Skocz do zawartości

tata1

Members
 • Zawartość

  107
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O tata1

 • Ranga
  Zaawansowany
 1. Podnośnik w Ursusie C-385

    Ten zawór (na górze, poziomy, wkręcony do kostki) jest do tego by właśnie w takich skrajnych sytuacjach puszczał. Gdy np. bujnie dużym, ciężkim agregatem to by nic nie pourywać agregat ma opaść na ziemię. Zawór 88413150 jest nastawiony na 19MPa. Oczywiście w normalnych warunkach ma nie puszczać. Najprościej go sprawdzić odkręcając z tył rurkę i podczas pracy, podnoszenia i opuszczania ma nie lać się olej z tej rurki. Jednak jak będzie puszczał ro zmarnuje się kilka litrów oleju. Ja sprawdziłem go tak: Zamiast tej rurki wkręconej w zawór i z tył do zlewu dałem wąż. Z jednej strony wkręcony do zaworu, a drugiem włożony do wiadra :-). Podczas normalnej jazdy z 2 tonowym agregatem w wiadrze brak oleju, jednak nawet lekkie zachwianie i oleju przybywało - w tym momencie podnośnik opadał. Tak że znalazłem winowajcę opadania podnośnika - nie rozdzielacz, nie cylinder z tłokiem a właśnie zawór "szokowy" był za "delikatny" i puszczał bez potrzeby.  
 2. Dopłaty bezpośrednie 2017

    Nie ma znaczenia czyja ziemia na 31 maja. Jeżeli poprzedni właściciel sprzeda ci ziemię przed 31 maja, ale na tej ziemi będzie jego zasiew i oświadczy w ARIMR (i być może jeszcze będzie miał świadków) że to on jest użytkownikiem na 31 maja bo jeszcze zbiór plonu będzie jego to dopłaty należą się jemu, NIE tobie).   Jeżeli sprzeda ci ziemię przed 31 maja z zasiewem, lub ty zasiejesz już przed kontraktem to wtedy ty jesteś użytkownikiem i dopłaty należą się Tobie   Najlepiej więc ustalić kto ma składać, by nie było potem konfrontacji w ARIMR  
 3. Dopłaty bezpośrednie 2017

  JPO jest do Malin. Masz do malin tak jak do zboża. Nie ma tych dodatkowych.   A co z EFA w przypadku fasoli. Wyrzucili dodatkowe dopłaty  z tytułu wysokobiałkowych do fasoli, ale przecież jest to uprawa wiążąca azot, tylko czy jest teraz w EFA?   Nic o tym nie piszą teraz w instrukcji.   Offtop: (Wykę wyrzucili w tamtym roku z EFA, a poprzez Google dalej na stronie Min-Rol i ARIMR można znaleźć wykazy z wyką.)
 4. pytanie wałek

  Tak jak piszą przedmówcy, po wyciągnieciu tego wałka z drobnym frezem wkładamy coś metalowego by wypełniło końcówkę wałka, ale nie wystawało poza wałek. Następnie wkładamy go z powrotem, dokręcając śruby. Oczywiście na zgaszonym silniku. Z tył ciągnika nic nie ruszamy. Zobacz podobny temat: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/18457-prze%C5%82acznik-wom-5401000/
 5. Można jakieś namiary na te wyroki NSA?. Te wnioski o stwierdzenie nieważności decyzji to do Sądu, czy ARiMR? Można też wystąpić z wnioskiem o stwierdzenie takiej decyzji jak się już uprawomocniła (starsza niż 14 dni)?
 6. Ciężkie Ursusy - Pytanie.

  U mnie biegi zgrzytały że nie powiem co, po kilku miesiącach od kupna ciągnika przestały zgrzytać - porostu trzeba dobrać wprawy. U ciebie zgrzytają od kiedy? Po remoncie, czy też masz ciągnik świeżo kupiony, czy też nagle zaczęły zgrzytać?   Doszedłem do takiej wprawy, że z 4 na 3 trzeba szybko i o raz. Wtedy niezależnie od obrotów silnika i obciążenia ciągnika nie zgrzytnie nic. Gdy natomiast redukuję spokojnie, tj. wyrzucę 4 na luz i chcę wrzucić 3 to już ZGRZYTA i nie da się zredukować, tylko trzeba się zatrzymać by wbić biega. Gdy zmieniam biegi SZYBKO i O RAZ bez zatrzymywania się na luzie (nieważne czy w górę, czy w dół) nie ma żadnego zgrzytu.
 7. Ciężkie Ursusy - Pytanie.

  Zaaaaaaaaaraz Panowie, chwila - załączając wzmacniacz (Żółwia) dźwignią ODCINAMY olej od wzmacniacza, tłok centralny przestaje cisnąć na tarczki i zaczyna pracować przekładnia planetarna. W tym momencie bardzo ważny jest naciąg/jakość taśmy kosza. Taśmę na koszu zaciska sprężyna. Główny problem wzmacniacza to kiepskie tarczki, które się wycierają - one są od Zająca i pracują wtedy, gdy WZMACNIACZ NIE PRACUJE. Gdy damy dźwignią ZAJĄCA, to wtedy olej idzie do tłoka centralnego i ściska tarczki, oraz do siłownika (tego z lewej strony skrzyni) i odciąga on taśmę od kosza. Gdy są tarczki ściśnięte to mamy wzmacniacz wyłączony, ale właśnie wtedy NAJBARDZIEJ cierpią tarczki i wszystko się zużywa na ZAJĄCU właśnie. Gdy mamy ciśnienie odpowiednie (NIE TYLKO mikropompkę, ale brak przecieków na całym obwodzie (WOM, napęd, blokada przód, wzmacniacz) to śmiało można pracować i na żółwiu i na zającu. To co napisali przedmówcy o tych 900 obrotach to powiem więcej - na żółwiu nie ma to znaczenia, bo tarczki zluzowane, ale na zającu (czyli odwrotnie niż większość ludzi myśli) to poniżej 1000 się nie powinno schodzić. Wg. mnie najbardziej się niszczy wzmacniacz gdy przełączamy z żółwia na zająca przy niskich obrotach. Mam założony MANOMETR do skrzyni i widać jak wtedy spada ciśnienie prawie do zera. Gdy obroty są odpowiednie to można używać do woli. Reasumując wzmacniacz niszczy się od jazdy na ZAJĄCU na niskich obrotach, oraz gdy przełączamy z żółwia na zająca. Po prostu następuje poślizg tarczek i się ścierają. Gdy są podtarte ścierają się bardziej, i tak dalej.
 8. Witam Wymieniłem uszczelnienia (a raczej zamontowałem bo starych już nie było :-)) głównego cylindra w U914.I teraz pompka tłoczkowa wspomagająca zaczęła głośno pracować. Gdy podnośnik ma ciężej to słychać dobijanie pompki. Czasami baaaardzo głośne. Czy pompka ma regulację progu załączenia na kompensatorze? To się wkręca, czy wykręca? Przed wymianą uszczelnień wszystko było cicho, bo pewnie olej non stop ładował w cylinder i dosłownie przez niego przelatywał.
 9. Nie miałem tej podkładki jak rozebrałem wzmacniacz. Na Flanszy były tylko 2 pierścienie, tak jak w tym (załączonym poniżej) katalogu.   Dlatego mnie ta podkładka zaintersowała, gdyż złożyłem bez niej i jest trochę luzu. Choć nie wiem czy tyle że ona wejdzie. Pewnie weszła do wzmacniacza w późniejszych latach produkcji tych ciągników. Wydaje mi sie  że ona zapobiega wycieraniu flanszy (obudowy), bo jak rozebrałem wzmacniacz to obudowa była podtarta.
 10. Witam Czy w wzmacniaczu momentu zakładać podkładkę 80126072. Jest to podkładka dystansowa i cierna zarazem. Wchodzi ona na pokrywę wzmacniacza, pod pierścienie i bęben. W jednym katalogu wystepuje, w innym nie (w tym sprzedawanym aktualnie w sklepie żółto-niebieskim nie ma jej.). Podkładka ma końcówkę numeru 072, bo jest na końcu zestawienia w tej tablicy. Zaznaczam że nie chodzi mi o tą cierną (poz.14) pod kolem centralnym - tą założyłem. W załaczeniu strona katalogu z podkładką o nr 72.   W sklepach występuje: http://www.sklepdlarolnika.pl/89677/podkladka-pokrywy-wzmacniacza-momentu-c-385-i-pochodne/2097/produkt.htm http://www.okazje.info.pl/bf/biuro-i-firma/podkladka-pokrywy-wzmacniacza-momentu-pasuje-do-c-385-80126072-.html
 11. Poszła nowa nakrętka i przyspawałem nakrętkę do tulei. Po rozmowach ze znajomymi widze że pospawane końcówki to normalnośc w tych ciągnikach.    
 12. Witam   Odkręciła mi się nakrętka koronkowa zabezpieczająca WOM. Kompletnie uszkodziło gwint w ciągniku, tak że nie idzie zabezpieczyć końcówki (musiałem kończyć siew z wałkiem zabezpieczonym sznurkami od osłony wałka do korpusu ciągnika ;-) by końcówka nie wypadała). Co teraz? Czy ta tuleja to korpus sprzęgła (kosza?) Czy można to jakoś naprawić, czy też kosztowna wymiana?. Jeśli wymiana, to może chwycić spawarką końcówkę do nakrętki, a  nakrętkę do tulei - przecież końcówki i tak nie wymieniam na inną? Co radzicie, ba następne kawałki czekają na siew?    
 13. Osie z D55 do D47

  D47 i D55 mają dokładnie taką samą szerokość skrzyni ładunkowej - różnią się tylko długością szkrzyni. Osie też mają taką samą szerokość, od D55 są większej śerdnicy.  
 14. Witam Stoję przed zakupem ładowacza, oglądam tu i ówdzie. Co jest grane, ładowacz Agrimet CX16, a Hydramet Xtreme1 - są identyczne? Czyżby Agrimet robił dla Hydrametu te Xtreme? Bo chyba nie odwrotnie, przecież Agrimet tańszy. Porównywałem na żywo i nie ma róznicy. Chyba nie skopowali jedni od drugich, bo były by minimalne różnice. A poza tym były by problemy prawne zaraz. Co o tym sądzicie?
 15. siłownik pomocniczy ursus 914 1014.

  Drugi siłownik podpina się tam gdzie pierwszy.
×