kamil5421

Zmiana obrotów WOM z przodu ( Forterra 125 )

Polecane posty

kamil5421    25

Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,

66709007_2595144410570007_6372904050404360192_n.jpg

67105222_1326334654189123_2274104751379447808_n.jpg

66793518_1165572696981805_8758685691010875392_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego może być ciężko. Znajomy w renault tez ma odwrotne obroty. Majster rozebrał przedni wom ale powiedział, że nic z tym nie zrobi. Akurat potrzebował takich obrotów do kosiarki czołowej. Problem rozwiązał w ten sposób, że w kosiarce zmienił kierunek obrotów odwracając przekładnie. Na stronie Zuidberg jest napisane takie coś:

"Dostepne sa specjalne przednie WOM do kazdego zastosowania i dla marki ciagnika. Dzieki ECO WOM o róznych predkosciach (przelaczanych), wersje zarówno z prawymi, jak i z lewymi obrotami sprawiaja, ze dostawa jest kompletna i wszechstronna. "

Wychodzi na to, że firma oferuje wom z prawymi i lewymi obrotami, ale to trzeba wybrać przy kupnie, tak można wywnioskować z powyższego cytatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25
1 minutę temu, Mares napisał:

Kolego może być ciężko. Znajomy w renault tez ma odwrotne obroty. Majster rozebrał przedni wom ale powiedział, że nic z tym nie zrobi. Akurat potrzebował takich obrotów do kosiarki czołowej. Problem rozwiązał w ten sposób, że w kosiarce zmienił kierunek obrotów odwracając przekładnie. Na stronie Zuidberg jest napisane takie coś:

"Dostepne sa specjalne przednie WOM do kazdego zastosowania i dla marki ciagnika. Dzieki ECO WOM o róznych predkosciach (przelaczanych), wersje zarówno z prawymi, jak i z lewymi obrotami sprawiaja, ze dostawa jest kompletna i wszechstronna. "

Wychodzi na to, że firma oferuje wom z prawymi i lewymi obrotami, ale to trzeba wybrać przy kupnie, tak można wywnioskować z powyższego cytatu.

Czytałem juz tam coś. Zakupiłem kosiarkę Pottingera i ona raczej nie ma zmiennych obrotów przekładni  . A orientujesz się w którą stronę powinien prawidłowo kręcić się wom ? Zgodnie ze wskazówkami zegara czy w przeciwna strone ?
Dzięki za odpowiedz  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przypatrz się kosiarce, zachodnia powinna mieć opcję zmiany obrotów. Wystarczy przekładnie odwrócić. Możesz wstawić zdjęcie tej przekładni z kosiarki. A co do obrotów to nie wiem w która stronę prawidłowo się powinien wałek kręcić. Ale chyba obie są prawidłowe skoro producenci oferują taką opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25
1 minutę temu, Mares napisał:

Przypatrz się kosiarce, zachodnia powinna mieć opcję zmiany obrotów. Wystarczy przekładnie odwrócić. Możesz wstawić zdjęcie tej przekładni z kosiarki. A co do obrotów to nie wiem w która stronę prawidłowo się powinien wałek kręcić. Ale chyba obie są prawidłowe skoro producenci oferują taką opcję.

Później  pójdę zrobię zdjęcie i wstawię . Nie no zgodzę się że dwie są prawidłowe , tylko w która stronę . powinien kręcić się do większości maszyn .
Kosiarka to Pottinger Alpha Motion 306 F 2006r.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdejmij ta zolta oslone z pierwszego zdjecia co jest przykrecona na 4 srubach i obroc przekladnie o 180*. Pod ta zolta oslona powinna byc koncowka wom i to ona ma napedzac kosiarke, wtedy odwrocisz kierunek obrotow. 

Probe zrob na zwyklym walku, bo kierunek obrotow Ci sie zmieni miedzy przekladnia a kosiarka a nie miedzy przekladnia a ciagnikiem.

Edytowano przez Mares

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez koomar
      Jak w temacie w aresie tylny tuz wolno opuszcza i to niezależnie czy jest obciazony czy pusty. Ja zimnym oleju jeszcze jest w miare ok ale po rozgrzaniu się oleju jest słabo. nie ma reakcji na ustawianie szybkości opadania. czy to może być wina pompy czy może bardziej sekcji?
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez Dwaidko
      Witam
      Byłem dziś oglądać deutz fahr agrotron 120 mk3. Zastanawia mnie dlaczego po przełączeniu obrotów wałka na 1000 występuje zgrzyt i załącza się on bez wciskania przełącznikia od załączania wom.  Po włączeniu dwa albo trzy razy problem nie wystąpił i załączył się za pomocą przełącznikan Ale następnym razem znów wystąpił zgrzyt. Dodam że obroty 540 załączyły się bez zgrzytu. Może wie ktoś co może być przyczyną i jakie są koszty naprawy.
      Pozdrawiam
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj