kondziu123

Hamulce Ares 720

Polecane posty

kondziu123    3

Witam mam problem z hamulcami w aresie mimo że wciskam pedał hamulca to ciągnik nic nie hamuje , pedał ma trochę oporu ale dochodzi do samego końca, płyn hamulcowy widzę że w zbiorniczku jest, ręczny też działa, tak się zastanawiam co się dzieje a może posiada ktoś jakiś schemat odnośnie budowy układu hamulcowego w tym typie ? Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Mam starszą Renię (921-4 S) i nie jestem mechanikiem, ale coś mogę doradzić. Jeśli układ nie jest zapowietrzony (odpowietrza się jak w każdym aucie) to wg. mnie na 95% to pompka hamulcowa a dokładnie uszczelniacz na tłoczku po prostu przepuszcza nie tworząc odpowiedniego ciśnienia. Gdzie ta pompka znajduje się u Ciebie dokładnie nie wiem - zapewne pod podłogą kabiny. Powinny z niej wychodzić dwa przewody hamulcowe (rurki) do dwóch cylinderków kół tylnych. Hamulec ręczny bedzie działał niezależnie od głównego.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

no właśnie muszę trochę posprawdzać czy nie są zapowietrzone, bo jak rozepnę pedały i wcisnę prawy to prawy hamulec jest, lewego nie ma wcale,ale jak najpierw wcisnę lewy to później prawego nie ma tak samo jak przzyjednoczesnym wciśnięciu obu pedałów, jedyne co wiem o tych hamulcach to że są kąpane, i są wspomagane hydraulicznie,jutro spróbuję może ta lewa strona jest po prostu zapowietrzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

W takim razie możesz wykluczyć już jedną rzecz a mianowicie zużyte tarcze hamulcowe. :)

U Ciebie hamuce są inaczej skonstruowane niż u mnie i inaczej niż opisałem poprzednio, ale zasada jest podobna. Jak napisałem poprzednio jeśli układ nie jest zapowietrzony to padła Ci pompka hamulcowa. Zanim ją wymienisz na nową weź się za odpowietrzenie CAŁEGO układu hamulcowego. Zlokalizuj ją (idzie do niej przewód z pojemnika płynu hamulcowego). Co do odpowietrzania to nie mogę Ci wiele pomóc mam inną budowę. Przejrzyj jeszcze forum może coś znajdziesz na swój temat. Przepatrz dokładnie cały układ i zlokalizuj WSZYSTKIE odpowietrzniki! Za pompką jest rozdzielacz (może być odpowietrznik) potem cylinderki na każde koło (tam są na pewno)!


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

A wiecie może na jakim dokładnie oleju hamulcowym ma pracować cały układ?? Bo to na pewno nie jest płyn hamulcowy dot tylko olej hamulcowy ale nie wiem który czy zielony czy czerwony?

 

Posty połączone

 

 

Napisany 23 wrzesień 2013 - 22:36

No i sprawdziłem pompki na lewej lekko wycięty był jeden oring który wymieniłem ale dalej nic nie pomaga i jest brak lewego hamulca nie wiem podejżewam że przyczyna tkwi w środku przy kole ale nie mam pewności może ktoś ma jakieś pomysły??

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak rozbierałeś pompke to po złożeniu trzeba odpowietrzyć układ ( mam nadzieję że wiesz jak to się robi), odpowietrzniki od cylinderków są z tyłu na tylnej osi wystają pionowo do góry, trzeba szukać bliżej środka, małych wystających odpowietrzników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

To to ja wiem, hamulce są odpowietrzone, ale pomka nie trzyma ciśnienia jak baardzo szybko się pąpuje to po 4 -5 naciśnieńciach pedał robi się pod koniec twardy ale jak odpuścimy i wciśniemy po chwili to dalej pedal dochodzi do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

To masz źle odpowietrzony układ. Masz wszystkie odpowietrzniki znalezione?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wymień pompkę, odpowietrz układ i będzie git :)


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może jaki dokładnie powinien byc tam olej hamulcowy?Czy można taki dostac poza serwisem?Bo u siebie też muszę przejrzec hamulce bo mi czasami wpada do końca jak wcisnę,jak wezmę na dwa razy to hamuje bardzo dobrze,prawie na miejscu,myślę że to kwestia odpowietrzenia,albo trzeba uszczelniacze na którejś z pompce wymienic.Zacznę od odpowietrzenia,ale muszę miec odrazu olej,na dolewkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

jak kupowałem płyn od zawieszenia hydraulicznego np w citroenie taki jest tylko są dwa kolory zielony i zółty zobacz jaki jest u ciebie i taki sam wlej tylko jeszcze na wszelki wypadek zmieszaj je gdzieś w pojemniczku jakimś i podgrzej (też mieszając) jak nie będzie żadnej reakcj to na 100% dobry płyn kupiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PassatVR6    4
Dnia 16.02.2014 o 20:19, Tony666 napisał:

płyn do zbiorniczka hamulcowego DOT4 i po sprawie

Nie wszędzie u mnie idzie olej mineralny do hamulców LHM+ zielony Renault Ares 816 2003r z układem hamulcowym(hydraulicznym) do przyczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez krzysztofgru1
      Witam mam pytanie, co oznacza kontrolka nr 5
    • Przez zieli88
      Witam,
      Ostanio podczas ruszania ze skrzyżowania znikły półbiegi i przełączyło automatycznie na najwyższy (było trzeba zredukować głównymi żeby ruszyć). Na wyświetlaczu przy zegarach normalnie przełączają się od 1 do 4 ale brak jest żadnej reakcji. Sprawdzone zostały elektrozawory za prawymi schodami i wogóle nie dochodzi tam prąd, ewidentnie jest problem z elektryką, z góry dziękuję za podpowiedzi.
    • Przez Miro010
      kupię klamkę drzwi lub samą wkładkę zamka do claas ares pozdro
    • Przez karloss121
      Tak jak w temacie poszukuję siedzenia pasażera do Areski 626, podejrzewam że jest ono taki samo jak we wszystkich Areskach. Może ktoś posiada albo zna kogoś kto posiada takie części na przykład z rozbiórki. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj