Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszanki zbożowo-strączkowe

195 odpowiedzi na ten temat

#141 Share roberto2005

roberto2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 07:53

Mieszanki zbożowo-strączkowe Witam, mam zasiane 2,5ha mieszanki: jeczmień+ pszenica+ groch milwa , czy mogę to prysnąć przeciw chorobom grzybowym Falconem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mieszanki zbożowo-strączkowe Dzisiaj, 10:08
  •  

#142 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 09:40

Mieszanki zbożowo-strączkowe Koledzy, skracał ktoś z was mieszankę pszenzyta z grochem? jeśli tak to czym, mam cerone i zastanawiam sie czy bedzie na to dobry.

:) :)

#143 Share woyto

woyto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja,ślusarstwo,geografia

Napisany 02 sierpień 2013 - 20:11

Mieszanki zbożowo-strączkowe witam,jak wykosic wykę z owsem ,kombajnem cllass,opryskam reglone,kombajn trzeba jakoś specyjalnie ustawić?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share arek1990

arek1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 13:39

Mieszanki zbożowo-strączkowe W tym roku miałem zasianą mieszanke jęczmień-owies -groch pastewny(peluszka) na10 ha (2x5ha)na 1 działce plon był bardzo dobry bo ponad 6 ton z ha na drugiej było troszkę słabiej ze względu na pózniejszy i mokry siew ale i tak około 5 t z ha było . w moim regionie nie ma problemu ze sprzedaniem takiej paszy , w tym roku sprzedałem bezposrednio z kombajnu 10 ton sąsiadowi po 600zł za tone (nie miałem gdzie składowac) reszta będzie jako pasza dla bydła. Jedynym minusem jest 2-3 tygodniowe opóznienie w zbiorze i jezeli jest mokry rok wtedy roslina straczkowa rośnie silnie w góre ,istnieje duza mozliwośc połozenia sie zboża .

Edytowany przez arek1990, 27 sierpień 2013 - 13:39.

#145 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 21:32

Mieszanki zbożowo-strączkowe Czy ktos praktykował uprawe owsa w mieszance z wyką na ziarno na 5 i 6 klasie ziemi. Bo mam mały kawałek do obsiania i chciałem sam owies dać, ale teraz sie zastanawiam czy nie warto dołozyc wyki i miec wyzsze dopłaty do roslin strączkowych. Pozdrawiam

#146 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 27 październik 2013 - 11:12

Mieszanki zbożowo-strączkowe chciałbym na wiosnę zasiać jęczmień z peluszką żeby mieć dobre stanowisko pod pszenice ( czytałem że po mieszankach zbożowych ze strączkowymi jest takie same stanowisko jak w czystym siewie to prawda ?) i w jakich proporcjach najlepiej posiać może jeszcze owsa trochę dosypać bo to i tak na pasze pójdzie dla byków. dodam że ziemia ciężka
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

#147 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 15:31

Czy ktos praktykował uprawe owsa w mieszance z wyką na ziarno na 5 i 6 klasie ziemi. Bo mam mały kawałek do obsiania i chciałem sam owies dać, ale teraz sie zastanawiam czy nie warto dołozyc wyki i miec wyzsze dopłaty do roslin strączkowych. Pozdrawiam

Dołączam się do tematu , też mam taki plan i nie wiem ile miałoby być wyki aby dostać dopłatę , jak to się kosi kombajnem(czy rozdzielacze radzą sobie z wyką) i czy nasiona wyki nadają się na paszę krowom mlecznym ?

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#148 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 19:15

Czy ktos praktykował uprawe owsa w mieszance z wyką na ziarno na 5 i 6 klasie ziemi. Bo mam mały kawałek do obsiania i chciałem sam owies dać, ale teraz sie zastanawiam czy nie warto dołozyc wyki i miec wyzsze dopłaty do roslin strączkowych. Pozdrawiam

Do mieszanek dopłata nie przysługuje tylko w czystym siewie :rolleyes:

#149 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 19:17

Mieszanki zbożowo-strączkowe Wyka jak najbardziej z owsem- wyka trochę lepiej się trzyma na owsie niż sama w czystym siewie. Chociaż jak przychodzi do koszenia to i tak trzeba jeżdzić hedrem po ziemi. Potem wykę z owsem na petkus i elegancko owies odchodzi. Jeśli chodzi o zbiór- to wg mnie nie opłaca się tego siać- lepiej zasiać mięsznkę zbożową z grochem siewnym (dużo grochu dać)- to wtedy dopiero dobra pasza wychodzi i stanowisko nie złe- wiadomo do dopłaty na "strączkowe" tego się nie wstawi jak wyki z owsem, ale i tak to lepiej wychodzi. Co do skarmiania- to w tamtym roku miałem takie coś po petkusie że owies i do tego trochę wyki dodawałem tego wiaderko na worek do innych zbóż z których robiłem śrutę i zjedli, ale więcej tego to jakoś nie widzi mi się by było to dobre...
Podsumowując- wykę z owsem siałbym tylko na ugorach, a i to nie wszystkich z zależności od stanu pola. Dlaczego- bo mało się tego "nakasza", trzeba się bawić w sprzedawanie czystej wyki itd...zasiejecie bedziecie wiedzieli.

