Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przekładka silnika, zwiększenie mocy

288 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 19 maj 2008 - 21:27

... a poza tym szybciej wchodzi na obroty

I szybciej z nich spada. Ja bym nigdy nie zmienił na 3p. Swoim orzę na 3 biegu i za bardzo nie czuje a sąsiad ma 3p i pożyczył ode mnie pług i na 2 ledwie co się toczył, a silnik był miesiąc po remoncie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przekładka silnika, zwiększenie mocy Dzisiaj, 12:08
  •  

#42 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 maj 2008 - 21:33

Przekładka silnika, zwiększenie mocy a u nas orka w większości 3p jest robiona i jak schodzi z obrotów to po to są biegi aby zredukować i nie dusić bo wał może polecieć i to sie nie tyczy tylko 3p ale i zwykłej 60

#43 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 19 maj 2008 - 21:51

I szybciej z nich spada. Ja bym nigdy nie zmienił na 3p. Swoim orzę na 3 biegu i za bardzo nie czuje a sąsiad ma 3p i pożyczył ode mnie pług i na 2 ledwie co się toczył, a silnik był miesiąc po remoncie.

Moze pług trzeba ustawic pod ciagnik :) Swoim 3p ciagam Overuma 3 skibowego i jakos mi sie nie dusi na 3 biegu...

#44 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 20 maj 2008 - 18:25

Przekładka silnika, zwiększenie mocy no ok jesli silnik chodzi, ale co z skrzynia, sprzeglem itp...
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#45 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 20 maj 2008 - 20:01

Przekładka silnika, zwiększenie mocy silnik fakt teraz idzie do remontu ale skrzynia nie ruszana jeszcze była,sprzegło to juz chyba czwarte.ale perszing ma ponad 17 tys. mth

#46 Share Zennek007

Zennek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 21 maj 2008 - 20:55

A ja zamiast zwykłej c-360 wolał bym konia.

Ja swoim 3p też orzę tema skibami i idzie bez problemu.

#47 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 maj 2008 - 17:58

Przekładka silnika, zwiększenie mocy ktos tu pisał ze 3p ledwo idzie 2biegiem z 3skibowym pługiem -mój choć nie jest zrobiony idealnie prędzej sie zakopie niż "zdechnie". Ale może nie piszmy tu o tym który ciągnik lepszy bo taki temat już jest ,tylko pomóżmy koledze <_<

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#48 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 21:15

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Ja tam wole 3P niz C-360 miałem te dwa ciągniki to 3P pod wzgledem swojej mocy i spalania o wiele wiele lepiej sprawował się od C-360
Mój Wladimirec podbija świat

#49 Share Lukash

Lukash

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 21:28

A twój sąsiad słyszał o procesie docierania silnika? A później to "znafcy" stękają, że ledwo po remoncie a słaby, albo że chodzi tak samo jak przed remontem.
- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

#50 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 12:24

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Mój kuzyn teraz zamienił silnik c360 na 3p,i mówi że jest w szoku że tak 3p chodzą,mówi że zwykła się musi schować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 12:52

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Chyba w lekkich pracach bo w glebokiej orce to 3p na 3 skiby steka jak glupi z gazem w podłodze, podczas gdy c-360 jedzie na 2 na 1800obr/min.

#52 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 15:57

Chyba w lekkich pracach bo w glebokiej orce to 3p na 3 skiby steka jak glupi z gazem w podłodze, podczas gdy c-360 jedzie na 2 na 1800obr/min.

W głebokiej orce na 2 biegu to zaden 3p nie steka.Ja swoim nigdy nie orałem na 2 biegu bo za wolno szło.Wykrecasz ogranicznik obrotów wrzucasz 3 bieg i ogien w pole.Na wiosce zadna 60 nie miala szans do naszego 3p.talerzowke 3m pólzawieszana to na 2 ciagał i wtedy dopiero stekał ale kółka w powietrzu były.Jednak musze przyznac ze nie ma reguły gdyz kolega ma 3p to jakis taki słaby jest i silnik juz wymieniał bo mu wał pekł a wcale ciezko nie miał.

#53 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 06 lipiec 2008 - 17:38

Przekładka silnika, zwiększenie mocy ja mam 60 i nigdy w życiu nie zamienił bym sie na 3p kiedyś pożyczyłem od sąsiada jego 3p które miało robiony remont przeszło rok i wsadziłem go w pługi 3skibowe w druga klasę ziemie prawie sama glina to nie chciał mi 2 biegiem ciągnąc a jak 60 zapnę do trójek to na trzecim biegu gania a sąsiad sie tylko mnie pyta co mu zrobiłem ze on jest taki silny :P :D
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#54 Share przemo161

przemo161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 22:03

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Kolega ma 360 i 360 3p mówi, że 3p zrobi to samo a mniej spali i tak jest prawda. A co do tego, że nigdzie dostać nie morze to chyba przesadził.

#55 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 22:35

Przekładka silnika, zwiększenie mocy 3P lepszy tylko podbno jak w nim sie coś zacznie sypac to jest ciężko wtedy zawsze idzie linią ciąglą coś innego ale nie wiem na mojego tego nie mogłem powiedzieć

#56 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 09:01

Przekładka silnika, zwiększenie mocy A nie wiecie co trzeba zrobic zeby do c360 włozyc silnik od 3p ?

#57 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 14:12

Przekładka silnika, zwiększenie mocy @Ursusc385 ale czy to jest jakiś sens... nie lepiej sprzedac C-360 i kupic orginalnego C-360 3p ? To tak sie mówi przelożyc silnik ale ile to jest roboty...

#58 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 21:35

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Czy ja wiem roboty to tam duzo chyba nie ma, no bo skrzynia ta sama, nawet jest ta wypukłość na rozrusznik

#59 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 19 lipiec 2008 - 16:33

Przekładka silnika, zwiększenie mocy roboty nie ma dużo ,ale jak sprzedasz 360 i będziesz chcial kupić 360 3p to troche niestety trzeba dołożyć :) Znam pana który zamienił zwykly silnik na 3p i sobie chwali :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 25 lipiec 2008 - 19:44

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Silnik zwykly ursusowski jest połączony bezpośrednio z obudową sprzęgła zaś silnik perkinsa ma specjalną kryzę która umożliwia polączenie z (tyłem)
Poza tym 3p ma dłuższy wałek sprzęgłowy
Każdy lubi to co chwali
Każdy chwali to co ma
3p jest dobry i c 360 jest ok

Opus meum est