phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacus    3049

dzisiaj decyzja-po kontroli foto,bez zadnego protokolu z agencji tylko z firmy kontrolujacej i niespodzianka prawie  2 tys mniej -przy takiej samej powierzchni  jak w ubieglym roku, wiec bledow nie bylo.paredziesiat zlotych obcietych a zwrot tych z ubieglego roku, bez bydla,rs czy onw, tylko 200 zl pwb.

 

czy ktos policzyl dokladnie otrzymane pieniadze- nie ma podsumowania tylko rozbicie na poszczegolne pozycje, jakos nikt nie pisze o obnizenie kwoty doplat , kilkanascie % w plecy.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Tak na poważnie piszesz??? Porównujesz tegoroczne dopłaty z ubiegłorocznymi??? Jak można je porównać jak zasady inne?

Przecież obliczyć sobie wartość dopłat jest równie prosto jak sprawdzić paragon sklepowy. Ja znam wysokość swoich dopłat w momencie ogłoszenia stawek za poszczególne płatności (pod warunkiem że nie będę miał obcięć)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

Dostałem dopłaty już dawno i cieszę się, że za rządów PIS-u jest porządek, dają najpierw ludziom odpowiedzialnym i wykorzystującym otrzymane środki w sposób racjonalny.

 

 

„Macho w necie, piz…da w świecie” – jak pięknie pasuje to powiedzenie na szczęście tylko co do niektórych. Wszyscy kopią go codziennie w tylną część ciała to przynajmniej tu może się wypowiedzieć wiedząc, że na co dzień nikt nie traktuje go poważnie tylko, jak wioskowego głupka, a tu jest „kimś”.

W końcu PIS zaprowadzi porządek, pieniądze wypłacają tym, co się należą, potem naciągaczom - ci drudzy się burzą, jak gów..no w kloace.

Ja pier**lę !!!Człowieku ja mamm w d*pie czy rządzi mną pis czy po czy inna k**wa mnie interesuje jedno NIKT absolutnie NIKT nie wywiązuje się z obietnic!!!MR miało być kiedy wypłacone????Co usłyszałem w ARIMR???Oczywiście mają czas do końca czerwca-oczywiscie,że tak ale po kiego obiecywać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

sołtys48 - też jestem tego zdania. 

Ale jest poprawa jak się tu poskarżyłem :-)   

Wczoraj dostałem decyzje -  brakuje tylko decyzji na rś reszta jest. No i dowcip -  kontrola ok. - tu już wiedziałem  podczas kontroli - jedna działka trochę źle - ale to akurat moja wina - nie mam uwag. Natomiast krowy - no tu niezła jazda - wyrzucili mi jedną sztukę bo nie miała na 15 maja dwóch lat - ale oczywiście  już była wycielona - chyba miesiąc (już nie szukałem w rejestrze) - to się pytam wycielona samica to nie jest krowa? Teraz wiek decyduje czy samica jest krową?  -  no normalnie jaja  - takie bzdurne przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docus    3

Płacą za obszary efa w lubelskim,szczególnie w gminie Piaski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

sołtys48 - też jestem tego zdania.

Ale jest poprawa jak się tu poskarżyłem :-)

Wczoraj dostałem decyzje - brakuje tylko decyzji na rś reszta jest. No i dowcip - kontrola ok. - tu już wiedziałem podczas kontroli - jedna działka trochę źle - ale to akurat moja wina - nie mam uwag. Natomiast krowy - no tu niezła jazda - wyrzucili mi jedną sztukę bo nie miała na 15 maja dwóch lat - ale oczywiście już była wycielona - chyba miesiąc (już nie szukałem w rejestrze) - to się pytam wycielona samica to nie jest krowa? Teraz wiek decyduje czy samica jest krową? - no normalnie jaja - takie bzdurne przepisy.

Z kolega nie mogę zgodzić odnośnie klasyfikacji zwierzęta do płatności do krów. Wiek jest odpowiednim warunkiem klasyfikacji zwierzta do płatności. Nie ma takiego balaganu. Wycielenie nie ma wplywu na to czy jalowka czy krowa. Czy dziewczyna ktora urodziła dziecko mozna nazwac kobieta czy jest dalej dziewczyna?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Nareszcie wczoraj decyzja po kontroli "konowała" te k...wy za....bali 3% za to ze w 2004 roku handlarz nie złożył kwitka w burdelu ja ze swojej strony wyrejestrowalem dodam ze to były sprzedane dwa pierwsze Cielaki jak weszło rejestrowanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

mnie podobno mają odnowa nalicza dopłaty i dopiero dostanę zazielenianie. Ciekawe kiedy to zrobią? jak zapytałam się dlaczego ponownie będą nalicza to powiedziano mi że jest jakiś inny współczynnik. ciekawe czy to nowe wyliczanie będzie na plus czy minus.

następna sprawa jak teraz płacą tak późno to ciekawe co wymyślą z dopłatami na 2016r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nareszcie wczoraj decyzja po kontroli "konowała" te k...wy za....bali 3% za to ze w 2004 roku handlarz nie złożył kwitka w burdelu ja ze swojej strony wyrejestrowalem dodam ze to były sprzedane dwa pierwsze Cielaki jak weszło rejestrowanie .

akurat to to nie jest pierwszy rok, najlepiej mają handlarze co nie mają ziemi bo im dają 300-500 zł mandatu a nam 3%, gdzie u nie których to jest liczone w tysiącach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

U mnie w agencji powiedzieli że jak raz zadeklarujesz pewną ilość sztuk to póżniej nie będzie możliwa korekta. Tzn. dodanie sztuk do wniosku. Trzy krowy miało się ocielić dużo przed 15 maja- ale wszystkie jakoś "przechodziły" nawet po 10 dni. Dlatego musiałem czekać do ostatniej chwili na złożenie wniosku.

jesli duzo krow do wycielenia przed ostatecznym terminem skladania wniosku to mozna kilka sztuk zarejestrowac przed urodzeniem, tzn nie mozna, ale da sie, pozniej nikt nie bedzie sprawdzal ktory cielak od ktorej krowy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73
Napisano (edytowany)

Dzisiaj przyszła decyzja, jest wszystko prócz ONW - wie ktoś czy onw jest w ogóle naliczane za rok 2015? Miał ktoś w swojej decyzji? Bo spotkałem sie ze sprzecznymi opiniami.
I jeśli dostajecie decyzje z częścią dopłat to jest na niej jakieś info że powiedzmy nie ma jeszcze naliczonej dopłaty za np.bydło, czy po prostu wysyłają to co naliczyli bez informacji co jeszcze do naliczenia zostało?
Jeśli ktoś zerknie w swoją decyzje i napisze będe wdzięczny :)

Edytowano przez tabasco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jeśli miałeś wszystko ok to decyzji onw nie dostaniesz. W dopłatach miałeś pewnie pomniejszenia obliczane od powierzchni i dlatego ją dostałeś. Musisz poprosić w biurze to ci wydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73
Napisano (edytowany)

Oki, więc moge się spodziewać kasy za onw mimo że w decyzji nie ma p tym mowy? W poprzednich latach dostawałem

Edytowano przez tabasco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nareszcie wczoraj decyzja po kontroli "konowała" te k...wy za....bali 3% za to ze w 2004 roku handlarz nie złożył kwitka w burdelu ja ze swojej strony wyrejestrowalem dodam ze to były sprzedane dwa pierwsze Cielaki jak weszło rejestrowanie .

Trzeba bylo sie odwolac po 5 latach nawet zeby bylo by to z twojej winy mogli by cie cmoknac u mnie bylo podobnie tylko ze dochodzili sztuki jeszcze za ojca rzadow a chcieli zebym ja to wyjasnial powiedzialem ze po 1co to mnie obchodzi po drugie maja 5lat od zaistnialej sytulacj na wyjaśnienie jej bo sami maja tam taki burdel pozniej to juz tylko ich problem jednak niestety bazuja na ludzkiej niewiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Drugie pismo o odroczeniu terminu do 10 czerwca .BP Zamość  .Jak widać dobra zmiana w Folwarku nastąpiła . jeszcze trochę i będą przysyłać że decyzje zostały wydane błędnie no czekamy i na takie coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Dzisiaj przyszła decyzja,ciekawe czy przeleją wszystko czy w ratach.

 

                     I KIEDY...................

 

U mnie w agencji powiedzieli że jak raz zadeklarujesz pewną ilość sztuk to póżniej nie będzie możliwa korekta. Tzn. dodanie sztuk do wniosku. Trzy krowy miało się ocielić dużo przed 15 maja- ale wszystkie jakoś "przechodziły" nawet po 10 dni. Dlatego musiałem czekać do ostatniej chwili na złożenie wniosku.

kolego do 15 maja możesz dopisywać ile chcesz sztuk.

tylko 30sztuk...


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygri    0

Ze strony internetowej ARiMR znikną licznik wypłaconych dopłat. Ale to nic nowego jak zatrzymał się 9 maja i nie był aktualizowany, na pewno niema czym się chwalić "dobra zmiana bez kasy"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

sołtys48 - też jestem tego zdania. 

Ale jest poprawa jak się tu poskarżyłem :-)   

Wczoraj dostałem decyzje -  brakuje tylko decyzji na rś reszta jest. No i dowcip -  kontrola ok. - tu już wiedziałem  podczas kontroli - jedna działka trochę źle - ale to akurat moja wina - nie mam uwag. Natomiast krowy - no tu niezła jazda - wyrzucili mi jedną sztukę bo nie miała na 15 maja dwóch lat - ale oczywiście  już była wycielona - chyba miesiąc (już nie szukałem w rejestrze) - to się pytam wycielona samica to nie jest krowa? Teraz wiek decyduje czy samica jest krową?  -  no normalnie jaja  - takie bzdurne przepisy.

u mnie jalowki powyzej 2 lat jeszcze nie wycielone sa juz krowami wedlug przepisow, wiec na jednej sie traci na drugiej sie zyskuje, bylo podac ta mloda krowke do bydla i bylo by ok, u mnie jest rozplodnik powyzej 2 lat i nawet zlotowki na ta sztuke nie ma,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dostałem papier że decyzja rolnośrodowiskowa do 15 czerwca a dziś przyszła decyzja, oba dokumenty wystawione 16 maja w tym samym biurze powiatowym, dziwne trochę jak by sami nie robili takiego zamieszania może by wszystko było wcześniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

Ja jeszcze nie dostałem nic i zaczyna mnie to troszkę w kur.... . Czy dostał ktoś ostatnio jakieś w ogóle dopłaty z Zachodniopomorskiego , a dokładniej z okolic Koszalina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

dzisiaj decyzja po kontroli foto, pieniadze miejmy nadzieje lada dzien.. swietokrzyskie powiat kazimierza wielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj