Gość Luke16

Co dalej z gospodarstwami?

Polecane posty

Gość lukejro   
Gość lukejro

Bo po prostu ta panna młoda zna inne, lepsze życie a nie tylko babranie się w smrodzie i gnoju od rana do nocy, bez wolnej niedzieli czy świąt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja widzę że w dużej mierze za upadek gospodarstw ponoszą panny-leniwe panny.Młody kawaler gdy prowadził gospodarstwo z rodzicami miał i krowy i wszystko co potrzeba w gospodarstwie.Po ślubie taka żonka mówi że wyjeżdżamy do miasta  bo ona nie chce na wiosce i gospodarka przestaje istnieć a hektary wchłania większy.

Wystarczy że jakiś koleś znajdzie taką pannę to wystarczy że raz mu da potrzymać i już mu stawia warunki że po ślubie to ona doić krów nie będzie albo dalej będzie męczył niemca w kasku.Gostek godzi się na warunki i tyra w chlewie razem z matką która nosem się podpiera ale doi krowy a lalka świruje pawiana na jakimś tam etacie albo wogóle z chaty nie wychodzi.Po jakimś czasie gdy rodzice nie domagają to sam przy krowach nie wyrabia i gospodarka cała leży i robi pod siebie.

To jeden z powodów upadku gospodarstw niedużych. 

:lol:  Nie zauważyłem tego posta wcześniej, ale mimo że mnie rozbawił do łez to taka niestety prawda też jest    :)  Dlatego cały czas mówię, kobitę trzeba trzymać krótko od samego początku, zanim jedną robotę skończy, trzy następne trzeba nadać,  :P  bez pracy kobieta dziczeje.     :P  2smiech.gif

 

 

Bo po prostu ta panna młoda zna inne, lepsze życie a nie tylko babranie się w smrodzie i gnoju od rana do nocy, bez wolnej niedzieli czy świąt...

To niech nie zawraca d*py porządnym ludziom, licząc na to że spędzi życie na nic nie robieniu.     :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@lukejro. Może i masz racje. Tylko ja lepszym życiem nie nazwałbym wynajmowanie mieszkania w mieście i utrzymywania się z pensji najniższej krajowej. Bo taką kasę dostaje większość ludzi. Są osoby którym uda się dostać do lepszej pracy i zarabiać te 3 tyś albo praca na budowie. Mam znajomych co zarabiają po 4-5 tyś na budowie tylko co z tego jak przyjeżdża na weekend i go kręgosłup boli bo musiał każdego dnia przerzucić 30-40 ton piachu do miksokreta i czasami w temperaturze 30 paru stopni. Jak to mówią wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma. Jak ktoś nie inwestuje w gospodarstwo i ma takie pomieszczenia że musi siedzieć cały dzień w oborze to można powiedzieć że cały dzień babra się w gnoju. Patrząc po takich gospodarstwach gdzie wszystko trzeba robić ręcznie to faktycznie odechciewa się robić. Jak ktoś inwestuje żeby miał lżej to uwierz mi wystarczy 1 - 1,5 godziny rano i wieczorem i masz robotę przy zwierzętach zrobioną. Wiadomo zdarzają się przypadki że czasami trzeba więcej czasu poświęcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Widze zw moje skromne 55 ha strasznie kuje w oczy gdzie ja tu pisalem ze to 1czy 2 klasa
Czy ja obszczekuje po nogawkach tych co maja wiecej ?

Mnie nauczono zeby od lepszychbi i madrzejszych czerpac i potpatrywac ale widze koledzy nie bardzo maja o czym pisac bo nawet wstyd przyznac sie do profilu gospodarstwa i arealu ...no brawo panowie

Wiec szarpcie po nogawkach tych co potrafia bo nic inego nie reprezentujecie haha

Ozzborn miales hyba taki sen ? Haha

Lukerjo trudno zeby 5 klasa bila przeloczeniowy
Niemniej jednak z ponad 40 ha IV klasy jestem zadowolony i widze ze nie masz lepszej ...chcesz narzekaj ja nie becze
Mam te 15 ha piachu i trzeba z tym zyc i powiem ci ze kukurydza rosnie bajecznie ...

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Twoje 55ha nikogo nie razi , a ni nikt Ci ich nie zazdrości . Mam tylko wrażenie że Tobie wydaje się że jesteś kimś ważniejszym i mądrzejszym , bo je masz . Ale czy tak jest na pewno ? Bo jak dla mnie to nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widze zw moje skromne 55 ha strasznie kuje w oczy gdzie ja tu pisalem ze to 1czy 2 klasa

Czy ja obszczekuje po nogawkach tych co maja wiecej ?

 

 

Nie, ale obszczekujesz po nogawkach i naśmiewasz się tych co mają mniej, mając się przy tym za kto wie kogo.        :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Akurat dotyczy to tylko wybrancow ....a dlaczego to wiemy haha
Druga sprawa skoro tobie wolno sie przechwalac urojonym "darem "
to dlaczego ja mam nie pisac o podstawowych sprawach w rolnictwie


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Mnie nauczono zeby od lepszychbi i madrzejszych czerpac i potpatrywac ale widze koledzy nie bardzo maja o czym pisac bo nawet wstyd przyznac sie do profilu gospodarstwa i arealu ...no brawo panowie 

 

Wiec szarpcie po nogawkach tych co potrafia bo nic inego nie reprezentujecie haha 

A mnie uczono żeby nie wyśmiewać się z tych co mają może mniej -"kto się wywyższa będzie poniżony" zapamiętaj to sobie.

Co ty myślisz że tylko ty coś tam masz, spoko, ja szpadlem ziemi nie przekopuję, bądź spokojny, tylko nie widzę potrzeby się tym chwalić na portalu w necie.  

Przechwalić "darem" ? są tematy gdzie zawsze traktowałem je jako dobrą zabawę, pogratulować tobie umysłu i brania wszystkiego na serio.    :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Czytam posty marko-kolo i strasznie mnie to śmieszy. Jakbyś miał 1000ha to ok można się chwalić ale nie 55ha i obrażać i innych uważając się za niewiadomo kogo. Nie życzę Ci powiniecia nogi ale ostatnio miałem rękę w gipsie i nagle zostajesz na własnej działalności na lodzie. Straciłem wówczas ok. 50% zysku i jakoś nie płakałem.

Mk9422 tylko właśnie 90% budynków niestety jest z lat 50-60 najczęściej przebudowanych po kilka razy. U mnie też jest wyciąg taczkowy a jedynym udogodnieniem jest dojarka przewodowa. Chciałbym fajną oborę ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Wiesz co Ty się chyba zaraziłaś od niejakiego, już nie wymienię jego nicku, no pierwszy gospodarz na AF, TEŻ UWAŻA SIĘ ZA KTO WIE KOGO     laugh.png   reszta to śmiecie i lenie, i od Ciebie też to zaczyna wychodzić. 

Wskaż mi gdzie napisałam że ,że ktoś jest śmieć lub leń ?  Myślisz że jak '' przyczepisz '' do mnie swoją niewyparzoną gębę ,to będzie znaczyło ,że to ja tak powiedziałam ?  Daleko mi   do Ciebie i Twojego poziomu kultury ,a raczej jej braku . 

Nieuk jesteś ,to fakt ,bo liczyć nie umiesz ,ponieważ nikt kto potrafi liczyć nie trzyma trzody chlewnej na tak małym areale ,a co za tym idzie nie płacze na forum ,że na nic go nie stać ,jedynie na wapno w granulacie . 

Poruszona została też tu kwestia domniemanej mądrości u ludzi i zaprzestania produkcji mleka .  Otóż ,to nie ich mądrość sprawiła ,a raczej jej brak . Zaczęto wprowadzać wymogi co do jakości mleka i to stało się barierą nie do przeskoczenia dla znacznej części rolników . Mleko ,sprzedawane jako pozaklasowe ,nie było już opłacalne ,wiec ''mądrzy '' rolnicy zamiast ''domyć'' ,zlikwidowali ,bo i tak by nie ogarnęli tematu ,czyli choć jakiś przejaw zdrowego rozsądku zaistniał . 

 

 

@lukejro. Może i masz racje. Tylko ja lepszym życiem nie nazwałbym wynajmowanie mieszkania w mieście i utrzymywania się z pensji najniższej krajowej. Bo taką kasę dostaje większość ludzi. Są osoby którym uda się dostać do lepszej pracy i zarabiać te 3 tyś albo praca na budowie. Mam znajomych co zarabiają po 4-5 tyś na budowie tylko co z tego jak przyjeżdża na weekend i go kręgosłup boli bo musiał każdego dnia przerzucić 30-40 ton piachu do miksokreta i czasami w temperaturze 30 paru stopni. Jak to mówią wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma. Jak ktoś nie inwestuje w gospodarstwo i ma takie pomieszczenia że musi siedzieć cały dzień w oborze to można powiedzieć że cały dzień babra się w gnoju. Patrząc po takich gospodarstwach gdzie wszystko trzeba robić ręcznie to faktycznie odechciewa się robić. Jak ktoś inwestuje żeby miał lżej to uwierz mi wystarczy 1 - 1,5 godziny rano i wieczorem i masz robotę przy zwierzętach zrobioną. Wiadomo zdarzają się przypadki że czasami trzeba więcej czasu poświęcić.

Tak jest jak piszesz . Ludzie na etacie więcej niejednokrotnie się napracują  ,jak my w rolnictwie ,mając choć podstawowe wygody .  

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Saan
Widzisz jak ty nasmiewasz sie to ok ale jak ktos odbije ci pileczke to malo sie nie pos...
Dobrze wiesz ze mniee nikt tu niczym nie zaskoczy i nie ponizy swoimi zwidami
Nie zwyklem popadac w kompleksy dlatego ze dobrze sobie radze i ty o tym doskonale wiesz
Chcesz sie ciagac po nogawkach to masz co chciales i tyle ....haha

Podkladasz sie sam a potem pouczasz zebym ja nie robil to co tobie wolno ...smiech na sali

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

jak sie uspokoicie to dajcie mi znac, bo temat zmierza w złym kierunku


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Meg5 nie do końca się z Tobą zgodzę. Dużo ludzi porezygnowalo ponieważ mięli dość uwiązania, wiek, zdrowie, brak następcy czy nieopłacalność (mleko było u nas po niecałe 70gr) sporo osób się poddało. Znam kilka obór gdzie fakt przydałby się sanepid ale najczęściej są to obory po kilka sztuk bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na wschodzie a w szczegulności w lubelskim gospodara kwitnie asf chlewnie sie stawią kredyty dają ,,,można kto biednym zabroni


amerykany gospodarzą jak na lubelszczyznie ale jeszcze im daleko https://youtu.be/qgy0rAeBosQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Nieuk jesteś ,to fakt ,bo liczyć nie umiesz ,ponieważ nikt kto potrafi liczyć nie trzyma trzody chlewnej na tak małym areale ,a co za tym idzie nie płacze na forum ,że na nic go nie stać ,jedynie na wapno w granulacie . 

 

:D  Spokojnie, starcza mi paszy, dla tego co mogę utrzymać, częściej nadwyżki sprzedaję niż dokupuje.    :) ale uważam w przeciwieństwie do niektórych, że nie ma co podskakiwać  bo jakby wprowadzili opłaty comiesięczne jak mają przedsiębiorcy to zdecydowana większość gospodarstw tego by nie udźwignęła, i Tobie też rura by zmiękła,     :D wystarczy żeby dopłaty zabrali i po ptokach, u niektórych, zwłaszcza tych większych, bo głównie tymi dopłatami się posiłkują,  także nie wiem czy Twoja sztuczna euforia dobrobytu w rolnictwie jest uzasadniona.      :)  I nie wmawiaj mi że jest inaczej, bo nikt tu nie jest dzieckiem.

 

Masz ostatnio Meg jakieś widzenia czy zgadujesz ?    :P  wiesz o mnie więcej niż ja sam.        :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jest ciekawy co będzie po roku 2020. A jest duże prawdopodobieństwo że dopłaty znikną. Ciekawe czy UE nie umrze śmiercią naturalną. A wtedy pokazało by to kto jest prawdziwym gospodarzem. Ceny ziemi spadły by łeb na szyję, a maszyny wróciły by do normalnych cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Meg5 nie do końca się z Tobą zgodzę. Dużo ludzi porezygnowalo ponieważ mięli dość uwiązania, wiek, zdrowie, brak następcy czy nieopłacalność (mleko było u nas po niecałe 70gr) sporo osób się poddało

Zgadza się ,z perspektywy lat ,tak właśnie jest ,lecz  bardziej miałam na myśli ten pierwszy odsiew ,jaki zaistniał po wprowadzeniu wymogów co do jakości mleka . 

 

 

 

Spokojnie, starcza mi paszy, dla tego co mogę utrzymać, częściej nadwyżki sprzedaję niż dokupuje.    smile.png ale uważam w przeciwieństwie do niektórych, że nie ma co podskakiwać  bo jakby wprowadzili opłaty comiesięczne jak mają przedsiębiorcy to zdecydowana większość gospodarstw tego by nie udźwignęła, i Tobie też rura by zmiękła,     biggrin.png wystarczy żeby dopłaty zabrali i po ptokach, u niektórych, zwłaszcza tych większych, bo głównie tymi dopłatami się posiłkują,  także nie wiem czy Twoja sztuczna euforia dobrobytu w rolnictwie jest uzasadniona.      smile.png  I nie wmawiaj mi że jest inaczej, bo nikt tu nie jest dzieckiem.

 

Jakby wprowadzili opłaty comiesięczne   ,ale nie wprowadzili i rozmowa była bardziej o tym że w obecnej chwili jest źle ,co nie znaczy oczywiście ,że nie może być gorzej ?  Są gospodarstwa ,które mimo braku dopłat będą dalej prosperować ,tyle że będą mniej  inwestować ,lecz nie znikną .  Jest źle ,bo ....i dużo tu można wymieniać ,ale to Ty mi nie wmawiaj ,że jest tak źle tylko i wyłącznie z winy włodarzy ,bo tak nie jest ,gdyż całkiem sporo przez nas samych . Powiem więcej ,że wszelkie daniny rozleniwiły społeczeństwo . Ja nie pamiętam lepszych czasów dla ludzi ,jak są teraz ,tylko że jak komuś się nie chce ruszyć tyłka  i głowy ,to ma co ma . W mojej okolicy zostały tylko parę sensownych gospodarstw ,bo reszcie nie chcę się pracować ,a jak się robi coś z musu ,to nigdy efektu nie będzie i zawsze na ustrój winę można zwalić. Gospodarka się do mnie nie dostosuje ,to ja muszę się dostosować do niej ,wybrać ten kierunek produkcji ,który przyniesie mi jak największy zysk z zaplecza które posiadam .  Rozczaruję tu pewnie paru ,ale w oborze wraz z Mężem spędzamy 4-5 godzin dziennie w okresie zimowym ,w letnim jeszcze mniej . Stać nas na część nowych maszyn ,na nowy samochód , wyremontowane budynki z podstawowymi wygodami ,na spłacenie kredytu za ziemię i w obecnej sytuacji na budowę garażu ,za blisko 100 tyś . Powiedz Sean ,czy ja w innym kraju żyję ,jak Ty czy inni rolnicy ? To nie jest w żadnym wypadku chwalenie się z mojej strony

( nie zwykłam się chwalić ,ani zbytnio narzekać )  ,tylko zobrazowanie , że jedna osoba na np 30 ha czegoś się dorobi inna będzie żyć jak to powiedziałeś poniżej egzystencji .  

 

 

 

Masz ostatnio Meg jakieś widzenia czy zgadujesz ?    tongue.png  wiesz o mnie więcej niż ja sam.        laugh.png

Zaraziłam się od Ciebie ,ponieważ Ty swego czasu miałeś wizję ,za wizją co do mojej osoby .  :rolleyes:

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Meg trzeba jeszcze dodać jedną sprawę. Nie wiem skąd jesteś ale zróżnicowanie cen w Polsce jest zaskakująca. Nawet tutaj na af dodał foto byków na aucie zapytany ile dostał za kg odpowiedział ponad 13 zł. Ja sprzedawałem ostatnio byki i jałówki mięsne które miały po ponad 600kg i byk 750kg i dostałem za nie po 6zl netto i za byka 7netto. Tak samo z mlekiem, jak pojechałem z kolegą 100km ode mnie my mieliśmy mleko po 86gr a tam po 1,40zl netto. Jak z resztą pracowałem wcześniej na innym terenie to też tego zrozumieć nie mogłem bo np. Cena cielaków była zawsze tam wyższa o ok. 5zl. Tam widziałem rozwój u nas go nie widać. Mało kto pobrał jakieś dofinansowania i np na naszej wiosce byłem tylko ja który wziął mr. Wystarczyło spojrzeć na listę i w obrębie 30km były 3 osoby łącznie ze mną.
Pracując w takim zawodzie jakim pracuje rozmawia się z rolnikami i kilku sami powiedzieli że gdyby nie kredyty to dawno by zlikwidowali bydło a takto jest jakaś wypłata co miesiąc, ale znam obory które miały po 80krow i zniknęły.

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kujawsko-pomorskie ,powiat Lipno .

Masz rację ,że ceny są zróżnicowane na obszarze kraju . U mnie też jest tak ,mi akurat udało się parę lat temu przejść do mleczarni najlepiej płacącej  okolicy ,bo rodzice byli w takiej sobie . To był pierwszy ,podstawowy krok ,by współpracować z najlepszą mleczarnią ,ponieważ to daję większą pewność stabilizacji ceny .  Wraz z przejściem ,musiałam się liczyć z wyższymi wymogami ,bo nie ma nic za darmo . 

Ceny bydła ,rzeźnego też są tu raczej niskie ,i jakby tego było mało ,wyszło że handlarz który bydło skupuje ,oszukuje na wadze .  

 

 

 

Pracując w takim zawodzie jakim pracuje rozmawia się z rolnikami i kilku sami powiedzieli że gdyby nie kredyty to dawno by zlikwidowali bydło a takto jest jakaś wypłata co miesiąc, ale znam obory które miały po 80krow i zniknęły

 

 Gdyby nie kredyt ,więc po co go zaciągali by potem się zmuszać do dojenia krów ? To jest taka mentalność u ludzi ,żeby  zarobić ,a się nie narobić ,a to raczej się nie da w rolnictwie ,bardziej w handel powinni  iść . :)    To ,że teraz duże obory znikają ,to tak jak pisałeś ,brak następcy , sił do pracy ,czasem choroba w stadzie ,a czasem komornik ,który zabiera co jest ,ponieważ komuś zabrakło wyobraźni jak czynił inwestycje .   ;)

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po 13 za kg żywca bydła , to chyba za cielaka . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U nas w PL w większości przypadków jest tak że jak dają to trzeba brać. Tylko weźmy np. 2 nowe ciągniki, kilka maszyn, jakiś kombajn. Wszystko kosztowało prawie miliona Unia odda 50 lub 60% od ceny netto i zostaje nam 400tys do spłaty a tam 50krow i 50ha ziemi. Czyli gdzie logika? Znalazłem sporo takich gospodarstw gdzie komornik zapukał i już ich nie ma.
Wracając do zróżnicowania cen, handlarze kantuja i kantowac będą niestety. A mleko u nas też się poprzenosili bo było 10gr więcej teraz niestety te mleczarnie płacą najmniej w okolicy a umowa podpisana na 3 lata.
U nas obecnie w okolicy nie znam gospodarstwa gdzie praktycznie ktoś nie pracuję w mieście. Do Łodzi 25km więc daleko nie ma. Magazynów full.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

Po 13 za kg żywca bydła , to chyba za cielaka . B)

 

 

 

albo cena poubojowa, gdzie liczą tylko za mięso

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

U nas w PL w większości przypadków jest tak że jak dają to trzeba brać. Tylko weźmy np. 2 nowe ciągniki, kilka maszyn, jakiś kombajn. Wszystko kosztowało prawie miliona Unia odda 50 lub 60% od ceny netto i zostaje nam 400tys do spłaty a tam 50krow i 50ha ziemi. Czyli gdzie logika?

 

A to nie potrafią liczyć? To nie ma co żałować.

Co innego zdarzenie losowe, to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

Jest ciekawy co będzie po roku 2020. A jest duże prawdopodobieństwo że dopłaty znikną. Ciekawe czy UE nie umrze śmiercią naturalną. A wtedy pokazało by to kto jest prawdziwym gospodarzem. Ceny ziemi spadły by łeb na szyję, a maszyny wróciły by do normalnych cen.

 

dokładnie, a te bogacze co sobie hektary mnoża w myslach po 50 tys za ha i mysla jacy to oni sa bogacze nagle zaczną mnożyc po 10 tys za ha  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja bym na to nie liczył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez sintia
      Ottenere documenti UE, passaporti, carte d'identità, patenti di guida e patenti nautiche è facile con il nostro aiuto. Offriamo un servizio rapido ed efficiente che ti fornirà i documenti di cui hai bisogno in pochissimo tempo. Contattaci https://continentaldocs.com/it/
      Telegramma: @ChooseAn
      E-mail: minskoert@gmail.com
      Ottieni una patente di guida austriaca (https://continentaldocs.com/it/buy-austrian-drivers-license/)
      Ottieni una patente di guida belga (https://continentaldocs.com/it/buy-belgian-drivers-license/)
      Acquista la patente di guida bulgara (https://continentaldocs.com/it/buy-bulgarian-drivers-license/)
      Acquista la patente di guida di Cipro (https://continentaldocs.com/it/buy-cyprus-drivers-license/)
      ACQUISTA UNA PATENTE DI GUIDA DELLA REPUBBLICA CECA ( https://continentaldocs.com/it/buy-czech-republic-drivers-license/ )
      Acquista una patente di guida danese (https://continentaldocs.com/it/buy-denmark-drivers-license/)
      Acquista la patente di guida reale dell'Estonia (https://continentaldocs.com/it/get-estonian-drivers-license/)
      Acquista la patente di guida finlandese (https://continentaldocs.com/it/purchase-finnish-drivers-license/)
      Acquista la patente di guida francese (https://continentaldocs.com/it/buy-french-drivers-license/)
      Acquista la patente di guida tedesca (https://continentaldocs.com/it/buy-german-drivers-license/)
      Acquista la PATENTE DI GUIDA GRECIA ( https://continentaldocs.com/it/buy-greek-drivers-license/ )
      COME OTTENERE LA PATENTE DI GUIDA UNGHERESE ( https://continentaldocs.com/it/buy-hungarian-drivers-license/ )
      Acquista patente di guida italiana ( https://continentaldocs.com/it/buy-italian-drivers-license/ )
      Acquista la patente di guida lettone ( https://continentaldocs.com/it/buy-latvian-drivers-license/ )
      Acquista la patente di guida lituana (https://continentaldocs.com/it/buy-lithuanian-drivers-license/)
      Acquista la patente di guida lussemburghese online (https://continentaldocs.com/it/buy-luxembourg-drivers-license/)
      Acquista la patente di guida olandese (https://continentaldocs.com/it/buy-dutch-drivers-license/)
      Acquista la patente di guida norvegese (https://continentaldocs.com/it/buy-norwegian-drivers-license/)
      Acquista la patente di guida polacca (https://continentaldocs.com/it/buy-polish-drivers-license/)
      Acquista la patente di guida portoghese (https://continentaldocs.com/it/buy-portuguese-drivers-licen/)
      ACQUISTA PATENTE DI GUIDA RUENA ( https://continentaldocs.com/it/buy-romanian-drivers-license/ )
      Acquista la patente di guida russa (https://continentaldocs.com/it/buy-russian-drivers-license/)
      Acquista la patente di guida slovacca (https://continentaldocs.com/it/buy-slovakian-drivers-license/)
      Acquista la patente di guida slovena (https://continentaldocs.com/it/buy-Slovenian-drivers-license/)
      OTTIENI UNA PATENTE SPAGNOLA ONLINE ( https://continentaldocs.com/it/buy-spainish-drivers-license/ )
      Acquista la patente di guida svedese AM/B e altre categorie (https://continentaldocs.com/it/obtain-swedish-drivers-license/)
      Acquista la patente di guida svizzera / patente di guida svizzera ( https://continentaldocs.com/it/buy-swiss-drivers-license/ )
      ACQUISTA ONLINE UNA VERA PATENTE DI GUIDA TURCA (https://continentaldocs.com/it/buy-turkish-drivers-license/)
      OTTIENI LA PATENTE DI GUIDA UCRAINA ONLINE (https://continentaldocs.com/it/buy-ukrainian-drivers-license/)
      Acquista una patente di guida del Regno Unito (https://continentaldocs.com/it/buy-uk-drivers-license/)
      Acquista il permesso di soggiorno nel Regno Unito (https://continentaldocs.com/it/buy-uk-residence-permit/)
      Acquista il permesso di soggiorno olandese (https://continentaldocs.com/it/buy-dutch-residence-permit/)
      OTTIENI UN VERO PERMESSO DI RESIDENZA IN ITALIA ( https://continentaldocs.com/it/buy-italian-residence-permit/ )
      RICHIEDI IL PERMESSO DI RESIDENZA SPAGNOLA ONLINE ( https://continentaldocs.com/it/buy-spainish-residence-permit/ )
      ACQUISTA UN PERMESSO DI RESIDENZA FRANCESE REGISTRATO (https://continentaldocs.com/it/buy-french-residence-permit/)
      Acquista il permesso di soggiorno austriaco (https://continentaldocs.com/it/buy-austrian-residence-permit/)
      Acquista un permesso di soggiorno belga ( https://continentaldocs.com/it/buy-belgian-residence-permit/ )
      Acquista il permesso di soggiorno negli Stati Uniti (https://continentaldocs.com/it/buy-usa-residence-permit/)
      Acquista il permesso di soggiorno canadese (https://continentaldocs.com/it/buy-canadian-residence-permit/)
      Acquista il permesso di soggiorno ungherese (https://continentaldocs.com/it/buy-hungarian-residence-permit/)
      Acquista il permesso di soggiorno svedese (https://continentaldocs.com/it/buy-swedish-residence-permit/)
      OTTIENI UN PERMESSO DI RESIDENZA PER LA POLONIA ONLINE ( https://continentaldocs.com/it/buy-polish-residence-permit/ )
      Acquista il permesso di soggiorno nella Repubblica Ceca (https://continentaldocs.com/it/buy-czech-republic-residence-permit/)
      Acquista il permesso di soggiorno portoghese (https://continentaldocs.com/it/buy-portuguese-residence-permit/)
      Prezzo della patente nautica tedesca ( https://continentaldocs.com/it/buy-german-boat-license/ )
      Patente nautica austriaca conveniente (https://continentaldocs.com/it/purchase-austrian-boat-license/)
      ACQUISTA LA LICENZA BARCA BELGA (https://continentaldocs.com/it/buy-belgian-boat-license/)
      Acquista la patente nautica francese online ( https://continentaldocs.com/it/buy-french-boat-license/ )
      Acquista online la patente nautica italiana ( https://continentaldocs.com/it/buy-italian-boat-license/ )
      Acquista la patente nautica spagnola online ( https://continentaldocs.com/it/buy-spainish-boat-license/ )
      Come ottenere un permesso di soggiorno tedesco (https://continentaldocs.com/it/buy-german-residence-permit/)
      Acquista passaporti canadesi (https://continentaldocs.com/it/buy-canadian-passports-online/)
      Acquista passaporti degli Stati Uniti (https://continentaldocs.com/it/buy-registered-usa-passport/)
      ACQUISTA PASSAPORTO BELGA ONLINE ( https://continentaldocs.com/it/buy-belgian-passports/ )
      Acquista passaporto austriaco online (https://continentaldocs.com/it/buy-austrian-passports/)
      Richiedi il passaporto francese (https://continentaldocs.com/it/apply-for-french-passport/)
      Acquista RegistratiPassaporto spagnolo acquistato (https://continentaldocs.com/it/buy-spainish-passport/)
      Costo del passaporto italiano registrato (https://continentaldocs.com/it/cost-of-italian-passport/)
      Acquista passaporto olandese registrato (https://continentaldocs.com/it/buy-registered-dutch-passport/)
      Acquista passaporti portoghesi registrati (https://continentaldocs.com/it/buy-registered-portuguese-passport/)
      Acquista il passaporto del Regno Unito online (https://continentaldocs.com/it/buy-uk-passport-online/)
      Acquista un passaporto tedesco (https://continentaldocs.com/it/buy-german-passports-online/)
      Acquista la carta d'identità svedese (https://continentaldocs.com/it/buy-swedish-id-card/)
      Acquista la carta d'identità tedesca (https://continentaldocs.com/it/buy-german-id-card/)
      Acquista la carta d'identità del Regno Unito (https://continentaldocs.com/it/buy-uk-id-card/)
      ACQUISTA LA VERA CARTA D'IDENTITÀ PORTOGHESE ONLINE ( https://continentaldocs.com/it/buy-portuguese-id-card/ )
      Acquista la carta d'identità olandese (https://continentaldocs.com/it/buy-dutch-id-card/)
      Acquista carte d'identità italiane ( https://continentaldocs.com/it/buy-italian-id-card/ )
      ACQUISTA LA VERA CARTA D'IDENTITÀ SPAGNOLA ONLINE ( https://continentaldocs.com/it/buy-spainish-id-card/ )
      Come acquistare una carta d'identità francese online (https://continentaldocs.com/it/obtain-french-id-card/)
      ACQUISTA UNA CARTA D'IDENTITÀ AUSTRIACA ( https://continentaldocs.com/it/buy-austrian-id-cards/ )
      ACQUISTA ONLINE LA CARTA D'IDENTITÀ BELGA ( https://continentaldocs.com/it/buy-belgian-id-cards/ )
      Acquista la carta d'identità USA (https://continentaldocs.com/it/buy-usa-id-card/)
      Ottieni la carta d'identità canadese online (https://continentaldocs.com/it/buy-canadian-id-card/)
      Ottieni la carta d'identità ungherese (https://continentaldocs.com/it/buy-hungarian-id-card/)
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj