rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fulton    18
2 godziny temu, ubogiwladek napisał: W świętokrzyskim w OR spokojnie narazie. Do południa było 294 wnioski. Ciekawe jak w powiatowych oddziałach  @Paramonov To mało? w poprzednim naborze limit refundacji był na około 650 wniosków. Teraz widziałem w top agrar, ze kasy jest mniej. Powinno wystarczyć na 550 wniosków ze średnią refundacją Kasy jest chyba trochę więcej niż poprzednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7244

Potem trzeba się pilnować i robić zmiany, nie czekać aż ktoś się przypierniczy


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
21 godzin temu, tomekpiehu napisał:

co maja wybory do punktacji? z jakiego jestes województwa?

Wybory do punktacji nic, ale do tempa rozpatrywania wniosków już tak. Z lubelskiego.

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
8 godzin temu, cherry_lady_ napisał:

Ja będę miała niecałe 6 w Wlkp. Mój doradca mówi, że to średnia ilość punktów w wnioskach które pisze. Wątpię aby wielu się z budowlanka pchało, mam znajomych których to przerosło i zrezygnowali.  Wniosek złoże dopiero we wtorek. Wnioskuje o skromny zwrot 50 tys, maszyny i tak trzeba kupić, wiec jakby się udało to za 2-3 lata będzie jak znalazł. 

No jak wnioskujesz o 50 tysięcy zwrotu to faktycznie bez sensu się bawić w budowlankę i kombinowanie, u mnie większość znajomych to albo porezygnowali względem poprzedniego naboru albo kręcą punkty jak się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
12 godzin temu, Paramonov napisał:

Nie załapałeś sie w naborze 2016 ? ile masz teraz pkt ? 294 to chyba nawet mało wszycy powinni sie złapać ;p

W końcu sie załapałem w 2016 ale ostatecznie zrezygnowałem bo nie miałem wykształcenia rolniczego i takie tam jeszcze szczegóły. Zle mi tez ostatnio w odr wniosek napisali. Narazie jest 294 :D

Kolego fulton z max refundacja 200 tys wystarczy dokładnie na 497 wniosków:d bo wydaje mi się że każdy składa na max refundację. A w tamtym naborze w pierwszym rzucie było kasy na 330 chyba wniosków a później dołożyli i ponad 600 osób dostało 

Edytowano przez ubogiwladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz654    5
8 godzin temu, AS2 napisał:

No co, w końcu to samo miasto. Z Dąbrowskiego (ARiMR) na św. Józefa (TV Trwam) to rzut beretem:D.

Cała ta sprawa wyjdzie przy weryfikacji wniosku. Sprawdzający go zadzwoni do dilera danej marki opryskiwaczy i zapyta o cenę w danym wyposażeniu i skoro nie wpiszesz rodzaju belki to założy, że jest to belka najprostsza i taką otrzyma cenę. Potem i tak będziesz się tłumaczył przy poprawkach. 

Tylko jak osoba weryfikująca wniosek ma zadzwonić do dilera danej maszyny jeśli nie załączam ofert ani nie podaje konkretnej marki ani modelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Załącznik w postaci opisu zadań wymienionych w zestawieniu rzeczowo fimansowym . Tam podajesz źródło ceny . Może mi się wydaje ale niektórym to doradca pisze wniosek a wy go oddajcie bez czytania i potem zadajecie tysiące pytań.  Pzdr 

 

Edytowano przez krzychrol
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
18 godzin temu, lukasz654 napisał:

Jeśli we wniosku napiszę że chcę opryskiwacz z belką 15m i złoże ofertę do wniosku na opryskiwacz z belką hydraulicznie składaną a później kupię z ręczną to się nie przyczepią że specjalnie kwotę i punkty zawyżyłem?

Przecież to nie jest punktowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
33 minuty temu, Tomek90 napisał:

Przecież to nie jest punktowane. 

Ale cena opryskiwacza z belką hydrauliczną jest znacznie wieksza, niż z mechaniczną i wtedy udzial takiej maszyny w inwestycji może byc znacznie wyższy, co równa sie wiekszą iloscia punktów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

ale to w samych kielcach a są jeszcze oddziały powiatowe


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
3 minuty temu, adamk napisał:

ale to w samych kielcach a są jeszcze oddziały powiatowe

Ale wydaje mi się że system jest jeden i nr nadają po koleji.tylko ktoś pisał że składał w biurze powiatowym i nie dali mu nr wniosku. Więc nie wiadomo ostatecznie jak to się odbywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Ja dostalem tylko potwierdzenie przyjęcia dokumentu i numeru tam zadnego nie widze, tylko jakis RWE w rogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18
Według mnie tez powinna być jedna lista bo przecież rejestracja odbywa się system agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
6 minut temu, rex15 napisał:

Ja dostalem tylko potwierdzenie przyjęcia dokumentu i numeru tam zadnego nie widze, tylko jakis RWE w rogu

Nie ma tam takiego długiego nr zaczynającego się OR13 ? Tylko OR13 to jest świętokrzyskie akurat . A ty nie wiem jakie woj

Edytowano przez ubogiwladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2
15 minut temu, rex15 napisał:

Ja dostalem tylko potwierdzenie przyjęcia dokumentu i numeru tam zadnego nie widze, tylko jakis RWE w rogu

Pewnie składałeś w oddziale Powiatowym a oni tam nie nadają numeru sprawy... Ale jak sie nie mylę to lista z MGR jest nazwiskami więc narazię jest to nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz654    5
53 minuty temu, krzychrol napisał:

Załącznik w postaci opisu zadań wymienionych w zestawieniu rzeczowo fimansowym . Tam podajesz źródło ceny . Może mi się wydaje ale niektórym to doradca pisze wniosek a wy go oddajcie bez czytania i potem zadajecie tysiące pytań.  Pzdr 

 

Źródło ceny podaje, ale mogę wziąć ofertę na zachodni opryskiwacz za grubo ponad 100k, a kupić później jakiś polski wyrób który jest kilka razy tańszy i będzie wyposażony w te same punktowane elementy jak komputer, głowice wielopozycyjne itd. A punkty będą policzone za ten zachodni i będzie ich sporo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
1 minutę temu, lukasz654 napisał:

Źródło ceny podaje, ale mogę wziąć ofertę na zachodni opryskiwacz za grubo ponad 100k, a kupić później jakiś polski wyrób który jest kilka razy tańszy i będzie wyposażony w te same punktowane elementy jak komputer, głowice wielopozycyjne itd. A punkty będą policzone za ten zachodni i będzie ich sporo więcej

Ehh za duzo kombinujesz. Musisz przeciez wpisac tam cene orientacyjną danej maszyny, a nie wymyślać tak jak wyzej napisales, bo bedziesz tylko problemy sobie robil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
Przed chwilą, lukasz654 napisał:

Źródło ceny podaje, ale mogę wziąć ofertę na zachodni opryskiwacz za grubo ponad 100k, a kupić później jakiś polski wyrób który jest kilka razy tańszy i będzie wyposażony w te same punktowane elementy jak komputer, głowice wielopozycyjne itd. A punkty będą policzone za ten zachodni i będzie ich sporo więcej

Jak jeśli na podstawie biznesplanu wyliczają tobie pkt, przecież to się kupy nie trzyma co piszesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz654    5
10 minut temu, Tomek90 napisał:

Jak jeśli na podstawie biznesplanu wyliczają tobie pkt, przecież to się kupy nie trzyma co piszesz. 

No właśnie na podstawie biznesplanu wyliczają, a nie na podstawie tego co faktycznie kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Zachodni dobry opryskiwacz na wyjściu ponad 100k bez tych punktowanych rzeczy głowice, sterownik, rozłączanie sekcji itp. 

Zabraknie ci opcji żeby doposażyć polski. Chyba że weźmiesz jakąś inna maszynę za brakującą kwotę a cenę naciągną. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5
34 minuty temu, Tomek90 napisał:

Jak jeśli na podstawie biznesplanu wyliczają tobie pkt, przecież to się kupy nie trzyma co piszesz. 

zgadzam się , jakby tak kazdy robil jak pisze lukasz654 to byłby to przeket idealny więc uważam że agencja by to zakwestionowała albo obnizyła pkt , tak samo jak robili ludzie manewry z ekologia kilka arów upraw ekologicznych i 3 pkt , teraz minimum 50 % upraw zeby dostac pkt za ekologie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj