tata1

Kopcenie/dymienie C-330

Polecane posty

LTZ55a    118

Jest możliwość, że pierścienie się dotrą i przepuszczanie oleju ustanie, nie każdy zestaw naprawczy jest od razu spasowany idealnie.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
19 godzin temu, Adi96 napisał:

I tak i nie,moja 60-tka miała remont i też kopciła niebiesko na wolnych obrotach dodatkowo że nawet rozgrzana.Winą jest paliwo ze stacji,zalałem ruskiej to na rozgrzanym nic nie kopci,jeśli nie bierze oleju a dymi może być kijowe paliwo z dodatkiem opałowego nie koniecznie stan techniczny.A oleju po remoncie mi nie pobiera zobaczymy po pracach wiosennych ale na ten moment nic

no bez jaj.......to nie pompowtryski czy comonrein zeby na paliwo patrzeć.

Wykręć wtryskiwacz z tej dziury z której kopci podepnij pod przewód pompy i startuj zobaczysz jak podaje wtryskiwacz .Obstawiam 90% że masz wadliwy zestaw naprawczy.W mahle to normalka, dlatego juz ich nie zakładam.

Też czasem mam dylematy z różnymi rzeczami to pytam Rokiego212.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

No jak nie jak tak,lałem najtańszą ropę typu Auchan czy lotos  kopcił mi podobnie było u kolegi oba silniki po remoncie,dałem Ruskiej nie kopci ciszej zawory pracują.Tak się mówi że niby nie ma paliwa znaczenia ale ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Nie na takim gównie jeździłem i nie dymił. Ja bym obstawiał minimalne zużycie oleju, a przy lepszym paliwie lepsze spalanie tego oleju. Oczywiście po wymianie zestawów.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
2 godziny temu, Adi96 napisał:

No jak nie jak tak,lałem najtańszą ropę typu Auchan czy lotos  kopcił mi podobnie było u kolegi oba silniki po remoncie,dałem Ruskiej nie kopci ciszej zawory pracują.Tak się mówi że niby nie ma paliwa znaczenia ale ma 

akurat jeżdziłem na Auchan i było lux.A Lotos to najlepsze paliwa.Wlej sobie Lotos RED to zobaczysz jak sprzęt chodzi.Teściu w 3P jeżdzi już kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dojarz    0

Witam wszystkich. Wczoraj przy wypychaniu gnoju z obory skończyło się paliwo w C 330. Nalałem świerzego i teraz kopci na siwo, z tłumika wyrzuca olej i nie ma siły. Od czego zacząć sprawdzanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi6    0

Witam, mam problem z c360, po wymianie koncówek wtryskiwaczy na nowe i ustawieniu na 165bar kazdego z wtryskiwaczy traktor kopci na czarno, co może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Za mało powietrza w stosunku do paliwa. Jeżeli wtryskiwacze ustawione i sprawdzone pozostaję sprawdzić luzy zaworowe oraz filtr powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Może za grube podkładki pod wtryskiwaczami i końcówki wystają za mało?

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4127
12 minut temu, Szymi6 napisał:

Witam, mam problem z c360, po wymianie koncówek wtryskiwaczy na nowe i ustawieniu na 165bar kazdego z wtryskiwaczy traktor kopci na czarno, co może być przyczyna?

A to ten od ciśnienia, które co miesiąc jest inne.

Sprzedaj ten traktor dopóki nikt jeszcze nie zginął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Desperado napisał:

Sprzedaj ten traktor dopóki nikt jeszcze nie zginął.

a kupujący co zawinił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
25 minut temu, Szymi6 napisał:

Witam, mam problem z c360, po wymianie koncówek wtryskiwaczy na nowe i ustawieniu na 165bar kazdego z wtryskiwaczy traktor kopci na czarno, co może być przyczyna?

Moc. Rwie się do roboty

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi6    0
18 minut temu, Desperado napisał:

A to ten od ciśnienia, które co miesiąc jest inne.

Sprzedaj ten traktor dopóki nikt jeszcze nie zginął.

Ciśnienie zrobiłem i trzyma 3.5bara na ciepłym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7904
34 minuty temu, Szymi6 napisał:

Ciśnienie zrobiłem i trzyma 3.5bara na ciepłym

O coś tam wykombinował przy tym silniku, że tak teraz trzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Ja w osobówce podkladałem za małolata blaszke z puszki i szlifowałem wał papierem ściernym po obróceniu panewki korbowodu.  Dla "zabawy" i w ramach doświadczenia. Miało wytrzymać 20km, przejechało 200 może 400km i nie chciało paść, nawet nie zaczęła stukać korba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
19 godzin temu, Alchemik napisał:

Może za grube podkładki pod wtryskiwaczami i końcówki wystają za mało?

tam nie powinno być żadnych podkładek, wystarczy rzut oka w katalog


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

A autor tematu je ma? 

Co do podkładek ktoś kiedyś pokazywał na forum nowe głowice i w każdej gniazdo było na innej głębokości.

 

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Czyste gniazda i dobre nie zardzewiałe korpusy wtryskiwaczy wystarczą do utrzymania szczelności, jak ktoś wsadzi podkładkę a jeszcze siedzi coś w gnieździe to paliwo nie trafia w komorę tłoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45
23 godziny temu, Szymi6 napisał:

Witam, mam problem z c360, po wymianie koncówek wtryskiwaczy na nowe i ustawieniu na 165bar kazdego z wtryskiwaczy traktor kopci na czarno, co może być przyczyna?

Przyczyna jest bardzo prosta 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj