Polecane posty

kr9292    950

Wirtualny zootechnik? Dla mnie ten program nie podchodzi. Ale zbilansowało się ładnie.  Protamilk ma 420 BTJN i BTJE?O.o to chyba nie możliwe. Chyba ze są różne protamilki, bo gdzieś kiedyś komuś liczyłem i miał 310 btjn 222 btje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wg mnie przyjąłeś zle wartości i dlatego ci w praktyce nie działa. Te parametry sianokiszonki które przyjąłeś są za niskie. Takie wartości ma naprawde bardzo bardzo słaba sianokiszonka. Zupełny brak struktury. 6 kg sianokiszonki o 32%SM  to niecałe 2kg SM plus 0,9kg ze słomy czyli krowa nie ma co żuć.   Ściągnij sobie tabele pasz w pdf i przyjmij inne wartości. I wtedy twórz ;)

 

Mi ten program nie odpowiadaz wielu powodów. Nie można edytować dawki, za mało parametrów, nie liczy cukrów, skrobi o aminokwasach juz nie mówie, problem ze zrobieniem tresciwych i wiele innych. Rozmawiałem kiedyś z producentem przez tel kilka godzin, ale z tego co widze chyba nic nie poprawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
Napisano (edytowany)

Coś nie tak jest z tymi parametrami. Zrób badania swoich pasz, to ogarniesz.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

no to nie wiem.. Ja za badania paszy nie dam 70zł za jedna paszę... Wole w mikrofali bawić się. Teoria nie bedzie nigdy praktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ale białka i skrobi suszarka ani mikrofala ci nie poda. To jest podstawa bilans białka i energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

TAK Sm a bialka mozna wZiasc z tabel i duzo nie będzie się różnic kilka procent albo podobnie. U mnie się to np sprawdza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Oj zdziwiłbyś się. Poza tym te procenty znaczą wiele. Co do trawy to jak ktoś ma naprawde dobre doswiadczenie zna swoje łąki, termin to może wycelować blisko, ale z kukurydzą nie ma szans. Treściwe można sobie darować ale objętościówki zwłaszcza kukurydze naprawdę warto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekSki    2
Napisano (edytowany)

Wracam do swojego wątku, otóż mam nowe wyniki mleka i coś poszło nie tak, mocznik znów spadł. Poniżej zamieszczam tabelę dla lepszego zobrazowania sytuacji.

 

STYCZEŃ I połowa

STYCZEŃ II połowa

LUTY I połowa

Żywienie

Śruta żyto+pszenżyto 3kg;

Śruta kukurydziana 2kg;

Kiszonka z żyta;

Kiszonka wyka+pelucha+gryka+proso;

Sianokiszonka;

Siano;

Kreda pastewna;

Witaminy;

Śruta żyto+pszenżyto 3kg;

Śruta kukurydziana 2kg;

Kiszonka z żyta;

Kiszonka wyka+pelucha+gryka+proso;

Sianokiszonka;

Siano;

Kreda pastewna;

Witaminy;

Śruta żyto+pszenżyto 2-2,5kg;

Śruta kukurydziana 2kg;

Śruta rzepakowa 0,2kg;

Kiszonka z żyta;

Kiszonka wyka+pelucha+gryka+proso;

Sianokiszonka;

Siano;

Kreda pastewna;

Drożdże żywe;

Witaminy;

Białko

3,34

3,46

3,38

Tłuszcz

4,13

4,35

4,43

Mocznik

144,4

116,9

82,6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytając różne źródła wynika, że gdy mocznik jest poniżej 150mg/l a białko 3,2-3,6% świadczy o niedoborze białka i nieznacznej nadwyżce energii, natomiast gdy stosunek tłuszczu do białka jest większy niż 1,3 świadczy o zbyt małej ilości energii w dawce.

Co mam zmienić w tej dawce? Zwiększyć białka czy zwiększyć energii? 

Edytowano przez JacekSki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip19    16

Witam. 

Chciałbym was prosić o ocene składu paszy białkowej z załącznika.

Jest tam ostropest plamisty i makuch z konopii z którym pierwszy raz sie spotkałem w paszach dla bydła.

Capture+_2018-02-10-11-24-58.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Trochę nie na temat ale chciałabym was ostrzec przed nie uczciwym sprzedawca gliceryny Krzysztof kulchawik Sidra racewo ogłaszają się na Olx paletopojemnik 900 kg netto tak naprawdę waży sama gliceryna 780 kg oszuści OSTRZEGAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

wracam po kilku dniach stosowania dawki pokarmowej na 35l mleka..

Mleko nie wzrosło mimo zastosowania wiekszej ilosci młota, sruty oraz mieszania odzielnych tmr dla poszczegolnych grup.

Krowy sa jakby zablokowane wczesniej podawałem im 3kg sruty a teraz 7 kg . Nie wpłyneło to na mleko.

Moze jakieś sugestie na co zwrócic uwagę? Moze musze zastosować wiecej kredy pastewnej?  obecnie sypie 100g na sztukę.

Moze by sprobował podawać drożdze ? Na probę takie sklepowe do pieczenia co myslicie ?

Edytowano przez DamianWilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj