Skocz do zawartości

Reklama

MTZ 82 regulator siłowy

• Dodaj odpowiedź
12 odpowiedzi na ten temat

#1 modelarz

modelarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 18:32

Witam, mam takie pytanko czy może ktoś wymieniał oringi w regulatorze siłowym (tym pod siedzeniem) w mtz 82 ??? Bo u mnie podczas podnoszenia strasznie się leje z niego olej, poszły napewno oringi i chciałbym kupic zestaw naprawczy ale nigdzie nie moge dostać. Może ktoś wie jakie tam powinny byc oringi i ma ich wymiary. Pozdrawiam i z góry dzieki za odpowiedz modelarz

#2 pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 23 marzec 2011 - 19:54

Do tego regulatora nie ma zestawów naprawczych a rozmiarów niestety nie wiem

#3 slaw17

slaw17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 23 marzec 2011 - 20:17

Niestety ja też się z zestawem naprawczym nie spotkałem. Najlepiej rozebrać i z orginalnymi  origami jechać do sklepu.
antyfan AF

#4 pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 24 marzec 2011 - 20:03

ściągasz lewe koło lewy zbiornik i masz podejście do regulatora bo myśle że z lewej strony ci  się leje odpinasz cięgna regulacyjne pokrywkę  na śrubki chyba M8 rozmiaru oringu nie pamiętam a katalogu nie mam musisz coś dobrać na wymiar i dorobić tą uszczelkę pod wymiar powodzenia :lol:

#5 sztrauser

sztrauser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 10:00

Mam na sprzedanie taki regulator nowy cena 420 zł jak by co to pisać jest tez wystawiony na allegro oto link
http://allegro.pl/or...1523193711.html

#6 mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • 5365140
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 25 marzec 2011 - 13:18

Dodany obrazek

a wie może ktoś co to za pokrętło
jeszcze tam u mnie nie zaglądałem ale mam zamiar jak będzie chwilka i chciałbym wiedzieć czy to jest jakaś regulacja. W książce tego nie widziałem.

ps sorki za wykorzystanie zdjęcia.

#7 pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 16:48

Jest to pokrętło regulacji szybkości reakcji przy wykorzystaniu regulacji siłowej podnośnika

#8 mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • 5365140
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 25 marzec 2011 - 20:40

dzięki
to u mnie wygląda inaczej tzn taka mała dźwigienka jest

#9 pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 20:46

Bo masz stary typ kolego

#10 deniu11

deniu11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 12:59

Witam, mam takie pytanko mam Mtz 82 z 96r gość od którego go kupiłem przerobił sobie hydraulike mianowicie wszystkim sterowało się jedną dzwignią tą 3 od lewej przy kierownicy np. żeby obrócic pługi musiałem wysiadac z traktora i otwierac jakiś zawór po obróceniu znowu wysiadka zawór w drógą strone i pługi można opuszczać( do regulatora siłowego było potpiete tylko dwa przewody i trzeci cienki a wszystkich otworów jest 5) Postanowiłem to naprawic i zrobiłem hydraulike według podanego schematu niby wszystko działa ale jak podnosze tylne belki coś chyba sie nie blokuje w regulatorze bo od razu spadaja!  W czym tkwi problem może jakis zawór jest zaciety w regulatorze?

#11 bbolas

bbolas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 21:30

ja w swojej agromie kupiłem zestaw naprawczy do rozdzielacza pod kierownica(3 wajchy po prawiej stronie kierownicy) i regulatora siłowego pod siedzeniem(sterowanie tuz-em).

wymieniałem uszczelniacze na rozdzielaczu pod kierownica pomimo ze kazdy mnie naciskał ze rozdzielacz kosztuje kolo 500 i nie jest drogi lepiej cały rozdzielacz  ale uszczelniacze 20 wiec wolałem spróbowac.jezeli ktos ma smykałke do mechaniki to nalezy wyczyszczyc warsztat biała szmatka na falbanek i wszystko po koleji rozkładac na blat wymienic uszczelniacze i przestanie sie lac.gorzej jezeli maszyna opada to wtedy jezeli siłownik nie przepuszcza to jest wytarty suwak i lepsza jest regeneracja w zakładzie gdzie to specjalizuja sie a jesli tylko sie leje na zewnatrz to pakiet uszczelnien i po kłopocie

ja kupiłem u Mark-Piast. Części do ciągników rolniczych

tel. 43 820 36 30
98-275 Brzeźnio,ul. Wspólna 30f

woj. Łódzkie, pow. Sieradzki, gm. Brzeźnio

#12 deniu11

deniu11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 08:21

Siłownik jest w stanie idealnym na rozdzielacz też nie ma co narzekać przed naprawą podnosił trójki obrotowe bez problemu i trzymał. Problem tkwi chyba w regulatorze siłowym

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#13 Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 20:27

Może musisz przeprowadzić regulację masz tu temat na 5-tej stronie są zdjęcia :rolleyes: może coś  Ci to pomoże ;) . http://www.agrofoto....ym/page__st__80

Dodaj odpowiedź

Zobacz także