Wyka z rosliną podporową (owies) łapie się na ST jak najbardziej- groch w mięszance ze zbożami już nie.
http://www.arimr.gov...-2013-roku.html
punkt 12 podpunkt pierwszy

Edytowany przez grzepo, 05 listopad 2013 - 19:25.

#150 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 11:03

Mieszanki zbożowo-strączkowe @grzepo piszesz żeby dużo grochu dać ale ja się boję że jak za dużo dam to on mi jęczmień na dół pociągnie i się wszystko położy. to jaka będzie najlepsza proporcja ?

jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 15:07

Mieszanki zbożowo-strączkowe Ja w tym roku miałem groch z pszenzytem jarym 100kg grochu - 100kg pszenzyta na ha i przy jednej dawce N miejscami położyło do samej ziemi, teraz będe siał max 70kg grochu i powinno być ok, w mieszance z owsem dawałem 30kg i ładnie stało, kolego adamo jak celujesz w większy plon to ja bym dał na twoim miejscu 50kg grochu i 150 jęczmienia bo inaczej żniw to nie doczeka, lub zamiast jęczmienia coś innego?

#152 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 819 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 15:21

Mieszanki zbożowo-strączkowe a czy taka mieszanka owsa z grochem będzie dobra dla cielaków i starszych byków.

#153 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 16:18

Mieszanki zbożowo-strączkowe Ja miałem dodane ok 100 kg grochu, ale na miesznace (owies, jęczmień, troszkę pszenicy jarej)- położyło trochę środkiem, ale tak myśle że to przez saletrzak który dałem. To tak jak pisał farmervip 70 kg powinno być ok.
Co do skarmiania to trzeba uważać i poprostu nie przebiałkować- z małymi cielakami byłbym ostrożny. Jak widzę że mają rzadszą "kupę" to albo zmniejszam ilość dawanej śruty, albo dodaję więcej innego żboża, aby procentowo grochu wyszło mniej. Nie myślcie że dodawanie grochu spowoduję że nagle będą "rosły w oczach", ale napewno taka mięszanka jest lepsza niż sam owies czy jęczmień.

#154 Share jarek33

jarek33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 21:17

Mieszanki zbożowo-strączkowe Panowie a nikt z was nie eksperymentował ze skróceniem mieszanki zbożowo strączkowej np moddusem?W tym roku miałem nmoją mieszanke skrócic moddusem bo tak mi doradził przedstawiciel syngneta o tyle że nie mogłem wjechać w pole bo ciągle padało.Zato w nas roku zrobie ten eksperyment i zastosuje 0,2 litr na ha.

#155 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 listopad 2013 - 22:35

Mieszanki zbożowo-strączkowe Moddus strączkowym nie powinien szkodzić. Swobodnie możesz dać, i pamiętaj że najlepiej moddus stosować przy słonecznym dniu.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#156 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 10:05

Mieszanki zbożowo-strączkowe Dokładnie ja robiłem próbe na jednym kawałku i nic sie nie stało tylko lało prawie miesiąc i chyba za pózno sobie wjechłem i malo co pomogło

#157 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 22:45

Dołączam się do tematu , też mam taki plan i nie wiem ile miałoby być wyki aby dostać dopłatę , jak to się kosi kombajnem(czy rozdzielacze radzą sobie z wyką) i czy nasiona wyki nadają się na paszę krowom mlecznym ?

Znajomy mi odradził takie eksperymenty, mowil mi ze u niego na polu chyba wszystkie sarny z całej gminy sie stołowały jak skapowały sie ze wyka robi sie dobra a przy okazji zadeptały reszte zboza.

#158 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 17:37

Mieszanki zbożowo-strączkowe a jak posieję wykę z rośliną podporową [owies] a póżniej skoszę to na zielonkę to otrzymam płatność ST?

#159 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 819 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:36

Mieszanki zbożowo-strączkowe Nie wiadomo jaka będzie płatnośc za strączkowe do hektara.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 11:58

Mieszanki zbożowo-strączkowe Sieję pszenicę jarą +wyka 200 kg + 30 wyki . Staram się wiosną pole włóką pociągnąć i jak chwast wzejdzie uprawa siew. W 2013 siew był późny więc chwast wszedł ładnie i udało się bez pryskania , - lecz musiałem reglone bo wyka była zielona . Saletra pod korzeń ok 200 kg.. Słomę tnę sieczkarnią bo nie mam hodowli . Najlepsza sprawa jest po żniwach po kombajnie idzie gruber i poplon z wyki I klasa dywanik, że na zimę ciężko przykryć , idealna sprawa pod ziemniak burak itp. Będę siał nawet jak dopłaty nie dadzą ..

Załączone miniaturki

• P181113_10.09.jpg

Edytowany przez Robertkujawy, 12 styczeń 2014 - 12:02.