Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#1421 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 04 luty 2012 - 16:18

władimiriec t25 tak dokładnie o tym myślałem już teraz wiem co i jak. Jadę w poniedziałek do miasta i zobaczę ile to będzie kosztowało. jak już zorientuje sięw cenie to napisze dla potomnych :D
ps. na allegro są od 200zl za sztukę

Edytowany przez kalipso156, 04 luty 2012 - 16:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 15:11
  •  

#1422 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 06 luty 2012 - 21:00

władimiriec t25 już wszystko wiem na temat haków cbm kat1 u mnie w sklepie kosztue 150zł za sztukę bez kuli. czyli komplet wyjdze jakieś 350zl razem z kulami. warto to robić za taką cenę???

#1423 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 09 luty 2012 - 14:14

władimiriec t25 Wg mnie montowanie haków CBM do władka to trochę bezsens. Jeśli ktoś nie ma co robić z pieniędzmi to proszę bardzo. Ja mam haki w renówce i nie uważam żeby to było jakieś cudo co załatwi wszystkie problemy. Taki hak waży z 5 razy więcej niż normalne ucho we władku, a pamiętajmy, że podnośnik ma ograniczoną siłę i czasami każdy kilogram jest ważny ;). Po drugie wg mnie takie haki mają sens jeśli używamy maszyn o różnych średnicach bolców do łączenia z traktorem, wtedy dokupujemy odpowiednie kule i mamy problem z głowy. Niestety takie maszyny to zwykle maszyny do traktorów o mocy powyżej 100 KM czyli z bolcami o większej średnicy. Nie sądzę aby można było taką maszynę założyć do władka. Więc jedyny sens zakładania takich haków widzę tylko w przypadku gdy mamy maszynę z jakimiś nietypowymi bolcami. Problem rozwiąże wtedy odpowiednio dobrana kula.

#1424 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 09 luty 2012 - 14:22

władimiriec t25 Hmmm jak ktoś ma tylko jeden ciągnik i często przepina maszyny to cbm świetna sprawa bo tylko ciągnie za sznurek odbezpiecza haki i tylko cięgno odpina.A po wyżej 100km są montowane haki 3 kat i tam można zapinać bolce różnej średnicy ale przy 2 kat raczej jest to nie możliwe no chyba że ktoś stoczy kule z 2 kat na 3 kat.

Geo ile twoim zdaniem Władek może dźwignąć 500- 600kg?Ktoś dźwigał agregat aktywy 3m i 1300kg,nie piszą o intensywnej pracy ale to i tan ponad możliwości Władka a jedna dźwignął.

Edytowany przez Piotruniu25, 09 luty 2012 - 14:27.

#1425 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 09 luty 2012 - 18:01

władimiriec t25 Tutaj jest pokazane :
Oglądać od 1:40

#1426 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 09 luty 2012 - 18:20

władimiriec t25 Ja najcięższe co zakładam to kosiarka rotacyjna, agrgat uprawowy (ale rzadko), glebogryzarka Kruka i specjalny podnośnik do drewna i jak podczepię jakąś solidną kłodę to przód mi podrywa i to wszystko. Mam oryginalny podnośnik i układ hydrauliczny taki jaki fabryka dała. Więc dla mnie liczy się każdy kilogram ;). I co innego podnieść 400 kg tuż przy ciągniku, a co innego na długim ramieniu np. kosiarka rotacyjna. I 1350 kg też da się podnieść - trzeba tylko w odpowiednich otworach w belkach zamocować cięgna. Być może wywiercić nowe otwory, albo założyć siłownik o nieco większej średnicy. Ale wszystko ma swoją wytrzymałość. I inaczej się pracuje traktorem na 110% jego możliwości a inaczej na 60%.

#1427 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 09 luty 2012 - 18:41

władimiriec t25 On napisał tylko że ma pompę zmieniona na większa, i nowy rozdzielacz i nic po za Tym nie robił przy hydraulice. Więc większa pompa dużo daje. U mnie w garażu leżu już nsz16 i czeka na zamontowanie.

#1428 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 09 luty 2012 - 18:46

władimiriec t25 Większa pompa daje szybszą reakcję podnoszenia,bo udźwigu nie zwiększy. ;) Pewnie ma też na zaworze bezpieczeństwa pod kręcone.

#1429 Share piotr697

piotr697

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Quady SYM200

Napisany 09 luty 2012 - 19:04

władimiriec t25

#1430 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 09 luty 2012 - 19:08

władimiriec t25

Większa pompa daje szybszą reakcję podnoszenia,bo udźwigu nie zwiększy. ;) Pewnie ma też na zaworze bezpieczeństwa pod kręcone.

Ale napewno będzie lepiej podnosił jak na starej. Bo na starej talerzówki mi nie podniesie na wolnych obrotach.

U mnie we wsi ma znajomy ten zegar do ustawiania ciśnienia i jak bym pojechał to jakie dać mu ciśnienie ? Na nowej pompie. ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1431 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 09 luty 2012 - 19:16

władimiriec t25 Ustawiać trzeba wiedzieć na ile aby nie przeholować,jeszcze w życiu tego nie robiłem i nie mam zamiaru chyba że będę zmuszony.A co ty chcesz takiego ciężkiego dźwigać.

#1432 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 09 luty 2012 - 19:22

władimiriec t25 Ja tez nie mam zamiaru ruszać, tylko pytam się z ciekawości. Dźwigać to będę talerzówe, rotacyjną, siewnik robiony z 2 i tyle.

#1433 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 09 luty 2012 - 19:29

władimiriec t25 Takie rzeczy to bez ruszania w rozdzielaczu będzie dźwigał,mój kosiarkę rusza na oryginalniej pompie i bez ruszania rozdzielacza,gorzej przy owijarce bo tam trzeba mu dać trochę więcej gazu. :D

#1434 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 09 luty 2012 - 19:34

władimiriec t25 Co do ostatniego filmiku. Tak się może skończyć podnoszenie zbyt ciężkich maszyn ;). Zwłaszcza zimą. Niestety stal czy żeliwo nie staje się wytrzymalsze w niskich temperaturach. Zwłaszcza ujawiniają się wtedy wady odlewu.
A swoją drogą dlaczego ta rozwalona pochwa jest jakaś szara a nie czerwona jak powinna być ;)?

#1435 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 09 luty 2012 - 19:35

władimiriec t25 120 władek chyba ma fabrycznie ustawione coś mi się ubiło w książce pisze lepiej zobaczyć nie będę wprowadzał w błąd.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#1436 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 09 luty 2012 - 19:38

władimiriec t25 Na 100 ma ustawioną wg instrukcji.

#1437 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 luty 2012 - 20:05

władimiriec t25 Kiedyś po namowach kolegi podkręciłem w swoim władku zawór, nie dzwiga żadnych wielkich ciężarów wiec nie było różnicy w podnoszeniu ale gdy ładowałem bele na łące wywaliło mi oring nad pompą, dodam że jeszcze wtedy zaczynał padac deszcz. To ja szybko do domu a tu nie można takiego znaleśc więc w samochód i do sklepu, po złożeniu zawór przestawiłem na pierwotne ustawienia. Moim zdaniem lepiej tego nie ruszac żeby nie narobic sobie problemów. :)

#1438 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 luty 2012 - 20:30

władimiriec t25 Powtórzę jeszcze raz:
" 10Mpa to ciśnienie które panuje w układzie w normalnych warunkach pracy.
Zawór przeciążeniowy najlepiej ustawić na ciśnienie 13,5-14Mpa."

#1439 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 10 luty 2012 - 09:26

władimiriec t25

@Geo oryginalny mam alternator 400W, najlepiej ognisko w kabinie zrobić i będzie najtaniej. :D

A jak jest zrobione ogrzewanie w starych DF z chłodzeniem silnik powietrzem?

Myślałem, że się pomyliłem, ale sprawdziłem i u mnie we władku jest alternator 700W. Może w starych T-25 był słabszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1440 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 10 luty 2012 - 16:13

władimiriec t25 A z którego roku masz Władka?Jak będę wymieniał na nowy to założę 1000W. :D