rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
NewVario    39

budowa musi być powyżej 50% wniosku co ważniejsze, nie liczy się np. budowa silosów zbożowych, gdy nie masz hodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek0531    1

W rozporządzeniu pisze "budowa lub modernizacja". Czy wóz paszowy podchodzi pod modernizacje. We wniosku wyskakuje, że tak i chce wiedzieć czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RoH napisał:

Kujawsko-pomorskie na wczoraj 369 wniosek. Jeśli chodzi o powiatówki i oddziały regionalne to według mnie wszyscy rejestrują wnioski w tym samym systemie, więc system liczy wszystkie wnioski jakie są złożone. Bo bez sensu byłoby gdyby każdy odział regionalny miał własny system liczenia 

to jakiegoś ekstremalnego tempa nie ma...nasz w piątek był 365 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
4 godziny temu, pedro2 napisał:

 Właśnie skoro nie ma znaczenia kiedy złożę to po co mam lecieć na złamanie karku? Mam we czwartek interes to przy okazji zawiozę, 80km biegać co drugi dzień nie mam na to czasu ani ochoty. 

U mojego w poniedziałek było full 6 dziewczyn i on sam usiadł do roboty bo ludzi pełno, mówił że są i z budowlanka po 11 pkt, ale są i z 4pkt. 

Pod koniec Nast tyg będzie wiadomo ile, ale pocztą dużo idzie, mi też zwrotki wypisali do wysyłki. I właśnie nie wiadomo co z tymi złożonymi w powiatowych, możemy się zdziwić jak ostatniego dnia dopiero dostarczą do OR 😀 ja tam się nie spinam będzie to będzie, bardziej obawiam się całej machiny później heh

Daniel weteran :P wiedziałem że nie odpuścisz. To na co obora czy silosy? 

gdzie składasz wniosek? w odr czy w agroexpercie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sławek213    0

Ci co tak mają dużo punktów bioro wszystkie punktowane maszyny. Agencja chce aby się wypsztykać z punktów i zamknąć sobie drogę w następny nabór a wiadomo takiej samej maszyny wziąć nie można.  Ja mam 5,4 Mazowieckie i na następny nabór te 6 ubieram bo budowlanki nie biorę paszowozu rozsiewacz-amazone itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
I myślisz Sławek że 2razy z maszynami się zalapiesz jak punktowane porozkładasz? śmiem twierdzić że 2razy predzej może być kibel z takimi punktami w mazowieckim
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222

Bercik składam w Białymstoku :P a pisał mi z Łomży Chrostowski


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

ja mam ciągnik opryskiwacz gruber i budowlankę. ok 11 pkt. jak będzie następnym nabór to inne punktowane się weźmie. o ile limitu mi wystarczy ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, marek0531 napisał:

W rozporządzeniu pisze "budowa lub modernizacja". Czy wóz paszowy podchodzi pod modernizacje. We wniosku wyskakuje, że tak i chce wiedzieć czy to prawda.

Wóz paszowy podchodzi pod wyposażenie budynku ale jeśli jeszcze nie masz tego budynku to może to nie przejść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222

Niech wam najpierw z tego przyznają, a nie już kolejny nabór planujecie :P

  • Like 2
  • Sad 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadsad    0

A ja mam problem techniczny, moze ktos tu mi pomoze zanim sie wyzyje na kims w arimr...

Wniosek pisze sam. Wnioseczek sobie wypelnilem i mysle sobie, wezme sie za biznes plan.
No i tutaj sie zaczynaja schody.
Najpierw nieszczesne makra nie chcialy sie wlaczyc i pokazac zawartosci pliku, ale jak juz sie zaladowalo, wpisalem swoje dane w tym okienku, ktore wyskoczylo, to po utworzeniu docelowego pliku jest problem nastepujacy.
Nie moge edytowac ZADNEGO okienka. Takze okienek, ktore swieca sie na czerwono. Nie ma mozliwosci rozwijac opcji wyboru, wpisywac danych. KOMPLETNIE NIC.

Mam sciagnietego najnowszego office, bo poczatkowo probowalem w openoffice wprowadzac ale kompletnie nie chcial przeskoczyc tematu makr.

Please, co ja jeszcze musze ustawic w opcjach zeby moc ten %(&#$)*@%(& )%_#*^(&    (#(^&()&^%)_$(   )#(@)%*&(@&%^ biznes plan uzupelnic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
sumek to już witasz się z gąską ,ja też tylko jakoś człowiek wie że czeka go przeprawa i to nie z agencją bo tu jak Pedro pisze jestem weteranem tylko z wykonawcami którzy szaleją z cenami, m.in. dlatego składam teraz a nie w czerwcu bo przyspieszę tym z półtora roku realizację to może będzie taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Punkty punktami... jeszcze w huraoptymizm nie popadlem. Jak będzie kasa że zwrotu na koncie to wtedy będę się cieszył ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Jak to w końcu jest z dodatkowymi punktami za modernizację, wyposażenie budynków inwnetarskich?

W moim przypadku pkt mam za punktowane maszyny (wóz paszowy), wiek oraz zwiększenie produkcji.

W 2017r. wybudowałem oborę (a praktycznie przerobiłem inny budynek przez co nie mam nic na papierze). Czy jeżeli na MGR wpiszę wóz paszowy oraz dojarkę, to zaliczą to jako wyposażenie budynku oraz dodatkowe punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Armir wypłacił mi kasę po 2 latach walki z urzędnikami .Koniec był nawet ciekawy .Wszystko brałem na jeden etap realizacji .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markos239    108
10 godzin temu, -Sebastian- napisał:

A to przepraszam. Myślałem że tylko 40l a tu jest jeszcze więcej. U mnie na szczęście wszystko pasuje. Prowadzę 10 miesięcy wiek ok i technik rolnik więc 3p są na 100%.

Panowie w rozporządzeniu jest tak:

Zapis rzoprzadzenia jest taki 

"

4. Pomoc przyznaje się w wysokości do:
1) 50% kosztów kwalifikowalnych – w przypadku oper
acji innych niż wymienione w pkt 2,
2) 60% kosztów kwalifikowalnych – w przypadku oper
acji realizowanej przez osoby wspólnie wnioskujące
lub młode-
go rolnika
– i nie mniej niż 30% kosztów kwalifikowalnych.
 
zapis ten pochodzi z obowiązujacego rozporzadzenia

 

ROZROPPORZĄDZENIE
MINISMINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
1)
z dnia 21 sierpnia 2015 r.
w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawan
ia oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu
„Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddzia
łania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych
objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na la
ta 2014–2020
 
Nie ma tu mowy o prowadzeniu gospodarstwa 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadsad    0

Jaka jest definicja mlodego rolnika na potrzeby modernizacji?

Ktos potrafi mi pomoc z ta edycja okienek w biznes planie?
Update,

wszystkie arkusze poza strona tytulowa moge edytowac :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markos239    108
Przed chwilą, sadsad napisał:

Jaka jest definicja mlodego rolnika na potrzeby modernizacji?

Ktos potrafi mi pomoc z ta edycja okienek w biznes planie?
Update,

wszystkie arkusze poza strona tytulowa moge edytowac :|

Dołączam się do pytania???

Jaka jest definicja młodego rolnika ma potrzeby MGR????

Znalazłem taki artykuł

Program Modernizacja gospodarstw rolnych skierowany jest do rolników, którzy chcą uzyskać zwrot (dotację) z inwestycji realizowanych w swoich gospodarstwach. Najczęściej do wzięcia mamy kwotę 200 tys. dotacji. Wyjątek tutaj stanowią inwestycje związane z budową lub modernizacją budynków inwentarskich gdzie maksymalna dotacja może sięgnąć 500 tys. zł. Standardowo poziom zwrotu wynosi 50%. W sytuacji jeżeli jesteś młodym rolnikiem lub realizujesz inwestycję zbiorową z innym rolnikiem Twój poziom zwrotu wynosi, aż 60%. Już tłumaczę o co chodzi:

  • młody rolnik – osoba, która prowadzi gospodarstwo nie dłużej niż 5 lat i posiada odpowiednie kwalifikacje (szkoła rolnicza lub inna szkoła i odpowiedni okres ubezpieczenia w KRUS);
  • inwestycja zbiorowa – Inwestycja realizowana wspólnie przez co najmniej 2 rolników np. wspólna budowa przechowalni owoców przez ojca i syna (oczywiście obaj mają swoje gospodarstwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11
9 godzin temu, marek0531 napisał:

ja mam w mazowieckim pewne 7,5 i też nie wiem czy się załapie.

Będę miał 7,5-8pkt i moim zdaniem to jest pewniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkpa    1
8 godzin temu, Markos239 napisał:

Dołączam się do pytania???

Jaka jest definicja młodego rolnika ma potrzeby MGR????

Znalazłem taki artykuł

Program Modernizacja gospodarstw rolnych skierowany jest do rolników, którzy chcą uzyskać zwrot (dotację) z inwestycji realizowanych w swoich gospodarstwach. Najczęściej do wzięcia mamy kwotę 200 tys. dotacji. Wyjątek tutaj stanowią inwestycje związane z budową lub modernizacją budynków inwentarskich gdzie maksymalna dotacja może sięgnąć 500 tys. zł. Standardowo poziom zwrotu wynosi 50%. W sytuacji jeżeli jesteś młodym rolnikiem lub realizujesz inwestycję zbiorową z innym rolnikiem Twój poziom zwrotu wynosi, aż 60%. Już tłumaczę o co chodzi:

  • młody rolnik – osoba, która prowadzi gospodarstwo nie dłużej niż 5 lat i posiada odpowiednie kwalifikacje (szkoła rolnicza lub inna szkoła i odpowiedni okres ubezpieczenia w KRUS);
  • inwestycja zbiorowa – Inwestycja realizowana wspólnie przez co najmniej 2 rolników np. wspólna budowa przechowalni owoców przez ojca i syna (oczywiście obaj mają swoje gospodarstwa).

Markus z twojego postu wynika to samo co z mojego. Nie dłużej niż pięć lat a niektórzy i tak będą się kłócić.  To po co w takim razie zadawać pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj