mouser

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

Polecane posty

Gość   
Gość

No przy renówkach to zauważyłem . Sporo osób się do nich przekonało i cena wzrosła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak szukałem ruskiego 7 lat temu to dziś musiał bym za ten sam rocznik zapłacić więcej niż wtedy.   Wzrost cen bardzo dobrze widać po nowych częściach gdzie wiek i zużycie nie istnieje... są coraz wyższe.  Na zetory specjalnie nie patrzę ale nie zdziwił bym się jeśli cena nie jest wyższa to przynajmniej stoi w miejscu  mimo upływających lat. Dziś 50 tyś za 10 letniego zetora a za 5 lat ten zetor kosztuje dalej tyle samo. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i proszę . Wynika z tego że ceny innych ciągników wzrosły , a Zetor tańszy , a co najwyżej bez zmian , bo nie sądzę bym za swój wziął więcej niż dałem . No i jak to się ma do wygórowanych cen Zetora ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Możesz wziąć więcej, choć nie musisz. Trzeba tylko znaleźć odpowiedniego kupca, który trafi taką "wisienkę na torcie".  :tw_cakeslice:

  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Zetor to ja rozumiem, ale żeby renowka drożała, no niepojęte :)

A 50tys za 10letniego Zetora? Chyba że 30letniego 7745 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To metafora a nie przykład z allegro.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soler    18

Panowie drożeją starsze sprzęty bo te nowe są robione na sztukę . Jak wszystko dzisiaj. Według mnie obecnie albo trzeba brać coś starszego i się grzebać .. albo nówkę sztukę i na 10 lat spokój . Tak przynajmniej z samochodami itp. Ostatnio miałem dość ciekawy artykuł odnośnie komisji europejskiej. Chcą coś wprowadzić aby wkoncu skończyły się jednorazówki . Tzn jak kupimy pralkę to ma być dostęp do części , aby moc ja naprawić ... nawet w artykule byl podany John dere jako przykład uwiazania klijenta do ich serwisu. Tzn ze ciągnik bedzie chodził długo pod warunkiem podpinania ich komputerów serwisowych .... Zaraz mnie tu spalą na stosie haha ;-) ale najdrożej wychodzi chyba teraz zakup kilkuletniej maszyny. Na nowe nielicznych tylko stać , wiec ludzie zaczynaja wracac do rozwiązań sprawdzonych. 

Tak obserwuje ogłoszenia to 5211 miedzy 27-35 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Za tą kwotę co podałeś to wyrwiesz 7211 zamiast 7211 można 4512 lub 4514 wziąć ale 4514 to już około 40 tyś,ja twoim miejscu brałbym 7211 jak chcesz móc sam naprawić bo to taka ulepszona 60-tka nic nie ma trudnego 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jakbym miał kupić z powrotem 7211 to nie wiem co musiało by we mnie wstąpić xD i to za takie pieniądze jakie krzyczą. Stanowczo wolę MFa 675, raz za spalanie, spalanie i jeszcze raz spalanie, dwa wyższy komfort, trzy odpalanie zimą, Zetor od nowości miał z tym ogromne problemy, dla MFa gdy jest dobry aku i świeca działa to żaden problem. Do MFa przez prawie dwa lata dołożyłem akumulator i pompę wody, a dzień w dzień śmiga z turem, do Zetora ciągle coś, a o sprzęgle nawet myśleć mi się nie chce 3 razy w jeden dzień rozjezdzany był bo ciągle coś nie pasowało. A ceny części jak nie kupi się oryginału to tragiczna jakość. 

Soler nowe na 10 lat spokój? Dobry żartxD

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soler    18
Dnia 14.11.2017 o 11:32, Luke16 napisał:

Soler nowe na 10 lat spokój? Dobry żartxD

Chodziło mi o mało rolnych :P

Te MFy większe to fajne sprzęty ale Nie Jestem Zawodowym Mechanikiem więc nie chce uczyć się na mercedesie wcześniej malucha nie rozkręcając.... Może w przyszłosci kto wie.... Ale muszę zacząć od czegoś. Pozatym potrzebuje łatwy dostęp do ksiązek itp a przy zetorach i ursusach z tym problemu nie ma. Jak z czymś stanę to też zawsze ktos coś pomoże...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soler    18

Panowie proszę o ocenę tego ogłoszenia :

https://www.otomoto.pl/oferta/zetor-5211-super-stan-91r-1-wlasciciel-krajowy-7211-ID6zivys.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

rozmawiałem z facetem przez tel i facet pozwala sprawdzić wszystko co mi się podoba...

ciągnik niby pracował na 6 ha z c360

opony wymienione ze względu na popękanie ze starości

silnik niby nie był  rozbierany

Co tym myslicie ?? Bo cena wysoka , więc może facet się trzyma bo wie co ma .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Powiedział że możesz sprawdzić co ci się podoba, bo co miał powiedzieć,przeciez skrzyni nie rozbierzesz, głowic też ściągać nie będziesz. A nawet jak się okaże że to trup to co mu zrobisz, zaczniesz się rzucać to cię wygoni z podwórka i każe spier..... A ceni bo to zetor,on musi się cenić. Liczy że trafi na leszcza który da tyle hajsu za komfortową c360.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

O 10 tyś. za drogo. Tyle za sam sentyment bym nie przepłacił. W tej cenie już bym chyba wolał zachodniego, a nawet i taniej można znaleźć to zostanie kasy na części ;)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soler    18

Panowie zainteresowało mnie to ogłoszenie bardzo z tego względu że siedzę ponad miesiąc i szukam dzień w dzień...

jakoś akurat dziwnie to i tylko to.. szukałem też alternatywnych ciągników, w sumie to przyglądałem się już wszystkiemu oprócz zagranicznych.

przykład choć tych nie chce

c 360 od I właściciela 21 tys

c 330 od I właściciela 20-23 tys

ludziom albo się coś w głowach dzieje nie tak albo ja jestem tępy ch...

jak przeglądam ceny i ogłoszenia to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Miałem 360 od I właść. za 3500 w  dobrym stanie  ( orginał ) po znajomości tylko z drugiej strony PL jeszcze 4 tyg temu. Było brać w ciemno i tylko handlować albo zostawić w stodole....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie gorączkuj się , sąsiad też od takiej ceny zaczynał sprzedaż 5211 a ostatecznie poszedł za 23.... 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Tak jak pisze kolega wyżej,sprzedawac a sprzedać to dwie różne rzeczy, ci którzy cenią za c360 czy c330 powyżej 15tys.zl z reguły mądrzeja jak na kolejny rok trzeba oc opłacić, a telefon od pół roku milczy. C330m poniżej 16tys.zl w mojej okolicy nie uświadczysz,a brat kupił 5km od domu od pierwszego właściciela za 11tys.zl. I choć jestem zdania że małe gospodarstwa powinny inwestować w proste ciągniki,raczej nie z zachodu, to w tym wypadku powiem szukaj czego innego, tyle to warto dać za 7045/7245, a nie popierdziawke 2x4 z małym silnikiem

Edytowano przez bratrolnika
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soler    18
4 minuty temu, Dominik1994 napisał:

przecież ten Zetor 5211  nie ma wspomagania  to już trzeba 2.5k doliczyć

Wiem kolego i tu mnie właśnie to interesuje, bo kto za taki ciągnik woła tyle jeśli nie jest pewien swego ...... dlatego pytam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystkie te Zetory z taką ceną mają niby bardzo mały przebieg, prawie nic nie robiły, to od czego cholera się psuły od stania? jeden miał już przednią oś wyrąbaną z 2000tyś MTG, inny z 3000 tyś silnik po kapitalnym remoncie.     A szukają głupka który to kupi a oni sobie poszukają za niewielką dopłatą zachodni i śmieją się że wyrąbali traktor i jeszcze dobrze sprzedali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Cena starych zetorów to chyba jakieś pokumonistyczne przekonanie, że co "nasze" to najlepsze. W erze ursusów klepanych na sztukę może to i była to jakaś alternatywa, powiew luksusu.  Teraz to po prostu dość droga podróż sentymentalna. Szwagier w miejsce 7211 kupił kuciapkę 120KM i póki co to największy koszt to była wymiana płynów. Powtórzę swoje zdanie, że za 7211 to max 30tyś. zł za idealny stan. 5211 to 20 tyś. zł z małym hakiem.  Jak nic się nie znajdzie a sytuacja przyciśnie to to kupić byle rebło za parę tysięcy zrobić co trzeba i poczekać aż coś się znajdzie, a później opchnąć jak najdalej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

ale z drugiej strony patrząc to te 20tyś to jest 10% nowej Proximy power bo tyle kosztuje wiec czego wy się spodziewacie że ktoś wam zetora 30letniego sprzeda spod koca :D 6tyś mtg  to jest najniższy przebieg realny jaki można spotkać

  • Thanks 1

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Cytat

 6tyś mtg  to jest najniższy przebieg realny jaki można spotkać

No oczywiście że tak, głupiemu mogą powiedzieć że 27-mio letni ciągnik ma 2000tyś mtg. a wyrąbana oś przednia już była.    :D

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69
5 minut temu, Elektryk napisał:

@Dominik1994A zwróć uwagę za ile procent ceny nowego samochodu kupisz 30 letni samochód.

nie mieszajmy tutaj samochodu bo to jest co innego  fakt ze za proxime 10letnią chcą tyle co wtedy dali za nową ale ja kto mówią inna wartość waluty :D  tez szukam czegoś z turem np. proximy ale chyba jednak kupie coś starszego a Zielonego


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj