bears

Remont generalny C360 3P - relacja!

Polecane posty

Adi96    1848

@alvera Dołóż te 20 i daj 100 z wysyłką o ile wyślę bo takich belek widziałem sporo

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155

chcesz dobrą belkę to ulep coś takiego

belka_13540_20_59497.jpg


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvera    2

Szkoda że nie pokusiłeś się przy okazji o przewody wodne oryginał ursus ( te w oplocie z płótna).

 

Przewody wraz z paskami i tak muszę wymienić także zrobi się.

 

@alvera Dołóż te 20 i daj 100 z wysyłką o ile wyślę bo takich belek widziałem sporo

 

Tak zrobię.

 

chcesz dobrą belkę to ulep coś takiego

belka_13540_20_59497.jpg

 

Belka naprawdę fajna ale aby taką ulepić trzeba mieć najpierw zwykłą belkę i albo dospawać od dołu do niej odpowiedni ceownik albo zrobić tak jak tutaj czyli zespawać dwie belki ze sobą. Belka będzie musiała być konkretna bo będę na niej ciągał kopaczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hmmm. Biorąc pod uwagę że u Mnie taka zwykła belka wytrzymuje świetnie w "Annie" to po jakie licho przerabiać do kopaczki ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Wycieki z lewej strony skrzyni to pewnie na wałku pedałów.Trochę roboty przy tym będziesz mieć, przy okazii odwiedzisz tokarza.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157

no ale dalej nie widze zdjęć tego remontu generalnego, a silnika gdzie?W 3P żeby zrobić silnik to nie takie siup jak sie co niektórym wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvera    2

Hmmm. Biorąc pod uwagę że u Mnie taka zwykła belka wytrzymuje świetnie w "Annie" to po jakie licho przerabiać do kopaczki ? :huh:

Mhmm, jeśli nie będzie potrzeby to nie zamierzam przerabiać. Okaże się jak będzie sobie radziła.

 

Alvera, jak będziesz szukał oryginalnych przewodów Ursus i sklepów, które posiadają je w ofercie, zapraszam do siebie po informacje :-)

https://jacekmocny.pl/oryginalne-czesci-ursus/silnik/przewody

Będę miał na uwadzę ;)

 

Wycieki z lewej strony skrzyni to pewnie na wałku pedałów.Trochę roboty przy tym będziesz mieć, przy okazii odwiedzisz tokarza.

To nie z pedałów. Pedały już robiłem czyli wymieniłem wałek oraz dwa uszczelniacze. Otwór w obudowie nie był wyrobiony przez co nie musiałem go tulejować.

 

Tokarza a po co ?

Mienia się wałeki i dwa uszczelniacze .

Zapewne koledze chodzi o wytoczenie tulejek pod nowy wałek i wstawienie je w obudowę skrzyni. Tak się regeneruje to miejsce w momencie gdy po wymianie wałka i uszczelniaczy nadal leci (otwór w skrzyni robi się jajowaty i leci).

 

no ale dalej nie widze zdjęć tego remontu generalnego, a silnika gdzie?W 3P żeby zrobić silnik to nie takie siup jak sie co niektórym wydaje.

Silnika nie remontowałem o czym pisałem w pierwszym poście. Silnik od wymiany wału ma przejechane około 200 mth, zużycia na tulejach nie było prawie żadnego, ciągnik ma siłe, pięknie pali, nie dymi chodzi równo więc nie było potrzeby grzebać w silniku.

 

Co do samego ciągnika to problemy z wyciekami zostały już prawie opanowane. Wężyki igielitowe po miesiącu poszły na śmietnik, tak stwardniały od płynu że szkoda słów... Wstawione gumowe, oby posłużyły dłużej.

Okazało się również że leci mi z łączenia zwolnicy z mostem i jest to olej... Wczoraj udało mi się zdjąć zwolnicę, wymienić uszczelniacz oraz uszczelkę na obudowie oraz na nowo założyć zwolnicę i wszystko złożyć do kupy. Najprawdopodobniej został uszkodzony przy pierwszym wkładaniu zwolnicy. Łącznie zajęło mi to 2h nie licząc pomocy dwóch osób do zdjęcia i założenia zwolnicy.  Nie było potrzeby spuszczania oleju (jest jakieś 75% do "max" na miarce), tak dla ciekawskich :)

Wyciek z boku skrzyni zlokalizowałem i sam nie wiem co to jest, wygląda na wbity jakiś "kołek" lub coś innego okrągłego tuż przy łączeniu skrzyni z mostem  na wysokości połowy skrzynki od akumulatora. Bardzo delikatnie się z tego poci, ktoś wie co to może być? Fotki podrzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Było dać podkładkę aluminiowa pomiędzy cięgłem sprzęgła a cięgłem ręcznego na wałku sprzęgłowego bo inaczej będzie podnosić a tak tylko obcierać lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

a nie poci się czasem na śrubie która trzyma wałek biegu wstecznego ? lub na ktorejś szpilce ktora trzymie lub trzymala podest  i ktoś ja urwał podczas dokręcenia lub odkręcenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvera    2

a nie poci się czasem na śrubie która trzyma wałek biegu wstecznego ? lub na ktorejś szpilce ktora trzymie lub trzymala podest  i ktoś ja urwał podczas dokręcenia lub odkręcenia

Jutro podrzucę już zdjęcia bo dziś nie chciałem się mazać w kanale.

 

Z jakiego powodu był wymieniany wał korbowy ?

Pękł, był to oryginalny wał aczkolwiek nie wiem jakie były tego okoliczności.

 

@Udało mi się o dziwo kupić kranik paliwa "nowe typu" z motylkiem do zakręcania i powiem szczerze że jak na pierwsze wrażenie to kranik wygląda naprawdę masywnie i porządnie. W porównaniu do tego badziewia wciskanego... Jak na razie nic nie cieknie i jest sucho co mnie bardzo cieszy bo już myślałem o przerabianiu baku na kranik od MTZ.

Edytowano przez Alvera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

Tak właśnie myślałem ,więc jeżeli blok silnika po awarii nie był centrowany po pewnym czasie nowy wał też strzeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

A co to  ze teoria jakaś głupia.Może wał miał już mikro pękniecie jak opuścił fabrykę i po latach strzelił, po 2 w 3P strzela zbyt dużego obciążenia na małych obrotach  to że pękł to nie oznacza że od razu  nie ma osiowości

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

Po pęknięciu traci osiowość ,żadna teoria tylko praktyka ludzie wymieniają wały i potem klną ze indyjski chiński i znowu strzelił ,a że wały fabryczne pękają to inna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

A co to  ze teoria jakaś głupia.Może wał miał już mikro pękniecie jak opuścił fabrykę i po latach strzelił, po 2 w 3P strzela zbyt dużego obciążenia na małych obrotach  to że pękł to nie oznacza że od razu  nie ma osiowości

Tu kolega pawlik ma rację po pęknięciu wału należy blok  osiować i nie są to jakieś teorje a po planowanu bloku trzeba planować i tłoki o tą wysokiść co był zbierany blok .

To są takie reguły przy perkińsie by działał jak najdłużej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj