Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 16245 -- przedni napęd

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damian89

damian89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 13 luty 2010 - 21:54

Zetor 16245 -- przedni napęd Witam niedawno kupiłem zetora 16245 i chciałbym się dowiedzieć jak powinno się załanczać przedni napęd.Czy powinien on być włonczony podczas postoju czy w czasie jazdy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 16245 -- przedni napęd Dzisiaj, 19:20
  •  

#2 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 13 luty 2010 - 22:45

Zetor 16245 -- przedni napęd mam 8245 i do włączania napędu służy taki "cycek" po lewej stronie z tyłu koło siedzenia, włączać można podczas postoju i w czasie jazdy, tylko nie na zgaszonym ciągniku :D

#3 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 13 luty 2010 - 22:48

Zetor 16245 -- przedni napęd a co ma zgaszony silnik do przedniego napedu?

#4 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 14 luty 2010 - 08:42

Zetor 16245 -- przedni napęd właśnie, co ma? ja nie raz włączam na zgaszonym, wyłączam i wszystko działa jak trzeba.W czasie postoju tym bardziej, a w czasie jazdy to niewiem, ja nie włączam bo myśle ze sie coś popsuje. Pozdrawiam

#5 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 14 luty 2010 - 09:19

Zetor 16245 -- przedni napęd Jak jadąc z niedużą szybkością włączysz to się od razdu nic nie stanie ale nie włączać w czaasie jazdy

#6 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 14 luty 2010 - 09:58

Zetor 16245 -- przedni napęd Gościu z posta wyżej co ty piszesz, że można włączać przy niedużej szybkości a potem piszesz, że w czasie jazdy nie można, sam sobie zaprzeczasz :D
Najbezpieczniejszym sposobem jest właczanie na postoju, przecierz nie jest problem przystanąć przed pracą na polu ^^

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 14 luty 2010 - 14:33

Zetor 16245 -- przedni napęd Wszystko zależy od sprzęgła.Jak jest na tarczach to nie ma problemu w czasie jazdy czy na postoju,jak jest kłowe to jednak na postoju bo w czasie jazdy może się nie załączyć a nawet uszkodzić.Oczywiście najlepiej jest na postoju ale niekiedy trzeba w czasie jazdy.

#8 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 14 luty 2010 - 14:53

Zetor 16245 -- przedni napęd To ma, że na zgaszonym ciągniku nie chodzi pompka hydrauliczna a w zetorach napęd załączany jest w sposób olejowy i może zapowietrzyć się tłoczek co dopycha tarczki w trzeba rozbierać pół przystawki żeby go odpowietrzyć ^^

#9 Share macieja910

macieja910

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 22 luty 2010 - 23:18

Zetor 16245 -- przedni napęd Ja tam zawsze na postoju zapinam napęd :P

#10 Share wawer

wawer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 23 luty 2010 - 09:07

Zetor 16245 -- przedni napęd A ja prawie zawsze włączam w czasie jazdy i jeszcze nie miałem żadnego problemu z przednim napędem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share grodzioman

grodzioman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 23 luty 2010 - 13:47

Zetor 16245 -- przedni napęd Zgadzam się z kolegami, nawet w instrukcji piszę że na postoju. Chyba ze zamiast tarczek masz wsadzone takie sprzęgiełko (zamiennik obecnych tarczek super sprawa polecam)i tam już nie musisz się martwisz czy w jeździe czy na postoju aby nie pod obciążeniem.

#12 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 23 luty 2010 - 20:33

Zetor 16245 -- przedni napęd Chodzi Ci o sprzęgło kłowe? A w czasie jazdy to nie pod obiążeniem?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#13 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 23 luty 2010 - 20:41

Zetor 16245 -- przedni napęd Wiecie co :P :) co ma piernik do wiatraka???? napęd włacza sie wtedy kiedy pasuje a nie na postojo co to za różnica czy na postoju czy nie i tak prędkości obrotowe są takie same, co innego jakby pytanie brzmiało : czy podczas dużego poślizgu tylnej osi można włączać przedni napęd . Wtedy można by dyskutować . Ja 16145 jeżdże już chyba z 7 lat i nic mi sie nie popsuło nic sie nie zapowietrzyło wszystko śmiga jak ta lala , i przedni napęd włączam kiedy mi sie umyśli i czasem nawet przy prędkości max włączam przód jeśli zachodzi taka potrzeba, ostatnio chociażby ciągnołem pod dużom góre ciężarówke z naczepą ( wiozło do mnie młuto) prędkość max 4x4 i heja tylko śniegiem rzucało( udało sie wyjechać ale dwa razy myślałem że bedzie trzeba półbieg redukować ale naszczęście bez redukowania dał rade)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#14 Share Gani43

Gani43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 31 maj 2013 - 08:15

Zetor 16245 -- przedni napęd Tematy połączone.

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Od niedawna po założeniu ładowacza czołowego (co może nie mieć żadnego wpływu) przedni napęd zaczął się wyłączać dochodzi do tego jak jadę z góry, a potem znowu pod górę zaczynam jechać zaczyna świecić żółw (przedni napęd nie ciągnie) odczekam chwile przód znowu jest załączony ciągnie lecz jak dostanie obciążenie zaczyna szarpać. Co to może się dziać oczywiście stan oleju w skrzyni jest ok . Dziękuję i proszę o pomoc.

#15 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 31 maj 2013 - 10:58

Zetor 16245 -- przedni napęd Może mikropompka już zaczyna odmawiać posłuszeństwa. A wzmacniacz momentu i WOM działają prawidłowo?

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#16 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 31 maj 2013 - 13:34

Zetor 16245 -- przedni napęd Sprawdź poziom oleju w skrzyni, po założeniu tura sporo oleju poszło w siłowniki

#17 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 07:21

Zetor 16245 -- przedni napęd Gani43- tak jak pisze 1012- tur ciągnie sporo oleju. Sprawdź jeszcze raz poziom oleju na lekko uniesionym ładowaczu (w takim położeniu, w jakim najczęściej z nim jeździsz). Poziom oleju mierzy się bez wkręcania korka. (Może i jest to oczywiste, ale wielu użytkowników popełnia ten błąd i mierzy wkręcając korek z bagnetem).

#18 Share Gani43

Gani43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 07:24

Zetor 16245 -- przedni napęd wzmacniacz momentu dziala i wom tez działa prawidłowo. sprawdze olej i dam znac co sie dzieje . dzieki za odpowiedz.

#19 Share emonkey

emonkey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 12:41

Zetor 16245 -- przedni napęd Tematy połączone

Witam wszystkich, niedawno, bo może w zeszłym roku na jesień była robiona przekładnia przedniego mostu - chyba dokładnie mechanizm różnicowy (te koła zębate za sprzęgłem przedniego napędu), po mniej więcej roku znowu zaczęły dochodzić niepokojące odgłosy z przedniego mostu, prawdopodobnie rozsypał się ponownie mechanizm różnicowy, bo na korku oleju są same opiłki żelaza. Także, mam pytanie, co może być powodem takiego stanu rzeczy? Bo uszkodzenie mechanizmu różnicowego to bardziej skutek niż powód.

Dodam, że z ciągnikami za dużo nie mam wspólnego także jeżeli coś źle nazywam to z góry przepraszam.

Pozdrawiam

Edytowany przez KRISTOFORn, 06 wrzesień 2013 - 14:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 wrzesień 2013 - 14:33

Zetor 16245 -- przedni napęd a sprawdzałeś co jakis czas olej w przekładni, przecieków nie było?? bo jak się pociła to na pewno lej wyleciał i zmieliło...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)