phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bamber310    4

Jeśli była np. kontrol foto do kiedy wysyłają raporty? Mialem zmniejszenie o 0.08 ar to może decyzja nie przyjść jeśli kontroli foto nie było?
Chcę Was zapytać ponieważ w Agencjii Towarzyskiej Arimr nie chodze,bo po co bzdur słuchać bo sami nie wiedzą jak odpowiedziec.
DOPLAT ZERO

Ps: Najtaniej szybką wysylka środki ochrony roślin polecam firmę: Retip.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    92

Ja w piątek składałem na 2016 wniosek to spytałem o to jak idzie naliczanie kontroli FOTO to pani która zajmuje się moją sprawą powiedziała że pomalutku ruszają z naliczaniem i wydawaniem decyzji, bo od bodajże środy działa system :) Także tylko czekać, dziś w agrobiznesie mówili że do końca maja prawie wszyscy dostaną już dopłaty a ile w tym prawdy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Jak mówią, że bedzie nowy podatek, to będzie. Jak mówią że wypłacą dopłaty, to mówią.

U mnie po kontroli FOTO ani decyzji, ani kasy. Może być wypłata bez doręczenia decyzji, jeśli kontrola nic konkretnego nie wykazała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Jeśli była np. kontrol foto do kiedy wysyłają raporty? Mialem zmniejszenie o 0.08 ar to może decyzja nie przyjść jeśli kontroli foto nie było?

Chcę Was zapytać ponieważ w Agencjii Towarzyskiej Arimr nie chodze,bo po co bzdur słuchać bo sami nie wiedzą jak odpowiedziec.

DOPLAT ZERO

 

Ps: Najtaniej szybką wysylka środki ochrony roślin polecam firmę: Retip.pl

Jednym z pierwszych postow napisalem wszystkie przypadki kiedy wysylana jest decyzja do rolnika a kiedy nie.

 

 

Przypomnienie kiedy jest wysylaja decyzja do rolnika a kiedy nie jest wysylaja. Nie wazne czy byla kontrola FOTO czy jej nie bylo.

 

Zależy od tego wieku czynników:

1). Jak masz kwotę na decyzji do sumy 1250 € i zadeklarowałeś do systemu małych gospodarstw to nie przyjdzie decyzja.

1a) jak w pkt. 1 ale masz zmniejszenia powierzchni wiecej niż 0.10 ha to przyjdzie decyzja.

2)jak masz kwotę na decyzji do 1250€ i nie zadeklarowałeś do systemu małych gospodarstw, to system ciebie zaciagnol i decyzja przyjdzie.

2a) jak w pkt 2 i masz zmniejszenia lub nie tez przyjdzie decyzja.

3) każde zmniejszenie powyżej 0.10 ha przyjdzie decyzja.

4) każde wykluczenie zwierzęcia z płatności to decyzja przyjdzie.

5) decyzje odmawiające płatności i nakładające sankcje 3 letnie, czy sankcję powierzchniowe,decyzja przyjdzie.

6) zastosowano w decyzji czynnik korygujące, decyzja przyjdzie.

7) złożone ze BP podanie o dostarczenie decyzji, decyzja przyjdzie.

8) jak zadanie rolnika nie zostanie spełnione w całości decyzja przyjdzie.

9) jak zadanie rolnika zostanie spełnione w całości to nie przyjdzie, poza przypadkiem w pkt. 2

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Dzisiaj rozmawiałem w sprawie mojego wniosku i dowiedziałem się że podstawowe już mam naliczone ( z zazielenieniem i strączkami), ONW też i liczą RSy. Do końca tygodnia muszą wysłać bo taki na nich nałożyła termin centrala (tylko w moim przypadku, po odwołaniu od przedłużenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam

Troche odbiegne od tematu doplat z 2015.

Czy ktos ma moze podzielic sie wiedza, jaka byla srednia doplata do hektara(tj od 2005 r.) przez poszczegolne lata do dnia dzisiejszego?

Interesuja mnie dane szczegolnie z Mazowieckiego, najlepiej powiat Wegrow.

Ostatnio bylo to srednio 900zl/hektar??

Przede wszystkim dopłaty do ha sa jednakowe dla wszystkich rolników w całej Polsce. Uzależnione byly i sa od rosliny jaka uprawiasz. Nie wazne czy składasz Węgrowie czy innym biurze, stawki Np do zboża do 1ha sa jednakowe.

Zobacz czy na stronie arimr lub mrriw nie ma stawek z tych lat co ciebie interesują. Zawsze mozesz poszukac we wszystko wiedzącym Google, lub udac do swojego BP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Jest już jakiś kalkulator na 2016 rok, czy też nic się nie zmieni w wysokości dopłat e euro względem roku 2015 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest już jakiś kalkulator na 2016 rok, czy też nic się nie zmieni w wysokości dopłat e euro względem roku 2015 ?

 

Jak masz instrukcje wypełniania wniosku na 2015 to na końcu byly stawki do każdej płatności na kazdy rok z tego prowu. Jak nie masz to na stronie arimr wnioski pobierz 20015 otworz instrukcje i zobacz jakie proponowali stawki na 2016 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Robert 55555- miałeś 100%racji jak ostatnio pytałem cię ile może trwać po ruszeniu systemu zatwierdzenie wszystkich raportów z kontroli foto , napisałeś że twoim zdaniem może trwać nawet do końca czerwca ,i przyznaje że miałeś rację bo jak się dzisiaj dowiedziałem ten sam pracownik który ma zatwierdzać raporty musi dodatkowo przyjmować wnioski na 2016 r. na sali obsługi to faktycznie to będzie trwać dłuuuuuuugo  , zważywszy na to że rolnicy ruszyli masowo składać nowe wnioski .

Dziwne jest to że okiem prostego rolnika ze wsi jak się patrzy ile ludzi pracuje w oddziałach Powiatowych ARIMR , to jest tak że jeden pracownik odpowiada za kilka "tematów "-zatwierdzanie raportów, wystawianie decyzji i dodatkowo za przyjmowanie wniosków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

ciekawe jak ten pan oblatek ma zamiar do końca maja wszystkim kase przelać , jakoś ciężko mi w to uwieżyć chyba że palneli w agrobizneśie dla miastowych śpiewke że już kończą wypłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Agrobiznes to taka sama propaganda, jak kiedyś rzecznik rządu Urban. Jeśli wierzysz w agrobiznes, to żyj dalej złudnymi nadziejami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem ile w waszych biurach pracuje osób, ale w moim jest ich sporo. Ludzi z wnioskami prawie nie ma a same wnioski przyjmuje były kierownik, emeryt. Jak był nawał rok temu to przyjmowały 2 osoby. Nie chce mi się wierzyć, że te same osoby muszą wszystko robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

To zależy od organizacji w samym BP oraz ilości ludzi. Jak biuro ma gospodarzy w powiecie po 200-300 czy więcej ha, to i ludzi niewiele. U mnie jeszcze masę "gospodarzy" po 1 czy 1,5 ha leci z wnioskami na papierze to i kolejki spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

Agrobiznes to taka sama propaganda, jak kiedyś rzecznik rządu Urban. Jeśli wierzysz w agrobiznes, to żyj dalej złudnymi nadziejami.

 

oglądam tylko dlatego że jestem w domu z dzieckiem póki żona z pracy nie wróci a to co tam pokazują to jest ciekawe dla emerytów co działki sobie obrabiają większość informacji ma się nijak do rzeczywiśtości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Do mnie dziś przyszła decyzja (MR+bydło), jestem po kontroli IRZ. Ciekawe jak będzie z wypłatą.

Pytałem się ok 2 tygodnie temu to wniosek jeszcze wtedy był zablokowany przez centralę.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106
Napisano (edytowany)

Zazielenienie: kto kolwiek widział kto kolwiek wie :ph34r:

Ja dostałem za zazielenienie na początku marca, razem z resztą JPO (zaliczka w grudniu), redystrybucyjną i zwrotem dyscypliny finansowej.

ONW wpłynęło ok. dwa tygodnie wcześniej.

Czekam jeszcze na rolnośrodowiskowe. Pow. 80 ha, Natura 2000.

 

Janczar, taki tytuł jest na przelewach ONW.

Edytowano przez Ecopiotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Widziałem kiedyś artykuł że zazielenienia będą wypłacane od 10 maja. Dzisiaj 11 maj i już było na koncie czyli z dniem 11 maja ostatnie dopłaty wpłynęły a wydawane były w 2 ratach. 1 rata około 10 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Zazielenienie dostałem całe dopłaty jak wcześniej pisałem robją co chcą bo system napewno działa jest zapewne jakaś wymyślona strategja działania by opóżniać wypłaty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

ja nie dostałem ani złotowki; skladalem ;RŚ, DO BYDLA . MR . i   oczywiscie onw i bezposrednie nic niema byla kontrol w listopadzie wszystko w porzadku bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

a więc tak jestem po kontroli na miejscu i po kontroli foto. wczoraj pytałem w BP gdzie składałem wniosek na 2016 rok i powiedziano mi że moja płatność jest już naliczona i że niebawem przyjdzie decyzja, tak więc chyba coś sie ruszyło bo jak dzwoniłem na początku maja to miałem jeszcze blokadę. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj