Polecane posty

Gość   
Gość

spomlek daje jedną z najlepszych cen teraz a jak w lato było to nie wiem, ale nie słyszałem wcześnie aby spomlek jakoś zachęcał ceną 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rok temu sąsiad mój przeszedł do spomleku i w lipcu i w sierpniu miał cenę 10 groszy wyższa ode mnie... oni co innego robią łowicz galanterie a spomlek i sierpc tylko sery dlatego musi być różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

No właśnie tak jak mówisz, Spomlek jeszcze nie tak dawno płacił poniżej złotówki podczas gdy konkurencja 1,1-1,2 więc z nimi to też różnie. Jak zaczął się ten ostatni dołek to pierwsi 20gr obniżyli

 

 

EDIT: No i po Twojej edycji ten post stracił sens...  -_-  Moja wypowiedź dotyczyła posta powyżej, który przed edycją brzmiał "gorzej jak w spolmleku w lato znowu poniżej 1 zł wyjdzie, a jak w Łowiczu było to nie wiem "

no właśnie usunęła mi się wcześniejsza wypowiedź po edycji , ale dobrze że dopisałeś :) 

 

 

 

Rok temu sąsiad mój przeszedł do spomleku i w lipcu i w sierpniu miał cenę 10 groszy wyższa ode mnie... oni co innego robią łowicz galanterie a spomlek i sierpc tylko sery dlatego musi być różnica 

skoro wiesz że lepiej płacą niż łowicz to oczywiście że słuszna decyzja że się przenosisz, przy takiej ilości jaką oddajesz to nawet 10 groszy różnicy robi już dużą kasę :) osobiście nie słyszałem żeby oni płacili w całym okresie dobre pieniądze za mleko, ale może tak być jak z chorzelami, w lato 90 groszy a teraz koło 1,4 zł i co niektórzy narzekają po przejściu do mlekowity że im teraz wychodzi gdzieś 1,35 zł ale w lato w mlekowita płaciła minimum 1,05 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego właśnie teraz warto zmienić mleczarnie bo jak przyjdzie dołek to znowu nie będzie nikt chciał mleka i nic się nie da zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sierpc jest bardziej stabilny cenowo, bo większość produkcji zostaje w kraju. Nawet w dołku płacili lepiej od innych mleczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Thomas2135 no wiadomo tylko dostań się do Sierpca jak mają 1200 dostawców a na liście oczekiwania jest 500... a ich nie obchodzi górka czy dołek narazie nie przyjmują i ch**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze kilka dni temu pisali, że przyjmują. Z Twoim litrażem to dziwię się, że nie przyjęli. Pisali, że w pierwszej kolejności brali tych co są po trasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byłem u nich z miesiąc temu ale z tego co mówił to najprędzej będą przyjmować w lipcu... także ich strata (w tym spomleku to nawet spoko jak narazie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Witam nie wiem jak jest w innych mleczarniach ale samochody z Mlekpolu oddział Zambrów są już pełne pod korek . Kierowca wczoraj mówił że będą musieli już dostawiać samochód następny bo jeszcze kilka dni i nie zbierze swojej trasy. Ogólnie mówi że ludzie ostro szaleją z jałówkami płacą już nawet po 10 tyś . Zobaczymy co będzie po nowym roku na razie Mlekpol potrzebuje mleka nie wiem czy przerabiają go w całości czy kasę zarabiają na przerzutowym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A u nas chyba ktoś oddaje do Prątnicy bo do drugi dzień o 16 widze ich beczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Teść oddawał mleko do Rypina po 80 gr 2 miesiące temu więc postanowił zmienić mleczarnie na Mlekovite , która dawła mu 1,25. Złozył więc wypowiedzenie umowy i przez 5 dni wydzwaniała klientka z Rypina obiecując podwyżkę itd. nawet zabronili odejscia mówiąc , ze mlekovita nie przyjmie bo skupuje od nich mleko. Musiał jeszcze przez miesiac odstawiac mleko do rypina to na koniec dali mu 1,26 :D obiecując , ze bedzie to cena stała dla niego aby nie odchodził :D. Czyli mleczarnie robią ludzi w " ch..." tak to nie chca podnosic cen a jesli juz ktos odchodzi a maja zobowiązania to probuja sie ratowąć i podnoscic cene.. a i jeszcze tylko jemu podniesli tą cenę z 80 na 1,26 a reszta znajomych jego co oddaje do rypina nawet wieksze ilosci dostała podwyzke tylko 10 gr... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1393

mam ponad 20szt jalowek cielnych i jak czytam te ceny jalowek to moze lepiej sprzedac je i kiszonke niż doic heh.oszaleli bo 20gr podwyżki dostali i premię na święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak co niektórzy mają dużo kredytu to próbują się jakoś ratować lecz dokupienie jałówek to raczej błędne myślenie bo jak cena spadnie za parę miesięcy to kiedy się jej zakup zwróci jak cena będzie koło 1,1 zł,  lepiej pomyśleć nad zmniejszeniem kosztów to wtedy i zysk większy i mniej roboty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

każdy na ten ROTR narzeka a jednak mleko oddają :) nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Witam nie wiem jak jest w innych mleczarniach ale samochody z Mlekpolu oddział Zambrów są już pełne pod korek . Kierowca wczoraj mówił że będą musieli już dostawiać samochód następny bo jeszcze kilka dni i nie zbierze swojej trasy. Ogólnie mówi że ludzie ostro szaleją z jałówkami płacą już nawet po 10 tyś . Zobaczymy co będzie po nowym roku na razie Mlekpol potrzebuje mleka nie wiem czy przerabiają go w całości czy kasę zarabiają na przerzutowym .

Ja tam moge po 7 tyś sprzedać jalowki po co płacić po 10 tyś a z obory wydajność 11 tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13

Kolego to twoje mleko będzie jechało do Mlynar? Bo o ile wiem teraz doszli z Łowicza ale z okolic łodzi może Pabianic i mleko woza do radzynia. Masz dużo mleka myślę że dokonales dobrej decyzji i witamy:)

Nie, ja z toruńskiego powiatu i oddaje do oddziału w Toruniu a przeszedłem do Spomleku różnica 25 groszy!!! za to samo mleko, Jak to k**wa możliwe
Dużo czasu nie będzie trzeba żeby rozkradli ten Łowicz do zera, zaczynając od prezesa a na KIEROWCACH kończąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203

tutaj wszyscy podjarani spomlekiem u u nas czym dalej tym lepiej z tą ceną ich to trochę zagrywka na nosie dla dostawców co pouciekali do mlekowity .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do Chojnic, mają do mnie 160 km. A dlaczego im dalej to lepiej płacą? Samochód 16 tyś przyjeżdża do mnie i do sąsiada i wyjeżdża pełen. A nie, że zap*****la po trzech gminach i ma pół cysterny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13

Kolega niesie cobpisze w Spomleku cena jest taka sama dla wszystkich udzialowcow nie zależnie od lokalizacji, chyba że ty jestes na polskim mleku?? Tylko niewiem czy to jeszcze funkcjonuje? A kolego Napewno gula chodzi panu Maty...ze obiecał ludziom złote gory najpierw u ukraiński a teraz w mlekov... ale fakt że mieli przez pół roku lepsza cenę w mlekovicie.
[2quote name=robcio90" post="1983184" timestamp="1482870350]

Do Chojnic, mają do mnie 160 km. A dlaczego im dalej to lepiej płacą? Samochód 16 tyś przyjeżdża do mnie i do sąsiada i wyjeżdża pełen. A nie, że zap*****la po trzech gminach i ma pół cysterny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203

robcio nie oto chodziło swego czasu na mojej gminie spomlek miał z 10 cystern mleka teraz może 1/2 30 km od radzynia ale ich polityka i traktowanie dostawców doprowadziło do odejścia do innych zakładów a jest u nas jeszcze chyba z 6 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13

Do Chojnic, mają do mnie 160 km. A dlaczego im dalej to lepiej płacą? Samochód 16 tyś przyjeżdża do mnie i do sąsiada i wyjeżdża pełen. A nie, że zap*****la po trzech gminach i ma pół cysterny

 

A Ty kolego od kiedy oddajesz do Spomleku?? A jak sytuacja w okolicy, ludzie chca przechodzic do Spomleku?? U nas jest duża konkurencja z Rykami i stąd ta cena wcześniej mlekovita robiła zamieszanie obiecywli gruszki na wierzbie parubsie złapało na to i udupili

A Ty kolego gdzie teraz oddajesz?? Wiesz bo w naszych okolicach jak sam wiesz jest mocna walka o surowiec więc i my możemy sobie powybrzydzac żebyś porozmawiał z dostawcami co przeszli z krasnegostawu to byś chciał takiego traktowania jak w Spomleku:) wiadomo nie zawsze jest kolorowo ale ja staram się podchodzić do tego jeszcze z odrobina patriotyzmu to dzięki nim mam takie gospodarstwo i tak rozwinięte bo kup brałem że spoldzielni kredytów i nie oszukujmy się cena też pozwala na rozwój. A Pana Boga można złapać za nogi na dwa trzy miesiące jak sam wiesz jak mają chłopaki z poplaw... myślę że trema docenić to co się ma że mamy teraz mleczne a nie mięsne i ze teraz trochę się odbijemy.

robcio nie oto chodziło swego czasu na mojej gminie spomlek miał z 10 cystern mleka teraz może 1/2 30 km od radzynia ale ich polityka i traktowanie dostawców doprowadziło do odejścia do innych zakładów a jest u nas jeszcze chyba z 6 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203

skubis69 co pisze wiem a M znam osobiście ze spomlekiem skoniczyłem w 2003 roku obecnie ceny nie podam bo była by buża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

skubis69 co pisze wiem a M znam osobiście ze spomlekiem skoniczyłem w 2003 roku obecnie ceny nie podam bo była by buża 

gdzie teraz oddajesz? po to jest ten temat żeby podawać ceny mleka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj