Polecane posty

grzesiu    534

Jak by nie było miły gest ze strony prezesa że dzieli się zyskiem i na koniec roku daję taką podwyżkę może i jednorazową ale dla każdego dobry pieniądz. Patrząc na to co robi konkurencja to tylko bić brawo!!!! Widać kto dba lepiej o swoich dostawców, kto chce ich stabilizacji i nie myśli tylko o swoim interesie w brew obiegowej opinii wyrażanej kilka postów wyżej. Choć jak już czytając nadal źle i nadal narzekanie ale ten zawód już chyba tak ma ile by nie dał zawsze będzie źle. Ja uważam że dziś warto powiedzieć Panu prezesowi, całej radzie i kadrze zarządzającej Dziękujemy!!! Wasze sukcesy będą naszymi sukcesami. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Powiat Sejnejski.... 

były dostawca sudowi?  

 

 

no to mlekpol zrobił bardzo ładny prezent :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203

Mam dla was jeszcze jedna dobra informacje . Sprawa wygląda tak jak ktoś miał 1.4 dostal za listopad i grudzień plus 11 na reke czyli 1.51 teraz doszla premia 15 na reke czyli 1.66 za styczeń znika premia 15 czyli znow 1.51  i to jest dobra informacja ze zostaje te jedenaście a jakby tego było mało dochodzi jeszcze 5 gr czyli 1.56 i to zostaje puki co w moim przypadku to będzie 1.63 a za grudzień 1.73 . jeśli dalej będzie taki szum na maslo smietane i sery twarde będzie jeszcze wyżej szacujemy ze to potrwa pol roku chyba ze rolnicy z wl;asnej winy bo nadal będą zwiekszax tak jak teraz zrobia sobie cene minus


Kolego daniel wygląda to mmniej więcej tak jak to opisałem z tymi cenami


Do kolegi MK za grudzień 26 gr na reke netto . od stycznia i dalej 16 gr netto czyli u kogo było 1.45 to będzie 1.61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

to potrwa najprawdopodobniej do maja. Jak co roku w tym czasie cena spada ze względu na to, że zaczyna się sezon pastwiskowy, czyli tańsze żywienie.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

@mk9422
Nie nie nie :) Od samego początku Mlekpol...


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Sianokiszonka po 80zl, zboże tanie, jalowki czekają 

bardzo możliwe że co niejeden jak o tym usłyszy to kilka sztuk dokupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Po dużej górce zawsze jest duży dołek. Nie ma co się cieszyć. Tylko odkładać na gorsze czasy. Które szybko nastąpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1394

Otoz to.Dobre i troche odżyc.Znowu mozna to interpretowac ze po duzym dolku duza gorka.Jakby tak dostawcy panowali nad sobą to moze i by to potrwalo ale teraz to w konradzie jalowki beda we czterech szarpac kazdy za swoją nogę hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Cały rok to nie jest tylko listopad i grudzień. Niestety niektórzy mają chyba krótką pamięć, weźcie sobie faktury do rączki i policzcie śr cenę. Minka zrzednie, teraz 1.4 1.5 netto i już dobrobyt. Po ile była sianokiszonka na wiosnę? Wyslodki, qq, soja?

Piątnica za pk płaciła dużo lepiej niż mlekpol za extra

mnie to wali !!!!!!! bo nie stosuje  tych supe rdodatkow a wydajnosc mam ...nikt mi nie podskoczy pod kontem ceny wyprodukowania  1litra mleka

to potrwa najprawdopodobniej do maja. Jak co roku w tym czasie cena spada ze względu na to, że zaczyna się sezon pastwiskowy, czyli tańsze żywienie.

czlowieku zrozum ze ceny dyktuje swiat a nie nasze pastwisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Marju12 trochę się opamiętaj bo może to czyta jakaś pani od skupu mleka w nowym sączu i stwierdza, że skoro masz niskie koszty to może i cenę za wysoką... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7260

Kolego kilka szt? Kolejny śniadowiak stado 40 szt kupił... U mnie jeden litwinki przywlókł kilka szt, druga laktacja czerwono białe 45l średnio. po 5 tys z transportem grzech nie brać

Daniel rozwoź obornik bo rzeka płynie wypala trawę do samego dołku :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o śniadowiakach też słyszałem chociaż mam ze 100 km do nich ale słyszałem że oni się nie rozczulają nad wydawaniem pieniędzy 

 

 

mnie to wali !!!!!!! bo nie stosuje  tych supe rdodatkow a wydajnosc mam ...nikt mi nie podskoczy pod kontem ceny wyprodukowania  1litra mleka

pochwal się jeśli możesz co dajesz, jaką masz wydajność i jaki koszt wyprodukowania litra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1394

Marcin skad wiedzialem ze wiosna tak predko bedzie.Na wiosne dowioze i razem rozrzuce a co do szalonych zakupow jalowek to uwazalbym bo jesli tanie to chore moga byc szczegolnie z niesprawdzonego zrodla a i ta hossa moze na przednowku sezonu letniego sie skonczyc.sniadowiaki to inna kategoria.moga kozaczyc jak maja 1.6zl od 15lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tpr wyczytałem, że Mlekovita w Wysokim chyba 2 grudnia uruchomiła linię za 30 mln do produkcji serów topionych. Sporo też w ostatnim czasie zainwestowali w podległe zakłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Kolego jakbys mial za sasiada dostawce piatnicy i bys pomyslal ze tylko w jednym roku kilkadziesiat tys zl masz mniej za mleko niz on to tez bys narzekal.

Doskonale Cię rozumiem, mam obok mleczarnię i dostawców którzy w tej chwili mają 1,60zł, a ja 1,20zł i nie narzekam, tylko myślę jak się do nich dostać :) Jaka by nie była cena w okolicy, czy to lokalny odbiorca czy Mlekovita lub Koło - oni i tak płacą zawsze najwięcej. W czasie kryzysu płacili tyle ile ja mam teraz po kilku podwyżkach.

 

Średnia w kraju wyniosła za listopad 1,29 zł, za grudzień będzie zapewne grubo ponad 1,3 więc Mlekovita i mlekpol na ten moment nie ma czym się szczycić

Ceny na Podlasiu są z reguły jedne z najwyższych, średnia cena w kraju jest zawsze wyższa niż u mnie na fakturze, więc te całe "średnie" mam gdzieś :)


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7260

Z tym grzech nie brać to trochę z ironią było... sam bym już dawno wymienił połowę na takie litwinki, ale Łatwo można jakiegoś syfa przywlec niby są papiery coś podobnego jak u nas ocena z federacji, ale żadnych świadectw zdrowia nie ma. Bynajmniej tak mówił.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    497

gdzieś niedaleko Łomży już się pobili podobno o jałówki . Jak komuś mało to na 4Łomża sporo jest ogłoszeń. Nawet cielaki podrożały ostatnio byczka MO sprzedałem po 15 zł.

Właśnie zawsze jak jestem w bedronce to z ciekawości oglądam ceny nabiału no i musze powiedzieć że cena naprawdę sporo idzie do góry zwłaszcza na maśle to widać. A dziś dostaliśmy smsa mleczarni na produkty i u nich naprawdę jest tanio w porównaniu z biedronką wychodzi 1 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7260

Mlekpol ostatnio znowu dał na dożywianie paczke i fakt 1zł różnicy masło.. i ser hawarti. Nie pamiętam ceny sera, ale straszna lipa kiedyś był smaczniejszy


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj