Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie/dymienie C-330

624 odpowiedzi na ten temat

#521 Share adamtychy11

adamtychy11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 20:22

Kopcenie/dymienie C-330 Więc tak... dzisiaj byłem z wtryskami u mechanika i ten wtrysk na cylindrze, który dymił na biało leje strumieniem. Kupię końcówkę wtrysku, filtry paliwa, sprawdzę luz zaworowy i zobaczę co się będzie działo :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie/dymienie C-330 Dzisiaj, 08:07
  •  

#522 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 20:39

Kopcenie/dymienie C-330 To przyczyna znaleziona.
A nie lepiej wymienić obydwa wtryski?

#523 Share adamtychy11

adamtychy11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 13:27

Kopcenie/dymienie C-330 drugi jest dobry tylko trochę wyklepany :) wyreguluje się oba i będzie cacy ;) tylko jeszcze zastanawia mnie to przerywanie na wysokich obrotach, ale wymienię filtry paliwa i zobaczę ;)

#524 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 15:43

Kopcenie/dymienie C-330 Według mnie najlepiej wymienić obydwa wtryski. Wiadomo że wszystko kosztuje. Ale masz tylko 2 cylindry to jest do przeżycia. Jeden nowy drugi regulowany to zła para.
Za jakiś czas zacznie kuleć znowu na jeden cylinder.
Oprócz wymiany filtrów proponuje zajrzeć do odstojnika przy pompie oraz do kranika baku. Tu możesz znaleźć ten brak paliwa przez który przerywa na obrotach.

#525 Share adamtychy11

adamtychy11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 21:18

Kopcenie/dymienie C-330 A mógłbyś mi przybliżyć gdzie jest ten odstojnik? CO do kranika przy baku to sugerujesz, że może być zabrudzony albo przyrdzewiały ?

#526 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 07:59

Kopcenie/dymienie C-330 Odstojnik masz pod pompką paliwa.Prz kraniku nieraz się zdarza że jakaś słoma/trawa czy inny śmieć zblokuje. Po odłączeniu wężyka od pompki przyłóż wężyk do jakieś pojemnika i odkręć kranik jak ładnie pełnym strumieniem leci to ok jak słabo leci lub nierówno to musisz przeczyścić.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#527 Share adamtychy11

adamtychy11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 17:33

Kopcenie/dymienie C-330 W sobotę jadę po końcówkę wtryskiwacza i nowe filtry paliwa. Jak zamontuje to dam znać czy się polepszyło ;)

#528 Share KaskaderMxer

KaskaderMxer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, quady, offroad, enduro

Napisany 23 marzec 2013 - 18:26

Kopcenie/dymienie C-330 Części w dzisiejszych czasach bardzo często wogóle nie pasują ("prywaciarskie" podróby). Miałem taką sytuacje jak w szkole naprawialiśmy Zetora 5211 to otwór na popychacz w okładzinach hamulcowych był przesunięty. Po złożeniu hamulce zahamowały raz a potem nie odbijały. Trzeba było zaspawać otwór w aluminium i wywiercić nowy. Po tym już wszystko w pożądku.

#529 Share adamtychy11

adamtychy11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 11:26

Kopcenie/dymienie C-330 Więc założyłem nową końcówkę wtrysku, wyregulowałem oba, założyłem i nic nie dało. Najprawdopodobniej jutro sprawdzę luzy zaworowe i później ciśnienie sprężania a na samym końcu pompa :)

#530 Share PolskiFarmer1

PolskiFarmer1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 11:46

Kopcenie/dymienie C-330 Przegrzany silnik spalone pierścienie to najprawdopodobniej przyczyna tego dymienia, zapal ciągnik odkręć korek od chłodnicy i patrz czy bąbelki widać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share adamtychy11

adamtychy11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:06

Kopcenie/dymienie C-330 Czy to przegrzany silnik to szczerze wątpię, bo ten traktor dużo i ciężko nie pracował, aczkolwiek nie wiem jak długo tak pracował bez termostatu, który ja niedawno zastąpiłem puszką po piwie żeby woda szła na dużo obieg. Jeśli by były pierścienie spalone to by miał małą kompresję na obu cylindrach, chyba że poszły na jednym. Ciągnik odpala na dotyk. Dzisiaj wyregulowałem luz zaworowy, ale nie był zbyt duży, był prawie prawidłowy że się tak wyrażę. Z sąsiadem podjęliśmy decyzję, żeby teraz na wiosnę dać mu porządnie po garach. Innemu sąsiadowi kiedyś w c360 działo się podobnie to wziął ją do pługa i przestało. Moim i sąsiada zdaniem będzie zastany i potrzebuje rozruszania, bo jednak jakieś 3 czy 4 lata postoju i wcześniejsze drobne prace doprowadziły do zastania silnika i może się właśnie przez to tak dziać ;)

Edytowany przez adamtychy11, 02 kwiecień 2013 - 17:56.

#532 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 30 maj 2013 - 12:25

Kopcenie/dymienie C-330 witam przepraszam na wstępie ze tak długo nic. problem został częściowo rozwiązany poszły do silnika stare tłoki z wycięciami na zawory nowa głowica i jest w końcu moc pozostał jeszcze tylko dym ale moc ma fajna

#533 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 31 maj 2013 - 20:10

Kopcenie/dymienie C-330 A pisałem o tłokach.Widać jakie badziewie teraz robią a co do dymu to przytnij dawkę paliwa ale jak dobrze się wkręca i zadymi a potem jest ok to nic nie rób bo nie będzie miała mocy.

#534 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 31 maj 2013 - 20:22

Kopcenie/dymienie C-330 próbowałem z dawka ale już bardziej nie mogę zmniejszyć bo muli ale nie ma różnicy czy duza czy mała kopci tak samo na wolnych jak i na dużych obrotach może dałem trochę za wczesny zapłon a możne do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić

#535 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 31 maj 2013 - 20:27

Kopcenie/dymienie C-330 Jak na niebiesko to za wczesny jak czarno t za późny.

#536 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 31 maj 2013 - 20:39

Kopcenie/dymienie C-330 no taki lekko niebieski z czarnym a na dużych niebieski

a co do tłoków to kolega ma racje nic już dobrego co będzie służyć latami nie można kupić a jak i widać nawet od razu nie chodzi dobrze ............nie wiem co się dzieje z tym krajem

#537 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 08:32

Kopcenie/dymienie C-330 Tematy połączone

Witam, Ostatnio zauważyłem że w pompie wtryskowej tam gdzie powinien być olej jest ropa, nie wiem co to za miejsce dokładnie. Jaka może być tego przyczyna czy potrzebna jest kompletna regeneracja regeneracja? Koszt takiej regenerowanej pompy to około 200 zł.

Edytowany przez KRISTOFORn, 10 lipiec 2013 - 08:38.

#538 Share adamtychy11

adamtychy11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 20:07

Kopcenie/dymienie C-330 Witam ponownie. W moim ciapku odnalazłem kolejny problem, a mianowicie mam luz na tulei korbowodu i stuka w czasie pracy. Jest to trochę uciążliwe, ale nie o to mi chodzi. Chodzi mi o to czy jakbym wymienił samą tulejkę i sworzeń tłoka to problem by zniknął?? tak żeby nie kupować zestawów naprawczych bo są troszkę drogie, nie horrendalnie, ale na moje fundusze jednak drogie.

#539 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 20:38

Kopcenie/dymienie C-330 Nie wiem po co myślisz o zestawach naprawczych, jesli uszkodzona jest tulejka korbowodu. Zrób jak myślisz tulejka i sworzeń tłoka i módl się by nic tłokowi nie było. to na tym się skończy.
Tylko bez wizyty w zakładzie z korbowodem raczej się nie obejdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share adamtychy11

adamtychy11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 10:10

Kopcenie/dymienie C-330 z korbowodem czy nie jest wygięty tak? a tłokowi może być tylko to że może być (oby nie) wyklepany na osadzeniu sworznia rozumiem :)