Polecane posty

pablo456123    0
19 godzin temu, JacekSki napisał:

Mogę np. dorzucić poekstrakcyjnej śruty rzepakowej, tylko ile kg na sztukę aby dobić do tych 200 mocznika?

Dorzuć gdzieś 150 gram na razie i zobacz co to da , dostają sianokiszonkę ? balot czy pryzma? Skąd masz wyniki ? jednorazowe czy średnia z miesiąca . Dodaj na razie ten rzepak i zobacz co się dzieje . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
1 godzinę temu, -Sebastian- napisał:

Ta z 1.95 wycieliła się w połowie listopada.

Czyli federacja bada czy jest ketoza i wpisuje ? 

Co do zapaleń to te około 100 są widoczne na próbce i są już w trakcie likwidacji a te najgorsze przesłane do weterynarza do badania żeby dobrze dobrać antybiotyk. Myślę że jak wyrównam żywienie to łatwiej będzie wyleczyć te sztuki.

Czyli lepiej dodać trochę rzepaku zamiast koncentratu? 

Zrób zdjęcie tego koncentratu albo napisz co zawiera i cene podaj ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerowicz    0

Witam,mam problem z ustaleniem dawki tmr,2 miesiące temu kupiłem wóz paszowy i nie mogę dojść z dawką

Moja dawka na 1 krowe:

2kg śruty sojowej

2,5kg śruty rzepakowej

100g lactoplus 

100g  kredy

50g sody 

5kg śrutu zbożowego

1,5 kg słomy 

3,5 kg wysłodków buraczanych

3,5 kg sianokiszonki z lucerny

30 kg kiszonki z kukurydzy

 Coś zwiększyć/zmniejszyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekSki    2

pablo456123 dzięki za zainteresowanie moim tematem.

Krowy oprócz tej kiszonki z żyta i tego mixa dostają jeszcze sianokiszonkę i siano. Wszystko z balota, nie z pryzmy.

Parametry mleka bada mleczarnia 2 razy w mieciącu, wyniki są wysyłane do każdego sms-em czyli raczej na bieżąco po każdym badaniu (2 razy w mieciącu), na fakturze wyniki są średnią kilku badań, ale dokładnie nie wiem jak liczone.

Dziś dodałem rzepaku w dwóch dawkach, ale wyszło mi troszkę więcej ok 200g dziennie na sztukę, to zmniejszę do tych 150g. Na wyniki jednak trzeba poczekać, będą dopiero w pierwszej połowie lutego, ale dokładnie kiedy będzie badanie niestety niewiem ;) biorą próbki niezapowiedzianie :) Podane wyżej parametry były z drugiej połowy stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam sztuke dosc wydajną wycielenie ma 20 luty .moje pytanie co jej zacząć podawać dodatkowo przed wycieleniem? bo zawsze po wycieleniu miała problemy z apetytem i póżniej z zacieleniem dodam że jest już na dawce tmr dla  krów w laktacji  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
13 godzin temu, leszek1000 napisał:

po woli i do przodu,ale jakie te zapalenia są podkliniczne ? 

Kiedy krowa nie ma ostrych objawów chorobowych(klinicznych), a mleko i tak jest niedobre.

14 godzin temu, -Sebastian- napisał:

I zastanawiam się czy jedna sztuka nie ma ketozy białko/tłuszcz 1.95. 

Ma ketozę podkliniczną na bank. Federacja bada i podaje K! tylko u krów do 6 tgodni od wycielenia.

 

Nie poddawaj się i słuchaj żywieniowca. Zajmij się od razu zasuszonymi, to zobaczysz konkretne efekty poprawy żywienia w 3 miesiące. U reszty efekt będzie niewielki, bo mają w plecy początek laktacji. Chodż miałam takie, co w identycznej jak twoja sytuacji dawały mi 2x więcej i to przed zasuszeniem.

Powodzenia. Ja w 6 lat z Federacją podniosłam wydajność 2x. Życzę tego samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Akurat mam prawie wszystkie w zasuszeniu lub końcu laktacji. Tylko 5/23 jest w okresie do 4 miesięcy po wycieleniu i ma problemy. Te z wysokimi bakteriami są pod końcówką laktacji i za dużo wszystkiego dostawały więc leczenie nie odbije się tak bardzo. Najlepszej wyszło 17kg na udój to nieźle jak na takie błędy. Mam też 3 jałówki które dały po 12kg 2m po wycieleniu to też nie ma tragedii. Tylko mam problem z najlepszą która jest pół roku od wycielenia i daje 11kg (zapalenie na 2 ćwiartki) i już jakiś czas leczę i nie pomaga. Żywieniowiec z  federacji ma być w połowie lutego to będę wszystko wiedział ale narazie trzeba coś samemu trochę poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23
13 godzin temu, farmerowicz napisał:

Witam,mam problem z ustaleniem dawki tmr,2 miesiące temu kupiłem wóz paszowy i nie mogę dojść z dawką

Moja dawka na 1 krowe:

2kg śruty sojowej

2,5kg śruty rzepakowej

100g lactoplus 

100g  kredy

50g sody 

5kg śrutu zbożowego

1,5 kg słomy 

3,5 kg wysłodków buraczanych

3,5 kg sianokiszonki z lucerny

30 kg kiszonki z kukurydzy

 Coś zwiększyć/zmniejszyć? 

na jaka masz to wydajność wyliczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Co do badań Ketozy przez Federacje to trzeba mieć terminy wycieleń wpisane a u mnie będzie dopiero w następnym miesiącu uzupełnione dlatego przy żadnej nie mam.

Teraz zobacze czy zwiększenie białka pomoże. Mleczarnia bada tylko tłuszcz więc nie miałem pojęcia że mam takie niskie białko w mleku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerowicz    0
Dnia 27.01.2018 o 19:57, DamianWilk napisał:

podaj dane pasz to oblicze Ci dawkę, mase krowy białko i zawartosc tłuszczu w %

Zapomniałem podać wcześniej że stosuję jeszcze drożdże paszowe

Dane pasz w załączniku i dziękuję za pomoc :)

 

IMG_20180128_214902_2.jpg

IMG_20180128_215031.jpg

IMG_20180128_215102.jpg

IMG_20180128_215357_1.jpg

IMG_20180128_223212.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cycek333111    4

Przed Josera chcialbym przestrzec kupujacych. Poniewaz ostatnio widzialem sie z 3-4 przedstwicielami paszowymi i kazdy zgodnie mowil, ze Josera w witaminach obciela sklad niemal o polowe i na cenie strasznie w gore. Gdzie zwykly rolnik na zmniejszonym skladzie sie nie pozna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Większość obcięła skład, żeby ceny znacząco nie podnosić. Dolfos miał nie ciąć, ale nie wiem czy dotrzymał słowa. W tej chwili Lactan 139 zł/20 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W czym są lepsze? Pobieraniu, cenie za kilogram, koncentracji? Miałem kilka firm i różnicy nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystkie mają ten sam sacharomyces cerevisae jak w piekarskich. Koncentracja jest inna, bo jedni podają w notacji wykładniczej na gram inni na kilogram. Być może jest jeszcze coś co je różnie, ale tego nie wiem. Nie dawałem drożdży kilka miesięcy teraz zacząłem, ale nic nie zauważyłem. Przed dolcellem miałem małe opakowanie drożdży Provital(108 zł za 5kg) i też bez rewelacji a ma dodatkowo Aspergilus na mykotoksyny. Więcej z tego powodu nie jadły. Jak się skończą to wezmę farmpaka i zobaczę. Cena nie mała a dwakowanie dwukrotnie większe. Jednak się mylę. Coś zmienili, bo wydawało mi się, że kiedyś miał dawkowanie 100g.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Sacharomyces cerevisae to nie jest szczep. Koncentracje kazdy podaje inaczej to prawda. Dolfosowskie drozdze nie są złe, stosowałem te najmocniejsze przez ponad 2 lata i sie sprawdzały. Podobno szczep levucell jest najlepszy dla krów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

UP masz racje. Levucel to szczep drożdży Saccharomyces Cerevisiae. Można kupić bufory z tym szczepem drożdży np Blattin, Addifeed... Poszukajcie w googlach :)


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
10 godzin temu, Cycek333111 napisał:

O innych nic nie slyszalem, tylko o Josera. Przedstawiciel z Provimi mowil , ze drozdze Farmpak sa lepsze od Dolfosu.

bo pewnie miał tylko  z farmpaka,sam jadł ze niby  lepsze????
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Każdy przedstawiciel ma najlepsze produkty na świecie, i jeszcze powinniśmy mu ręce całować za takie niesamowite towary jakie nam  chce sprzedać. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cycek333111    4

Panowie bez spiny ;) powiedziałem , że on z Provimi i tego wcale nie miał na sprzedaż , tylko bardziej prywatnie wyraził swoje zdanie, bo trochę się zna :) Tak samo zbadał mój starter ( własnej roboty ) i się zapytałem , czy firma miałaby zamiast niego coś równie dobrego w podobnej cenie co mi wychodzi samemu , bo po co na darmo pracować..., to wprost powiedział ,że nic lepszego od tego to nie ma :) i nie wciskał kitu , że u nich lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj