Skocz do zawartości
slawus

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawus    2

Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.

Mariusz650    1

za takie pieniądze na pewno kupisz new hollanda TD 95 d, z tego co się orientuje to kosztuje 139 tyś. brutto a poza tym możesz poszukać jeszcze innych marek, John Dear 80 km kosztuje chyba 111 tyś.netto za te pieniądze kupisz jeszcze zetora, musisz szukać u dilerów

rino    1

Za te pieniądze to MTZ, Zetor, NH lub może Farmer, na 15 ha to też zależy od ziemi czy ciężka czy lekka. John deere też może być i to chyba by był dobry wybór skoro jest za 111tyś. (super jakość w przystępnej cenie) :lol: I Tak jak mówi Mariusz najlepiej u dealerów popytać.

Wiadomość z agroFakt.pl

Mariusz650    1

jak dla mnie to MTZ i FARMER nie duża awaryjność, zetor sporo pali i nie ma znaczenia czy na pusto czy w ciężkiej pracy

Chota    1

ja bym polecal belarusa tani prosty traktor w mojej oklolicy sporo ich smiga na ruskiej ropie spokojnie pojedzie tanie sa i malo palą

URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Mariusz650    1

u mnie też ma jeden Belaruś to jak go prowadził do domu od delera to wdrodze mu się odrazu posypał aleje się z niego....)

Adik_ziel    3

Jak już kupować ciągnik to już jakiś porządny przecież kupuje sie na kilkanaście lat ;] a nie myślałeś o JD5820 albo 5720 ? ;]ale one troche droższe są ;/

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

slawus    2

Co myślicie o DF Agrofarm 85 proponowali mi za jakieś 147 tys brutto, a może Agroplusa??

timasz    52
Co myślicie o DF Agrofarm 85 proponowali mi za jakieś 147 tys brutto, a może Agroplusa??

DF agrofarm to bardzo ciekawa propozycja zwrotny silnik bardzo dobry pewnie bedzie oszczedny przeglady beda tanie a jaki wypas proponowali ci za ta cene

slawus    2

Wersja podst, ale pewnie jak ponegocjuję to coś wzszarpię od dilera, pytałem w ROLMECHU. Powinni dac spory rabat bo i maszyny chcę od nich brać.

Mariusz650    1

kolego slawus z kąd jesteś jeśli to nie tajemnica ja mam do ROLMECHU jakieś 15 km, a jeśli chodzi o ceny to w SAVONIE koło lublina będzie taniej tylko że do serwisu daleko, ale jeśli się nic nie psuje to i serwis nie potrzebny,pozdrawiam

timasz    52
Wersja podst, ale pewnie jak ponegocjuję to coś wzszarpię od dilera, pytałem w ROLMECHU. Powinni dac spory rabat bo i maszyny chcę od nich brać.

za tyle to ja moge miec lambo r 3 100 czyli to samo co agrofarm jesli jest to wersja podstawowa to musisz sie ostro z nimi potargowac bo ciagnik jest na prawde wart uwagi

Chota    1
u mnie też ma jeden Belaruś to jak go prowadził do domu od delera to wdrodze mu się odrazu posypał aleje się z niego....)

a co się dokladnie popsulo ???

URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Mariusz650    1

posypały się tryby w przednim moście i jak się zablokowały koła to gościo mało przez szybe nie wyleciał

mirasek    8
ja bym polecal belarusa tani prosty traktor w mojej oklolicy sporo ich smiga na ruskiej ropie spokojnie pojedzie tanie sa i malo palą

Na ruskiej ropie to nie tylko Belarusy potrafią jeździć ;)

slawus    2
kolego slawus z kąd jesteś jeśli to nie tajemnica ja mam do ROLMECHU jakieś 15 km, a jeśli chodzi o ceny to w SAVONIE koło lublina będzie taniej tylko że do serwisu daleko, ale jeśli się nic nie psuje to i serwis nie potrzebny,pozdrawiam

zależy do którego ROLMECHU, bo ja mówie o tym w Węgrowie, też mam tam 15 km a jestem z okolic Sokołowa Podl.

slawus    2

niech wypowie się ktoś na temat Agrofarma kto ma już ten ciągnik, jak się sprawuje czy dużo pali no i o konforcie prac, bo w przyszłym tygodniu jadę po ofertę, to ostatni dzwonek na ewentualną zmianę mojej decyzji

marecki    0

ja tylko słyszałem o pewnym rolniku który miał wcześniej mtz a teraz ma agroplus 87 to powiedział że dzień do nocy. W tym samym agregacie 3m mtz ledwo dawał radę a df bez problemu. Bardzo z niego jest zadowolony. Drugi gość kupił białoruśke i żałuje. Widziałem jak orał 3 skibową obrotówką i tylko chmura dymu. Ciągnik kupujesz na lata i warto dołożyć trochę. Poza tym inne spalanie komfort i jakość. A poza tym w zachodnich maszynach są inne konie, lepszy uciąg, siła itp.

<blockquote>
</blockquote>

rino    1

to chyba jakieś felerne te mtz mieli mój w agregacie 3.7metra jakoś chodzi i żadnej chmury dymu nie ma.!! Z tym że zachodnie to dzień do nocy to się zgodzę ale nie jest z tymi mtz aż tak źle żeby je spychać na margines, napewno lepszy komfort niż w polskich!!!!

zetor    3

no belarus do ursusa dzien do nocy ale belarus do ursusa to znów dzien do nocy,...jesli wyszarpiesz na delarze dodatkowe wyposarzenie w df to warto wziasc

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

slawus    2

dziś byłem u dilera, nie gadaliśmy za długo bo on się spieszył i ja tez nie miałem za dużo czasu, ale tak po kilku wymianach zdań stanęło na tym że Agrofarma 85 ze skrzynią HI-LO z 40P-40T może mi sprzedać za 156 tysi, umówiłem się na wtorek zobaczymy jak się dalej akcja potoczy, bo już jestem przekonany ze to będzie DF, jak wrócę od dilera to "powiem" co i jak...

amnowak43    1
dziś byłem u dilera, nie gadaliśmy za długo bo on się spieszył i ja tez nie miałem za dużo czasu, ale tak po kilku wymianach zdań stanęło na tym że Agrofarma 85 ze skrzynią HI-LO z 40P-40T może mi sprzedać za 156 tysi, umówiłem się na wtorek zobaczymy jak się dalej akcja potoczy, bo już jestem przekonany ze to będzie DF, jak wrócę od dilera to "powiem" co i jak...

Też mam zamiar taki kupić choć według innych to on tani nie jest

slawus    2
Też mam zamiar taki kupić choć według innych to on tani nie jest

tani nie tani ciągnik kupuje sie na lata jak ktoś już tu wcześniej powiedział, mam nadzieję że wystarczy mi na lata, w przyszłości zamierzam kupić jeszcze coś większego jak mi się powierzchnia powiększy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kamil5421
      Witam. Moja sprawa przedstawia się tak . Posiadam tego  DF Agrofarm 410 GS z ładowaczem z 2011 r . i chcę go sprzedać i kupić coś innego na jego miejsce w przedziale  90-100 km. Powiedzcie mi co polecacie . od razu mówię nie chce DF . sam myślałem nad renault 110.54 lub jakiegoś Fendt'a . Ciągnik ma głównie pracować jako pomocniczy z ładowaczem , opryskiwacz itp ...  przy areale 70 ha łaki + orne .
      Domyślam się że znajdą sie osoby które beda pisać po hu* zmieniać nowy na stary :)) ... rozważę też propozycje i nowszych modeli ...

A może ktoś też zainteresowany kupnem tego DF ( nigdy nie orał itp tylko pomocniczy ) 

• Przez lgruchala
      Poszukuje ciągnika około 200 km w cenie do 200 tysięcy. I zastanawiam się czy lepiej kupić starszego Fendta czy nowszego New Hollanda w tej samej cenie? Jaka jest wasza opinia?
    • Przez quzar
      Witam! Stanąlem przed wyborem ciagnika który bedzie refundowany ze środków z UE. Zależy mi na tym żeby cen była w granicach 200tys z zaznaczeniem ze im mniej tym lepiej;] Ciągnik bedzie wykożystywany w gospodarstwie produkującym mleko, w sezonie zbiór traw, prace w polu itp i co ważne bedzie z ładowaczem czołowym. Moc jaka mnie interesuje to koło 100KM. Wybrałem kilka i prosze o opinie sugestie. Oto one;

ZETOR Fortterra 11441

McCormick MTX 120 link Ciągnik o którym cieżko cokolwiek znaleźc tzn opinie użytkowników.

Massey Ferguson MF 5460 link

I jeszcze Fendt...ale to chyba troche kasa za duża. Pozdrawiam i prosze o pomoc w wyborze bo własciwie wszystkie marki bedą brane pod uwage.
    • Przez norbitoja
      Witam wszystkich,
      Pilnie poszukujemy ciągnika, za około 350tyś brutto.
      W grę w chodzi  nowy lub 5 letni ciągnik.
      Zastanawialiśmy się nad Deutz Fahrem Agrotronem 6140 lub 6150, Fendtem 716 Vario, Fendtem 714 Vario, Zetor Crystal 150 lub 160
      Zależy nam głownie na ekonomicznej oraz bezawaryjnej pracy.
      Dobrze by było gdy ciągnik nie miał Adblue.
      Ciągnik o maksymanej mocy to 160km i najlepiej 6 cylindrowy.
      Ma on być głównym ciągnikiem w gospodarstwie na około 130ha i ma zastąpić polskiego Ursusa 1224 Turbo.
      Pracować bedzie z:
      -Prasa unia df120
      -pługiem unia ibis xls 3+1
      -agregat uprawowo-siewny unia famarol 3m(brona aktywna)
      -transport z dwoma przyczepami
      -agregat uprawowy 8m czeski (4700kg)
      -rosiewacz 1200l
      -gruber 3m 7 łap
      +najprawdopodobnie z talerzówką półzawieszaną 4m 

Ciągnik musimy kupić do końca żniw tego roku ponieważ dokupiliśmy ziemi i nie damy rady zaorac i obsiać 130ha jedną polską szóstką. 

Co nam doradzicie ?
      z góry dzięki

• Przez zelus132
      Witam, wiem że takich tematów jest masa, ale każdy przypadek jest nieco inny. Wkrótce składam podanie o młodego rolnika i muszę już mniej więcej wiedzieć jaki ciągnik chce kupić. Ma pracować jako główny przy około 17ha, gleba średnia, miejscami ciężka, ale przede wszystkim mam tu góry na każdym polu. Chciałbym żeby ciągnik uciągnał 4 skiby 4x40 (ponoć pługi kaverland stawiają mniejszy opór, wiec pewnie taki kupie). No w przyszłości pewnie rozrzutnik 6 ton i agregat z siewnikiem, nie wiem jaka szerokość.

Chciałbym żeby ciągnik sie przede wszystkim nie psuł, ponieważ mechanika nie jest moją wybitnie mocną stroną i był tani w uzyciu, chce go oszczedzac zeby był na lata.

Do tej pory uzywalem c-360 bez kabiny gdzie sprzęgła nie idzie wcisnac, skrzynia zgrzyta a biegi wyskakują i mf 255 z zerwaną sprężyną siedzenia, wybitą szybą, bez drzwi itp. i jeśli miałbym opisać te ciągniki, to w zaklądce komfort z jazdy wpisałbym: "nie występuje". Dlatego pod względem komfortu wszystko bedzie dla mnie lepsze niz to co mam teraz, wymagam tylko kabiny i tyle, zeby sie dalo jezdzic na deszsczu.

Doradzi ktoś coś? Z tego co sie rozgladalem to belarus 820 na moscie krzyzakowym dobrze pasuje. Sąsiad ma pronara 82 i daje rade z pługiem czwórką, idzie pod góre aż miło patrzeć.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.