Jahu

Mieszanki zbożowo-strączkowe

Polecane posty

andrzej60    1

witam

Na zboża zalecana dawka 3,5-4l/ha,na groch 3-5l/ha.Ja stosuje 4l/ha bo w niższej

dawce może być kłopot z przytulią jeżeli występuje.

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej60    1

Witam

@mich18

W Pendiganie substancją czynną jest pendimetalina,tak samo w herbicydzie Stomp 330 EC,

więc czytaj ulotkę Stomp,to jest to samo.Można pryskać bez obaw.

• Like 1

Pawel1222    2

Witam chciałbym się dowiedzieć czy pryskał już ktoś w tym roku mieszanki zbóż z grochem jeśli tak to jakim środkiem i co z tego wyszło?

plapla123    3

A czym pryskać od ,owsika, w mieszance jęczmienia z grochem czy taki srodek jak Axsial nadaje się do tego.

woyto    16

witam,jak wykosic wykę z owsem ,kombajnem cllass,opryskam reglone,kombajn trzeba jakoś specyjalnie ustawić?

arek1990    0

W tym roku miałem zasianą mieszanke jęczmień-owies -groch pastewny(peluszka) na10 ha (2x5ha)na 1 działce plon był bardzo dobry bo ponad 6 ton z ha na drugiej było troszkę słabiej ze względu na pózniejszy i mokry siew ale i tak około 5 t z ha było . w moim regionie nie ma problemu ze sprzedaniem takiej paszy , w tym roku sprzedałem bezposrednio z kombajnu 10 ton sąsiadowi po 600zł za tone (nie miałem gdzie składowac) reszta będzie jako pasza dla bydła. Jedynym minusem jest 2-3 tygodniowe opóznienie w zbiorze i jezeli jest mokry rok wtedy roslina straczkowa rośnie silnie w góre ,istnieje duza mozliwośc połozenia sie zboża .

Edytowano przez arek1990

barrybond    2

Czy ktos praktykował uprawe owsa w mieszance z wyką na ziarno na 5 i 6 klasie ziemi. Bo mam mały kawałek do obsiania i chciałem sam owies dać, ale teraz sie zastanawiam czy nie warto dołozyc wyki i miec wyzsze dopłaty do roslin strączkowych. Pozdrawiam

adamo91    7

chciałbym na wiosnę zasiać jęczmień z peluszką żeby mieć dobre stanowisko pod pszenice ( czytałem że po mieszankach zbożowych ze strączkowymi jest takie same stanowisko jak w czystym siewie to prawda ?) i w jakich proporcjach najlepiej posiać może jeszcze owsa trochę dosypać bo to i tak na pasze pójdzie dla byków. dodam że ziemia ciężka

jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Marecki2922    138

Czy ktos praktykował uprawe owsa w mieszance z wyką na ziarno na 5 i 6 klasie ziemi. Bo mam mały kawałek do obsiania i chciałem sam owies dać, ale teraz sie zastanawiam czy nie warto dołozyc wyki i miec wyzsze dopłaty do roslin strączkowych. Pozdrawiam

Dołączam się do tematu , też mam taki plan i nie wiem ile miałoby być wyki aby dostać dopłatę , jak to się kosi kombajnem(czy rozdzielacze radzą sobie z wyką) i czy nasiona wyki nadają się na paszę krowom mlecznym ?

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

staszek131415    3360

Do mieszanek dopłata nie przysługuje tylko w czystym siewie :rolleyes:

grzepo    31

Wyka jak najbardziej z owsem- wyka trochę lepiej się trzyma na owsie niż sama w czystym siewie. Chociaż jak przychodzi do koszenia to i tak trzeba jeżdzić hedrem po ziemi. Potem wykę z owsem na petkus i elegancko owies odchodzi. Jeśli chodzi o zbiór- to wg mnie nie opłaca się tego siać- lepiej zasiać mięsznkę zbożową z grochem siewnym (dużo grochu dać)- to wtedy dopiero dobra pasza wychodzi i stanowisko nie złe- wiadomo do dopłaty na "strączkowe" tego się nie wstawi jak wyki z owsem, ale i tak to lepiej wychodzi. Co do skarmiania- to w tamtym roku miałem takie coś po petkusie że owies i do tego trochę wyki dodawałem tego wiaderko na worek do innych zbóż z których robiłem śrutę i zjedli, ale więcej tego to jakoś nie widzi mi się by było to dobre...

Podsumowując- wykę z owsem siałbym tylko na ugorach, a i to nie wszystkich z zależności od stanu pola. Dlaczego- bo mało się tego "nakasza", trzeba się bawić w sprzedawanie czystej wyki itd...zasiejecie bedziecie wiedzieli.

Wyka z rosliną podporową (owies) łapie się na ST jak najbardziej- groch w mięszance ze zbożami już nie.

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/platnosci-bezposrednie-w-2013-roku.html

punkt 12 podpunkt pierwszy

Edytowano przez grzepo

farmervip    78

Ja w tym roku miałem groch z pszenzytem jarym 100kg grochu - 100kg pszenzyta na ha i przy jednej dawce N miejscami położyło do samej ziemi, teraz będe siał max 70kg grochu i powinno być ok, w mieszance z owsem dawałem 30kg i ładnie stało, kolego adamo jak celujesz w większy plon to ja bym dał na twoim miejscu 50kg grochu i 150 jęczmienia bo inaczej żniw to nie doczeka, lub zamiast jęczmienia coś innego?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Hardy67
      Posiał ktoś w tym roku odmiane Hondia? Lub ma doświadczenia i chętnie by się podzielił na forum o tej odmianie , interesuje mnie wszystko .
    • Przez Radek_Z
      Cześć wszystkim
      planuje stawiać oborę na 50 krów dojnych a w starej umieścić od 10 do 15 jałówek +  jałoszki do odchowania i przyszłego remontu stada ( łącznie wszystkiego około 80 sztuk)
      Czy na 33ha dam radę wykarmić tyle bydła? Krowy na TMR, młode pasza zadawana ręcznie.(~13ha kukurydzy, ~12ha zboża, ~8ha lucerna i łąki)
      Obecnie wszystkiego mam 65 sztuk i wszystkie karmione „ręcznie” i paszy nigdy nie brakuje, ale nie wiem jak to będzie z tym wozem paszowym.
      Dziekuje za każda odpowiedz :)
    • Przez Szary12
      Pierwszy raz w moim gospodarstwie a na razie wygląda super siew 170kg/h klasa ziemi 3/4
    • Przez swiezak00
      Pszenica Harenda siał ktoś na zimę?? jakieś opinje?
    • Przez Dziuba
      Witam. Siał ktoś z was pszenice KWS Ozon i pszenżyto Lombardo?? Jakies opinie porady będę wdzięczny😉
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.