Polecane posty

krystek1992    20

Jak doisz w bańkę to po udoju dokładnie całe mleko wymieszaj i wtedy bierz próbę do badania bo też tłuszcze będą dziwne.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Witam mam taki kłopot,mam oborę wolnostanowiskową, jedna krasula mi sie zakwasza, widze że znowu zaczyna chodzić ,,na palcach'' ostatnio tak miała z miesiąc temu a teraz znowu .Czemu tak sie dzieje? Krowy dostaja TMR 6kg treściwej w wozie , dostają drożdze bufor słomę ok 1kg/szt  i soda w garnku stoi na paszowym ,ktora ma ochotę  to sobie poliże dodatkowo... Wydajniejsze sztuki dostają jeszcze na stacji 4kg  21ki

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

A moze kwasny weglan sodu do paszowozu syp. Soda akurat dla niej jednej moze nie smakowac i nie pojdzie jej zjesc za zadne skarby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Ostatnio białko 3.05 Tłuszcz 3.94. Mocznik to nie wiem czy źle nie badają bo raz 260 a raz 113. Nie zmienianialem żywienia w tamtym czasie, obecnie dostają rano i wieczorem po 2 kg tresciwwj 20 z de heus. Niektóre po 3. Do tego teraz zamiast wieczorem w południe daje im mieszanke 6 kg jeczmienia 12 rzepaku i 15 kukurydzy mielonej. Rano dostają pierwszy pokos z torfu, w południe suchy dość. W południe pierwszy z pola koniczyna rajgras mokre bardzo. No i na koniec 2 pokos tez z torfow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Zależy która te do 100 dnia od wycielenia to rano 3 z de heusa w poludnie 2 tej mieszanki i przed dojeniem wieczorem 3 z de heusa. Z 5 mam takich reszta co doje to pod zapuszczenie ida w tym miesiacu i poczatek kwietnia albo juz zasuszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A ile te krowy dają ? Ewidentnie brakuję im energii. Masz może wysłodki ? 

 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Nie nam. Jedna najwiecej daje 36 litrow. Reszta z tych wycielonych daje 26. Pozostale tak do 15. Dosypanie kukurydzy nie zda egzaminu?

Edytowano przez tedek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tedek2 napisał:

Nie nam. Jedna najwiecej daje 36 litrow. Reszta z tych wycielonych daje 26. Pozostale tak do 15. Dosypanie kukurydzy nie zda egzaminu?

Samo ziarno nic prawie nie zmieni , jedynie kiszonka z kukurydzy, wysłodki lub inne pasze objętościowe energetyczne. Jeżeli nie masz na obecną chwile jak zaopatrzyć się w coś z objętościówki to warto byłoby pomyśleć o gotowej kupnej paszy, która powinna choć trochę podratować sytuacje ;) 

Edytowano przez KrowieBieszczady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
11 godzin temu, konrad82 napisał:

Witam mam taki kłopot,mam oborę wolnostanowiskową, jedna krasula mi sie zakwasza, widze że znowu zaczyna chodzić ,,na palcach'' ostatnio tak miała z miesiąc temu a teraz znowu .Czemu tak sie dzieje? Krowy dostaja TMR 6kg treściwej w wozie , dostają drożdze bufor słomę ok 1kg/szt  i soda w garnku stoi na paszowym ,ktora ma ochotę  to sobie poliże dodatkowo... Wydajniejsze sztuki dostają jeszcze na stacji 4kg  21ki

Może ze strukturą jest coś nie tak. Sita by się przydały. Postaw gdzieś w rogu czy na stole paszowym jakieś wiadro w kwasnym weglanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
1 godzinę temu, KrowieBieszczady napisał:

Samo ziarno nic prawie nie zmieni , jedynie kiszonka z kukurydzy, wysłodki lub inne pasze objętościowe energetyczne. Jeżeli nie masz na obecną chwile jak zaopatrzyć się w coś z objętościówki to warto byłoby pomyśleć o gotowej kupnej paszy, która powinna choć trochę podratować sytuacje ;) 

Mnie najbardziej zastanawiają Ci ludzie co maja tłuszcz 4.8 i bialko 3.6 a daja tylko śrute 18 i otręby dotego siano z nadrzeki. Krowy ho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, tedek2 napisał:

Mnie najbardziej zastanawiają Ci ludzie co maja tłuszcz 4.8 i bialko 3.6 a daja tylko śrute 18 i otręby dotego siano z nadrzeki. Krowy ho

Tak, a krowy są zapładniane przez powietrze itd., bajkopisarzy nie brakuje. Owszem są sztuki o lepszych zdolnościach do produkcji mleka, ale jednak też trzeba coś wartościowego dać do pyska, żeby coś udoić ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50
7 godzin temu, kr9292 napisał:

Może ze strukturą jest coś nie tak. Sita by się przydały. Postaw gdzieś w rogu czy na stole paszowym jakieś wiadro w kwasnym weglanem.

Czyli co za słabo pocięte? Kwaśny jest w garnku na stole paszowym. Jak długo mieszacie paszowóz?  Bo tu mam rozbieżne info...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Jeśli Ci nie sortują tmru to jest odpowiednio pocięte, każdy miesza w innym czasie zależnie od tego co miesza  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jak to krowy jedna sortuje druga nie, ta musi sortować skoro się zakwasza?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

inni nie dają wszystkiego na raz i się  im nie zakwaszają,zauważyłem ze sztuka która przechodziła już kwasice jest bardziej podatnna na nią w następnych latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Może za suchy masz ten tmr i łatwiej jej sortować, ja wszystko sypie do wozu i jakoś to działa, ale kwaśny też jest do wozu i może pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DARKPANTER napisał:

jakie witaminy polecacie dla krów o wydajności ponad 10 tys.

Na uzupełnienie białka czy też energii nie ma sensu. Najlepiej coś z beta-karoten, niacyna, biotyna, l-karnityna, selen i inne witaminki ;) Jak coś pisz pw to pomogę Ci coś dobrać, bo chyba linków do danych produktów nie mogę tu wstawiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
15 godzin temu, KrowieBieszczady napisał:

Samo ziarno nic prawie nie zmieni , jedynie kiszonka z kukurydzy, wysłodki lub inne pasze objętościowe energetyczne. Jeżeli nie masz na obecną chwile jak zaopatrzyć się w coś z objętościówki to warto byłoby pomyśleć o gotowej kupnej paszy, która powinna choć trochę podratować sytuacje ;) 

Śmieszna teoria. Radzisz coś a sam nie masz o tym pojęcia. 

Jest masa ludzi którzy nie sieją qq, i z objętościowych dają tylko sianokiszonke, a z treściwych np ziarno qq i pelnoporcjowa. 

Za dużo się naczytałeś internetu i bredzisz 

Jakbyś dłużej tu siedział to byś kojarzył choćby @rolstudent. Człowiek który w mojej opinii ma bardzo duża wiedzę, i ostatnim czasy żywienie krów opiera głównie na kiszonce z lucerny + kiszone ziarno qq

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Najlepiej @tedek2 zbadaj te swoje objętościówki i weź kogoś do ułożenia dawki, bo żywienie w ciemno do niczego dobrego nie prowadzi.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piodro4444    74

damianzetor9540 Sama sucha mielona qq niekiedy nie wystarczy, sam żywię bez kiszonki qq i jadę na ziarnie (z mieszalnika  2kg/szt a najlepsze sztuki dodatkowo 1.5kg z ręki) niestety ciągle braki energii  więc z objetosciowych dostają jeszcze wyslodki. Ile dają  rekordzistki przy tym żywieniu nawet nie piszę bo zwolennicy kiszonki z qq mnie zlinczują że pier...le głupoty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

To napisz ile z chęcią się dowiem :)


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj