Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co dalej z gospodarstwami?

255 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Magda_86

Magda_86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 14:07

Co dalej z gospodarstwami? No tak tylko znowu gdzie mozna zarobic takie pieniadzr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co dalej z gospodarstwami? Dzisiaj, 17:32
  •  

#22 Share Sean

Sean

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 14:11

Między udojami?    :D  między udojami to tyra jak wół przy czym innym, trafić do "krowiarza" to nie wiem czy nie lepiej od razu do obozu pracy, albo Legii Cudzoziemskiej.    :lol:

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

#23 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2240 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 14:13

tak jak piszesz, większość pracodawców zabolą oczy i serce, jak tylko zobaczą że ich pracownik pozwolił sobie na chwilę odpoczynku, a dla parobka który nie ma gdzie uciec zawsze się znajdzie coś do roboty

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Sean

Sean

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 14:17

O trafnie to ująłeś, ROLNIK,  traktował i traktuje pracownika jak parobka i dlatego taki zawsze będzie mówił że nie chciałby pracować u kogoś tylko u siebie, bo wie jak sam traktuje pracowników.

STEPHEN KING

#25 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2240 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 14:34

w sumie to nie tyczy się tylko rolników, ale 99,9% prywaciarzy w PL, z jakim byś nie gadał, nie zależnie jaka branża, ilu ludzi zatrudnia, to każdy prywaciarz, mały czy duży zawsze będzie narzekał że on przecież tyyylllle swoim pracownikom płaci (10zł/h), a oni nic robić nie chcą, tylko by się obijali, nie chcą w każdą sobotę i niedzielę pracować, a co gorsza, raz na rok potrafią L4 przynieść, albo czasem chcą dzień płatnego wolnego

#26 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2219 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 14:41

Co dalej z gospodarstwami? Wszystko zależy od pracodawcy. Znam takich których pracownicy mają wolne itd. Wiadomo nie co tydzień ale jest u nas pewien Ukrainiec który robi u jednego z 5 lat, w sezon zimowy jedzie do siebie i jest tam 3 miesiące. Najwięcej roboty jak każdy wie jest w sezonie wiosenno-letnim. Co do bezdomnych itd. najgorsza seria pracowników. Lenie do potęgi i najlepiej wszystko daj.

Sean 4-5tys zł na rękę czyli netto a nie brutto. I czy twierdzisz że taki pracownik ma aż tak źle? Kobieta na kasie w Biedronce zarabia 1700zl, ok ma dni wolne ale: wyścigi na kasie, wyścigi w rozkładaniu towaru, uzeranie się z upierdliwymi klientami, często mobing, sprzatanie - coś wiem o tym bo żona 3 lata pracowała, aż powiedziała dosyć bo kręgosłup zaczął jej padać a atmosfera co raz gorsza.

Edytowany przez Luke16, 22 wrzesień 2017 - 14:43.

#27 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2240 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 14:48

tylko że jak Ukrainiec jedzie do siebie na 3 miesiące to pensji nie dostaje, więc jest na bezrobociu a nie na urlopie

#28 Share jakub2812

jakub2812

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 15:26

Co dalej z gospodarstwami? @PRIMO znam wielu którzy robią na roli dla dopłat i wiem dobrze którzy to są, dlatego zawsze jak mam okazję to wspominam ze jakby zabrali dopłaty to było by lepiej i wtedy jakbym kij w mrowisko włożył, że jak to, że to nie opłacalne i nie będą robić. Oczywiście dopłaty dużo im dają przy tak niskich nakładach to cały zysk to co zbiorą pokrywa resztę kosztów ;-)

#29 Share wsbil

wsbil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:a wszystko co się kręci i przepala paliwo

Napisany 22 wrzesień 2017 - 16:04

Ja uważam, że spora część rolników zatrzymała się latach 80tych..... umysłowo.
Nie idą do przodu , w żadnej dziedzinie właściwie, prowadzą gospodarstwo byle było na przeżycie.

Ziemia to jest darmowy warsztat pracy, bez wyposażenia ale jednak, przechodzi z pokolenia na pokolenie.

Krus roczny to śmiech na sali, przy tym np ile płacę co miesiąc opłat prowadząc działalność.

Do tego dopłaty do ziemi, programy modernizacji, rozwojów, odliczenia paliwa od hektara.

Dlatego młody człowiek patrząc na starych nie ma przykładu, zdarzają się młodzi, ambitni, pomysłowi i za takich warto trzymać kciuki. Przykład idzie z góry.

Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

#30 Share Sean

Sean

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 16:33

Ach tak ładnie napisałeś JAK TO TERAZ JEST DOBRZE, tylko dodaj że ceny produktów rolnych to są właśnie nadal z lat 80-tych a ceny paliwa i środków do produkcji ?nawet te różne dopłaty nie są w stanie tej różnicy pokryć. Jakby rolnicy mieli płacić opłaty jak prowadzący działalność to dopiero byś widział jak gospodarstwa lawinowo padają jedno za drugim i rządy jakie by nie były, dobrze o tym wiedzą i dlatego nie wprowadzają tego, rolnictwo zawsze było i jest nadal wykorzystywane jak dojna krowa, którą się doi a mało karmi.

STEPHEN KING

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2280 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 16:50

Ja uważam, że spora część rolników zatrzymała się latach 80tych..... umysłowo.
Nie idą do przodu , w żadnej dziedzinie właściwie, prowadzą gospodarstwo byle było na przeżycie.

Ziemia to jest darmowy warsztat pracy, bez wyposażenia ale jednak, przechodzi z pokolenia na pokolenie.

Krus roczny to śmiech na sali, przy tym np ile płacę co miesiąc opłat prowadząc działalność.

Do tego dopłaty do ziemi, programy modernizacji, rozwojów, odliczenia paliwa od hektara.

Dlatego młody człowiek patrząc na starych nie ma przykładu, zdarzają się młodzi, ambitni, pomysłowi i za takich warto trzymać kciuki. Przykład idzie z góry.

A co Ty za opłaty płacisz?

#32 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2219 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 16:51

Co dalej z gospodarstwami? Sean swiete słowa. Sam płacę ZUS co miesiąc 1160 parę złotych, ale jakoś nie narzekam sam chciałem mieć działalność to ją mam, wolny wybór. A twierdzenie że teraz rolnik ma tak dobrze to dosłownie jakbym miastowych słyszał. Ceny za mleko tak jak Sean zauważyl są z lat 80tych, a ceny do produkcji obecne. Paliwo, maszyny, nawozy itd. Byle jaki ciągnik dzisiaj to 150 tyś zł. Przyczepa 6t 40 tyś zł. Którego rolnika bez dofinansowania na to stać? 5%? Kiedyś znalazłem fakturę za Zetora 7211 na dzisiejsze w 89 roku kosztował 42 tyś zł, a znajomy mówił że w 97r za 2812 dał 22 tyś zł. Teraz praktycznie te ciągniki są tyle samo warte tylko mają ponad 20 lat..

#33 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4238 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 17:05

Dziwny ten temat . Narzekanie że robić nie ma kto , albo że pola ktoś nie chce w dzierżawę . Nie chce to nie , takie ma prawo , jak mu się spodoba to brzózki będą rosły . Jak ktoś nie może dać rady ze 150 krowami , to może niech 50 trzyma i nie narzeka że nikt robić mu nie chce .

Sean - wyjątkowo zgadzam się ze wszystkim co tu napisałeś . ;)

ZETOR TEAM

#34 Share WschodPolskiPany

WschodPolskiPany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 17:07

u nas na wschodzie ziemi w brud i pieniędzy nie wiem co tam na zachodzie ale wschod mlekiem i miodem płynie :lol:

#35 Share Sean

Sean

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 17:41

Sean swiete słowa. Sam płacę ZUS co miesiąc 1160 parę złotych, ale jakoś nie narzekam sam chciałem mieć działalność to ją mam, wolny wybór. A twierdzenie że teraz rolnik ma tak dobrze to dosłownie jakbym miastowych słyszał. Ceny za mleko tak jak Sean zauważyl są z lat 80tych, a ceny do produkcji obecne. Paliwo, maszyny, nawozy itd. Byle jaki ciągnik dzisiaj to 150 tyś zł. Przyczepa 6t 40 tyś zł. Którego rolnika bez dofinansowania na to stać? 5%? Kiedyś znalazłem fakturę za Zetora 7211 na dzisiejsze w 89 roku kosztował 42 tyś zł, a znajomy mówił że w 97r za 2812 dał 22 tyś zł. Teraz praktycznie te ciągniki są tyle samo warte tylko mają ponad 20 lat..

Ze świniami też nie lepiej niż z bydłem, ja się nawet nie dziwię że ludzie likwidują, nawet nie z lenistwa tylko teraz trzeba trzymać tego coraz to więcej i więcej żeby balansować na granicy opłacalności, o ile czasami nie dokładać to co się kiedyś ledwo wyciągnęło na plus, roboty od cholery i ciut ciut, jak trzymać dużo to zaraz ludzi trzeba do pomocy, maszyny nowe bo przy dużej ilości taczką nie obskoczy tego, a ceny za tą robotę pokazały już nie raz że można się bardzo łatwo pośliznąć na inwestycjach i parciu do przodu.  Rolnicy dobrze widzą że wszyscy którzy kręcą się w około rolnictwa, przerabiają, pośredniczą, sprzedają maszyny, środki do produkcji, bardzo dobrze się mają wszyscy, oprócz rolników. Rolnik to taki "murzyn w białej skórze" dla wszystkich, ma produkować, a ceny MY ustalimy i tak żeby nam starczyło na wczasy , samochody,  a jemu zostanie żeby nie padł z głodu, bo kto na NAS będzie robił.

STEPHEN KING

#36 Share wsbil

wsbil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 18:04

A co Ty za opłaty płacisz?

1172zł za siebie, 18% dochodowego.

Ja nie napisałem że jest super i cudownie na wsi.

Tylko że jest większa pomoc od Państwa niż prowadząc działalność nie związaną z rolnictwem.

Mało ludzi docenia co ma, co dostaje.

Edytowany przez wsbil, 22 wrzesień 2017 - 18:06.

Ursus C360
Ursus C330

#37 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4238 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 18:17

Uzasadnij , bo wydaje mi się że masz nikłe pojęcie o tej pomocy . Słabo jestem zorientowany , ale wiem że prywatne firmy maja różne zwroty i subwencje . Rolnicy nie płacą takich opłat z bardzo błahego powodu - 90% nie stać na takie opłaty . Większość tylko wegetuje i kombinuje jak związać koniec z końcem .

Edytowany przez zetorki12, 22 wrzesień 2017 - 18:18.

ZETOR TEAM

#38 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 18:26

Z tymi hodowlami to racja, dość dużo i w mojej okolicy jest likwidowanych, zostaje sama ziemia do obróbki. A z całymi gospodarstwami? Cóż... takie uroki kapitalizmu, prędzej czy później wszystko sprowadzi się do rolnictwa przemysłowego z małymi odgałęzieniami na np. warzywa. Dzisiaj mało kto chce sprzedać pole, to prawda, ale takie małe i średnie gospodarstwa pewnie i tak się ziemi wyzbędą bo wg. mnie w przyszłości opłacalność spadnie do tego stopnia że nikt nie będzie jej już tak zawzięcie utrzymywał w swoim posiadaniu, chociaż obym się mylił. 

#39 Share gosciu506

gosciu506

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów
Napisany 22 wrzesień 2017 - 18:27

Co dalej z gospodarstwami? @wsbil fajnie napisałeś ziemia to darmowy warsztat pracy to chyba nigdy ziemi nie kupowales człowieku, to co piszesz to z choinki się urwales

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wsbil

wsbil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 18:31

Napisałem wyżej : programy rozwoju z których można skorzystać: "młody rolnik" , modernizacja gospodarstw, dopłaty bezpośrednie do ziemi, zwroty z paliwa do ha.
Prowadząc działalność poza rolniczą możesz co najwyżej załapać 20tys zł na start, przy rozpisaniu projektu, dotacja z UE. Ale taka kwota była parę lat temu jak zaczynałem.

@wsbil fajnie napisałeś ziemia to darmowy warsztat pracy to chyba nigdy ziemi nie kupowales człowieku, to co piszesz to z choinki się urwales

W odniesieniu do dziedziczenia z rodziców na dzieci i to co dzieci mają na starcie.

Z tymi hodowlami to racja, dość dużo i w mojej okolicy jest likwidowanych, zostaje sama ziemia do obróbki. A z całymi gospodarstwami? Cóż... takie uroki kapitalizmu, prędzej czy później wszystko sprowadzi się do rolnictwa przemysłowego z małymi odgałęzieniami na np. warzywa. Dzisiaj mało kto chce sprzedać pole, to prawda, ale takie małe i średnie gospodarstwa pewnie i tak się ziemi wyzbędą bo wg. mnie w przyszłości opłacalność spadnie do tego stopnia że nikt nie będzie jej już tak zawzięcie utrzymywał w swoim posiadaniu, chociaż obym się mylił. 

Dlatego coraz więcej ludzi idzie na etat, a rolnictwo jako II praca .

Edytowany przez wsbil, 22 wrzesień 2017 - 18:33.

Ursus C360
Ursus C330