Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wtryski

53 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:56

Wtryski A co macie na myśli mówiąc ,że musi być dobra pompa nowego typu ? Pompa starego typu nie wytwarza takiego ciśnienia czy jak ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wtryski Dzisiaj, 16:03
  •  

#22 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:13

Wtryski Tak. pompa starego typu sekcje, są na oryngach

#23 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 23 styczeń 2013 - 22:04

Wtryski Podobno silnik 4cylindrowy i 6 bez turbo mają takie same wtryskiwacze? czy ktoś moze to potwierdzić?
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#24 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 12:30

Wtryski Tak dokładnie, ale są 2 rodzaje 4 i 5 otworkowe. 5 otworkowe to stary typ podobno.

#25 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:01

Wtryski @Tomek73 jesteś w stanie stwierdzić po symbolu wtryskiwacza czy będzie pasował do 4 nowego typu. Posiadam paczkę nowych wtryskiwaczy WZM, ale nie jestem pewien czy są odpowiednie do mojego silnika. Jutro napiszę jaki to symbol.
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#26 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:29

Wtryski Jedne i drugie pasuję, żeby nie były od turbo.

W 4 poście masz numery, do zwykłej.
Jak popatrzysz się na tą cieńszą końcówkę od przodu, to zobaczysz ile ma otworków, 4 czy 5.

Z tego co pompierze mi mówili i gdzieś wyczytałem to 4 otworkowe są do nowego typu. Ale tu chodziło o numer silnika, jak potem doczytałem to była różnica w pompach wtryskowych. Stary i nowy typ.
Ja zakładałem do 1224 i na 4 otworkowych był silniejszy, cichszy, i może mniej spalał, ale i też ustawiałem na 180 bar, z tego względu że w 1634 tak są ustawiane.
Raz znajomy mechanik robił wtryski do 1634, ciągnik był z Niemiec przyprowadzony i tak miała poustawiane, wszystkie 6.
Ale i miałem założone sekcję w pompie wtryskowej 9,5mm z turbo, a mój silnik turbo nie miał.

#27 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 19 luty 2013 - 12:06

Wtryski Koledzy mam pytanie. Ile powinno wynosic ciśnienie wtrysku w Ursusie C-385 Turbo?

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#28 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 19 luty 2013 - 19:59

Wtryski Chyba nie było takiego modelu (a na pewno nie na polskim rynku ;) ) Dla 1012 itp, wg instrukcji napraw- 16,8 MPa

#29 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 20 luty 2013 - 09:38

Wtryski Na polskim może i nie było, a ten jest z Danii :) Dzięki za odpowiedź.

Edytowany przez Grabcio, 20 luty 2013 - 09:38.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#30 Share Jacentylog

Jacentylog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 17:22

Wtryski a co zrobić jeżeli przekręciłem pompę już na max od silnika i nadal początek wtrysku jest za znakiem `początek wtrysku` ?? Bo wyjmowałem pompę do sprawdzenia i teraz chcę ją założyć prawidłowo i czytam, i reguluję. Postępując zgodnie z instrukcją wyszło mi, że początek wtrysku zaczynał się na 2 znaku (gmp) Ale czy to możliwe?? Bo silnik raczej dobrze pracuje i równo. Przekręciłem pompę od silnika na max i nadal początek wtrysku jest trochę później (3 ząbki na kole). Dalej już jej nie przekręcę więc co zrobić??
Porządek musi być!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 19:17

Wtryski

Czyli w momencie wejścia pierwszego otworu powinien być wtrysk?

W zasadzie nie wtrysk , a początek tłoczenia paliwa do wtryskiwacza.

Postępując zgodnie z instrukcją wyszło mi, że początek wtrysku zaczynał się na 2 znaku (gmp)

Być może , że na 2 znaku tłok nie znajduje się w gmp,

You Shook Me All Night Long

#32 Share Jacentylog

Jacentylog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 07:48

Wtryski To jak ustawić tą pompę skoro znaki nie mówią prawdy?? Ja bym chciał jednak ustawić zgodnie z tymi znakami, tylko jak skoro regulacja się skończyła?? :unsure: A może da się pompę wyjąć i włożyć o jeden ząbek w którąś stronę?? Wydawało mi się, że tam jest taki tryb, w który inaczej nie włożę... Jak to zrobić ??
Porządek musi być!!!

#33 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 08:04

Wtryski Sam walczyłem z zapłonem kiedyś 2 lata i doszedłem.
Z tego co pamiętam są 4 rodzaje sprzęgiełek na pompach wtryskowych, z 360, zetora i 2 szt. z 912.
W 912 różnią się jednym zembem, nowy i stary typ. Jak zamienisz to ciągnik nie odpali.
z 360 i zetor mają przestawienie i cześć zemba i być może takie masz założone.
Ale też i nie koniecznie może być winne sprzęgiełko, bo może też być wina pompy wtryskowej, a dokładnie wałka w pompie, lub koła rozrządu.

#34 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 10:50

Wtryski @Jacentylog jaki to sil. i jaką masz pompę bo jak nowy typ to ma dwa katy wtrysku, poczytaj sobie tu http://www.agrofoto....olej-z-wydechu/
Nowy typ pompy nie ustawia się na gazie max tylko trzeba zamknąć gaz i delikatnie ustawić jak do wolnych obrotów i wtedy na znaki i będzie dobrze.

#35 Share Jacentylog

Jacentylog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 19:46

Wtryski hmm, może powiem co wiem:) Jest to U1224 rok 81. Silnik jest chyba starego typu, chociaż nie wiem. Na pewno dziś sprawdzałem początek wtrysku na małym gazie, a nie jak ostatnio na max, i początek wtrysku jest w tym samym momencie tylko jest sporo krótszy. Ale jutro chyba wyjmę tą pompę i zobaczę czy da się ją przekręcić o jeden ząbek na sprzęgle, bo jeśli nie to się poddaję i ustawię na słuch jakoś:)
A czy możliwe jest by początek wtrysku zaczynał się na drugim znaku (gmp) i silnik chodził jakby dobrze?? Bo cała historia zaczęła się od tego, że pompę dawałem do sprawdzenia ponieważ gdy silnik ustawiony na ok 900 obrotów na gazie ręcznym, a dałem gazu i puściłem to silnik potrafił spaść z obrotów na tyle by zgasnąć. I naprawdę ciężko było ustawić go na niskich obrotach by nie gasł. Pompę zrobili mi w zakładzie (nowe sekcje i pompka wspomagająca, i regulowali coś z tyłu - nie znam się) i teraz chcę ją ustawić jak trzeba. I w tym momencie, gdy początek wtrysku na znaku gmp, było to samo - nie potrafi się utrzymać na niskich obrotach. A teraz gdy ten początek jest już prawie ok, to silnik już nawet przy 600 obrotach się trzyma i nie gaśnie pomimo depnięcia gazem. I pracuje jakby bardziej miękko, chociaż ciut nierówno. Dlatego tak upieram się przy tym montażu pompy o jeden trybek w lewo czy prawo bo tu skoro regulacja się skończyła to może właśnie jest źle włożona. A wolał bym się tego dowiedzieć tu niż w garażu:)
Porządek musi być!!!

#36 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 08:15

Wtryski Jak nie ma roznicy na pelnym czy na malym gazie to sekcje maszstarego typu i wtedy mozesz ustawiac na pelnym gazie i na pierwszy otwor w kole. Najlepiej spytac tam gdzie robili pompe jakie sa sekcje. A pompe nieraz trzeba przestawic na sprzegielku bo wystepowaly rozne zebatki na pompie gdzi klin byl na 5 lub7 zabku. Na sprzegielku trzeba rozwiercic klinik jak chcesz przestawic ozabek.

#37 Share Jacentylog

Jacentylog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 maj 2013 - 09:09

Wtryski Po prostu rozwierciłem dziury w kołnierzu pompy i regulacja się powiększyła na tyle by ustawić wtrysk na znaki. Ale i tak przyjechał mechanik Józef i stwierdził na ucho, że wtrysk jest za późny, i cofną mi ją trochę, i naprawdę jest lepiej!! Silnik lekko pracuje i nie dymi. Ustawił mi też zawory i teraz aż miło posłuchać tego silnika:) Oby tak już zostało.
Porządek musi być!!!

#38 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 05 luty 2014 - 08:16

Wtryski koledzy. Musze kupić końcówki wtrysków do mojej c-385 i mam pytanie: z jakiej firmy bedą dobre? co polecacie?
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#39 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 05 luty 2014 - 16:11

Wtryski Wuzetem Warszawa.Te co były montowane na pierwszy montaż.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 06 luty 2014 - 07:49