Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont silnika

93 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Mardock89

Mardock89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 październik 2013 - 22:21

Remont silnika A co mogłoby się stać gdyby nie było podkładek?

Edytowany przez Mardock89, 24 październik 2013 - 22:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont silnika Dzisiaj, 21:02
  •  

#62 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 październik 2013 - 22:32

Remont silnika Jedynie może się korbowód rozkręcić i zrobić małą dziure w bloku, niekiedy większą, czasami potrafi pokrzywić wał itd :D mam kilka zdjęć w telefonie takich cudów ale wyrwałem przypadkiem wtyczkę z telefonu z kablem i nie wstawię przynajmniej narazie :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#63 Share ogrodnik70

ogrodnik70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 18:30

Remont silnika witam rozebrałem dzis c-385 i mam takie oznaczenie na panewce korbowodowej 80.003.018R4 ktory moze byc to szlif prosił bym os szybka odpowiedz

#64 Share tomek1978

tomek1978

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 08:58

Remont silnika Witam mogę kupić ciągnik ursus 914 ale jest w złej kondycji rok prod 1989 ale praktycznie wszystko do remontu
Jaki jest koszt remontu poszczególnych podzespołów i silnika itp
cena jaką mam dać za niego to 10000 tys z papierami dzięki za odpowiedzi

#65 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 19 styczeń 2014 - 11:25

Remont silnika 10tys to raczej warto dać ...
Zależy co konkretnie do remontu?
Wszystko to niemożliwe i nie tanie , Tu temat o remoncie
http://www.agrofoto....remont-silnika/
http://www.agrofoto....a-biegow-c-385/

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#66 Share tomek1978

tomek1978

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 12:56

Remont silnika Dzięki ale ciągnik ma silnik do remontu sprzęgło przedni napęd i blacharkę i nie wiem jak skrzynia
zastanawiam się czy nie kupic zrobionego bo za 15000 zrobię wszystko dzięki za odpowiedz

#67 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 20:36

Remont silnika Za 15tys. możesz zrobić wszystko i nic ;) W sam silnik można czasem 10tys włożyć. Napęd też może okazać się skarbonką (np: jak skończą się zwolnice :) ) Ale nie zawsze musi być tragicznie i boleśnie dla kieszeni :)
Może też się okazać, że ciągnik nie nadaje się nawet do naprawy, tj.: ma uszkodzone obudowy, np: gniazda łożysk, od kilkukrotnej wymiany łożysk za pomocą przecinaka i młotka. Albo ma zniszczone gładzie na łączeniach obudów, bo ktoś zapomniał odkręcić jednej śruby i postanowił że rozdzieli elementy za pomocą młota i śrubokręta, itp. :) Nie wspominając o klasycznym rozerwaniu ciągnika podczas wyciągania z bajora (to akurat widać bez rozbierania :) )

Ale wszystko wyjdzie podczas sekcji zwłok po zakupie- nawet jeśli okaże się, że nie ma co naprawiać, to na 914 z papierami w cenie 10tys. na pewno nie stracisz- bo to bardzo chodliwy towar. Czasem można spotkać c385-A lub 904 w stanie totalnej padliny, w cenie 20tys. - i nawet takie trupy nigdy długo nie stoją w ogłoszeniach- ba maja napęd i papiery.

#68 Share muflon19

muflon19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 17:53

Remont silnika W Silnik 10 tys? Człowieku... Naprawiałeś kiedyś silnik? Tak sie składa ze robiłem kilka i nikt w przypadku pęknięcia bloku (gdzie wymagane było kołkowanie) czyli najdroższa sprawa tego nie robił. Jeśli ktoś miałby w silnik włożyć 10 tys to byłby zdrowo niedoładowany umysłowo bo za 5 tys można kupić silnik z ciągników na części. Sprzęgło i Przedni naped to wcale nie takie wielkie koszty jeżeli nie są uszkodzone obudowy. Moim zdaniem warto kupić ten traktor. Pozdrawiam

#69 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:39

Remont silnika Obrób blok w dobrym zakładzie, kup całą nową "górę" i "dół", pompę olejową, wałek i koła rozrządu, zrób głowicę, cały układ paliwowy. Do tego kubeł uszczelek i jakieś pierdoły i się 10tys. uzbiera. Równie dobrze można połatać taki silnik kosztem +/- 1tys. zł i tłuc kilka sezonów, aż się całkowicie rozpadnie. To są skrajności, mało kto ma dość środków finansowych na wersję pierwszą i dość wiedzy na drugą. Więc w zupełności się z tobą zgadzam. Mimo wszystko, mam ciągotki do bycia "niedoładowanym umysłowo"- nie uznaje półśrodków.

Poza tym:

W sam silnik MOŻNA czasem 10tys włożyć.

http://sjp.pwn.pl/sl...k/2484884/można

Edytowany przez Stefano1, 22 styczeń 2014 - 21:41.

#70 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 22:35

Remont silnika stefano
Jak zwykle mądrze prawi , a najgorsze że naprawisz motor rozlatuje się skrzynia albo coś innego wieczna niekończąca się skarbonka .
Pociecha jest tylko taka że na razie są do tych klamotów części , ale ich jakość woła o pomstę do nieba .
A i jakość napraw w wyspecjalizowanych serwisach też nie powala w zeszłym roku u mnie w robocie poszedł do naprawy motor od 1604 no ja prosiłem o to by pozbyć się dziada ale skąd taki szarak jak ja na niczym się nie zna naładowali 12 albo 16 tysiecy i nie wiem czy wał wymienili a był w katastrofalnym stanie ale nic zapalał od początku jak motor turboodrzutowy tzn.starter kręcił jak szalony a motor powoli łapał na kolejne cylindry normalnie kosmos oczywiście ekipa była na pierwszym uruchomieniu ale wszyscy byli happy w d*pie to mam potem dopiero lament bo się okazało że głupi rozrzutnik go zdusił na polu wyobrazacie sobie 156 kony zdusza gnojarka 6 ton :):):)
Niby firma dała na to gwarancję ale co oni z Łodzi będą jechać specjalnie weź wyjmij im pompę zawieź itd. itd. przy okazji okazało się że na skutek wadliwego montażu łożysk na przystawce pompy one się prawie rozleciały zaś subiekcja trza odjeżdżać przodkiem .
W tym roku do remontu poszła 912 już się dopatrzyłem że pompę wtryskową podmienili bo była z centralnym smarowaniem a jest rodem z 385 z rurka przelewową zobaczę jakie kwiatki wyjdą jak przyjadą na uruchomienie .
A tam szkoda gadać , pozdrawiam WP.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share muflon19

muflon19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 13:30

Remont silnika Ludzie naprawde mnie zadziwiają... Oddają silnik do zakładu i płacą 10-13 tys i tak nie chodzi. Po moim remoncie gdzie naprawa wynosi ok 60-70% tej ceny(mówie o 4-6 cylindrowym ursusie, zetorze) każdy silnik chodzi wzorcowo. I też nie jestem zwolennikiem szlifowania wału korbowego. Za naprawe silnika przykładowo od 914 biore 700-800zł a w takim zakładzie nie starczy 2 tys za robocizne. Zgadzam sie ze to skarbonka tylko pytanie w jaki używany traktor nie trzeba wkładać pieniędzy?

#72 Share tomek1978

tomek1978

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 luty 2014 - 07:18

Remont silnika Podaj mi namiary do siebie może się dogadamy z naprawą ciągnika a co konkretnie robisz silniki czy też wszystko co w ciągniku jest :)

#73 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 11:08

Remont silnika Pomocy .. Witam Silnik trochę bieże olej Ciśnienie na ciepłym 1'5 at Na zimnym silniku w agregacie 3 m dałem pełen gaz .Po 3 minutach przy cofaniu zaczeło coś trzeć w silniku i jagby się zatarł .Nie zakręcił już Po 20 minutach zapalił jakby nuc się nie stało Jaka przyczyna ?

#74 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 09:08

Remont silnika

Szkoda, że umyłem już kubek po kawie- powróżyłbym Ci z fusów ^^  Ale coś mi świta-  przed myciem kubka, kiedy patrzyłem na te fusy ,  ułożyły się jakby na kształt , wykonanych z gównolitu, puchnących tłoków   :)   

#75 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 12:25

Remont silnika Dzwoniłem do wróżki i potwierdza Muszę pić kawe z fusami

#76 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 20:26

Remont silnika

panowie czy wystarczy zdjąć mise żeby dojść przyczyne niskiego ciśnienia? jestem zielony w tym temcie, rozumiem ze przyczyna może być wyeksplatowany wal, lub cos z pompa olejowa.

#77 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 07:33

Remont silnika

Witam mam poważny problem, otóż robiłem szlif wału i osiowanie bloku. Założyłem nowe zestawy URSUSOWSKIE, korbowody i wszystko co potrzeba. Problem polega na tym że silnik jak się rozgrzeje to chodzi równo na malutkich jak i na wysokich obrotach,lecz gdy go zgaszę rozrusznik w niektórych momentach nie siły obrócić wałem. Sprawdzałem śrubokrętem i wydaje mi się jakby w krótkim momencie coś go trzyma. Pomóżcie bo już nie wiem co to może być. Czyżby korbowody kleszczyły? 

#78 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 22:30

Remont silnika

może w rozrządzie dostaje się cos w tryby, czasem wystarczy podkladka lub nakretka i będzie blokować, miałem cos podobnego w ciapku.

#79 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 23:31

Remont silnika

Wykręć wtryski i obracają wałem korbowym rękoma (np: pomocy wentylatora) wtedy będzie wszystko wiedzieć.

Być może że to wina rozrusznika.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 31 sierpień 2015 - 13:54

Remont silnika

Panowie czy 7,5tys za remont silnika (na zasadzie wymiany na inny) to cena do przyjęcia?

Głupia sprawa bo rok temu kupiłem 1012 z turbo, porobiłem sezon i teraz przy talerzówce po pół godziny pracy ciśnienie spada do 1-1,5.
Dziś pojechałem, fakt grzeje bo prawie 30*C w cieniu a na chłodnicy 80-90'C woda. To chyba powolna agonia silnika.
Niedaleko mam polecany nawet na tym forum zakład w Słupsku http://www.znmr.pl/firma.asp i tyle własnie mniej więcej zawołali za wymiane silnika z turbo.
Nie wiem czy remontować czy zrobić jeszcze ten sezon (25ha orki) i sprzedać go.
Rok temu zapłaciłem za niego 20k teraz dołożę 8 za silnik :/
Nic przy nim od kupna nie robiłem więc nawet nie wiem czy był już szlifowany. Nie wiem co robić, bo sprzedać i kupić znowu coś za 20 to mogę trafić na to samo.