Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dakota    112

A ja chciałbym się dowiedzieć jak się cena kształtuje w laktalis? Jak współpraca z nimi? Czy to firma w miarę w porządku? Jak u nich cena wyglądała w czasie dołka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Myślę, że w miarę w porządku ;). Generalnie często stamtąd uciekają do Sierpca, ale jak Sierpc nie przyjmuje to Lactalis dobry. Szefostwo patrzy na ruchy Sierpca i stara się "dostosować".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym się dowiedzieć jak się cena kształtuje w laktalis? Jak współpraca z nimi? Czy to firma w miarę w porządku? Jak u nich cena wyglądała w czasie dołka

 

Moi kuzyni tam mleko oddają do oddziału w Kozienicach, ale raczej niewielkie ilości tzn do 5 tys miesięcznie! W tej chwili cena jest tam bardzo przyjemna, jednak w czasie dołka płacili bardzo słabo, nawet poniżej 70 groszy! Z tego co mówili to trzeba tam u nich kupować pasze, środki czystości i inne artykuły agrotechniczne tzn podjeżdża bus i zostawia Ci co chcesz a potem potrącają Ci za to z faktury za mleko! Trochę kiepsko, bo ceny tych artykułów mają spore. Wymagania jakościowe wysokie, bardzo pilnują somatyki. Chcieli od nich odejść do innej mleczarni to robili problemy! Jak odwiedzę kuzyna to dowiem się dokładniej i napiszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za grudzień pow. 12 tys. L białko 3,4 tł 3,9 - 1,47 brutto  - OSM Łobżenica

 

+2 gr na święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dakota    112

Dzięki za info, mi przedstawiciel powiedział że nigdy nie zeszli poniżej 1zl w laktalis, to już chyba ten Łowicz pewniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Też słyszałam, że nie zeszli poniżej złotówki, te 70 gr to musiało być pozaklasowe i nie ma tam przymusu kupowania środków do produkcji rolnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie takie moje spostrzezenie.

przyjechal kuzyn z miasta na swieta(katowice)  chwali sie jaka to dobra prace ma i jak  super w  korporacji zarabia ponad 6  tysia brutto  na reke cos ponad 4 tysia pewnie ma  a niech ma 5 tysia   i

 

ja jednego nie rozumie taki element z miasta zarabia 5 tysia i mysli ze jest madry na gospodarcy dyszka bez problemu przy obecnej cenie na mleko  na czysto i mysli ze jest madry i ciagle gada niby doradza mi zeby wyrwac sie z wsi.

 

czy on tego nie rozumie czy nie chce zrozumiec. u was tez tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

@up Chwalisz się czy żalisz?  :lol:

 

U mnie za grudzień będzie pewnie 1,07 netto bo premii nie dali, ilość 10-15 tyś miesięcznie, tłuszcz 4.4%

Policzyłem średnią za cały rok to ilości jak wyżej podane, 0,93 gr netto. Najniższa wiosną, 0,82 gr, najwyższa będzie teraz za grudzień.

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

No tak, ale miastowe na balety się teraz szykują, a my do obory. ;) U mnie w zeszłym roku czyli 15 wychodziło 6000 netto na 2 osoby zatrudnione. Ciekawa jestem jak 16 wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie takie moje spostrzezenie.

przyjechal kuzyn z miasta na swieta(katowice) chwali sie jaka to dobra prace ma i jak super w korporacji zarabia ponad 6 tysia brutto na reke cos ponad 4 tysia pewnie ma a niech ma 5 tysia i

 

ja jednego nie rozumie taki element z miasta zarabia 5 tysia i mysli ze jest madry na gospodarcy dyszka bez problemu przy obecnej cenie na mleko na czysto i mysli ze jest madry i ciagle gada niby doradza mi zeby wyrwac sie z wsi.

 

czy on tego nie rozumie czy nie chce zrozumiec. u was tez tak jest

Nie no definitywnie chwali się! I co poczuł się zgnojny ten twój kuzyn jak to usłyszał?? miszczu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7244

Damian to słabiutko nie masz gdzie zmienić mleczarni?
Mlekpol cennik pazdziernikowy, za listopad +16gr grudzień +36gr

post-33155-0-65899300-1483203080_thumb.jpg


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

chce sie wam odpisywać dla tego marju? koles nic ciekawego nigdy do dyskusji nie wniósł a tylko płakał ze kredytowcy sikają w majty. Ta 10 tys na czysto to ile mleka zdajesz ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Mleka chyba nie ma wiele, ale gdzieś pisał że latem ma krowy na pastwisku i koszt produkcji 1 litra ma 25 gr także pozdro. 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MleczArek    11

Ty masz 10tysia ale policz sobie stawkę za godzinę jak od wiosny do jesieni pracujesz 16h na dobę poza tym on pracuje i nic go kosztowało stworzenie stanowiska pracy a policz ile ty musiałeś zainwestować w rolnictwo i policz ile co dzień cały twój majątek jest starszy i mniej warty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ten marju coś słabo liczy. on pracuje 30 dni w miesiącu a kuzyn 20. ile godzin dziennie lepiej nie mówić. no i jak jest w stanie sam wszystko ogarnfąć i mieć 10 tys netto miesięcznie to tylko zazdrościć. ciekawe co będzie jak mu cena jeszcze ppdskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

chce sie wam odpisywać dla tego marju? koles nic ciekawego nigdy do dyskusji nie wniósł a tylko płakał ze kredytowcy sikają w majty. Ta 10 tys na czysto to ile mleka zdajesz ciekawe...

rozumie ze jestes kredytowcem czy byles i sie bales ale juz poki co jest duzo lepiej.wiec mozesz oddetchnac ja nie poopierem brania kredytow wiec sie nie czepiaj tyle

jezeli chodzi o produkcje moja  poszukaj w histori nniee bede pisal co chwile tego samego

Ty masz 10tysia ale policz sobie stawkę za godzinę jak od wiosny do jesieni pracujesz 16h na dobę poza tym on pracuje i nic go kosztowało stworzenie stanowiska pracy a policz ile ty musiałeś zainwestować w rolnictwo i policz ile co dzień cały twój majątek jest starszy i mniej warty

tu racje masz 

ten marju coś słabo liczy. on pracuje 30 dni w miesiącu a kuzyn 20. ile godzin dziennie lepiej nie mówić. no i jak jest w stanie sam wszystko ogarnfąć i mieć 10 tys netto miesięcznie to tylko zazdrościć. ciekawe co będzie jak mu cena jeszcze ppdskoczy

mam nadzieje ze cena pojdzie w tym roku tylko do gory i tego wam koledzy tez zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wolał bym czasem miec tak jak  jego kuzyn idzie nie interesuje go nic odwali swoje i wraca a tu to loteria czasem kraina mlekiem i miodem płynąca a czasem bólem głowy i złości jak nie idzie po myśli

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1992    12

Czasy kiedy szło się do pracy odpier**lić 8 godzin już się dawno skończyły (no może poza budżetówką). Mało jest zawodów w których zarobisz 5 czy 6 tyś na ręke pracując 20 dni w tygodniu po 8 godz. dziennie. Kto ma inne zdanie niech idzie do pracy do takiej korporacji albo na przedstawiciela handlowego - owszem idzie zarobić taką kasę ale w takich firmach pracuje się po kilkanaście godz. dziennie, niekiedy mając setki problemów, plany nie do zrealizowania i kilku przełożonych gestapowców nad głową, który nie zależnie ile zrobisz i tak zawsze Ci powie że mogłoby być lepiej, mogłeś dać z siebie więcej i inne takie formułki. To gwarantuje wam że jak przyjdziesz do domu po takiej pracy to będziesz bardziej zmęczony niż obrządzając stado krów. Nie mówię że na gospodarstwie jest lżej, ale i w mieście nie jest tak kolorowo jak tu piszecie.

Kto pracował na etacie ten wie o czym mówię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Popieram w 100% wychodzisz do pracy nie wiesz o której wrócisz, wracasz łeb kwadratowy, jesz obiad a tu dzwoni dyrektor czy kierownik z pytaniami kończysz rozmawiać i jesz zimne :D bierzesz urlop który jest teoretyczny bo od tel służbowego i poczty się nie uwolnisz bo wciąż ktoś dzwoni pisze i musisz to zrobić bo po urlopie nie będzie do czego wracać. Z zarobkami jest tak że cały mies nie wiesz za ile pracujesz bo zapieprzasz spinasz d*pę aby wykonać plan a na koniec mies okazuje się że brakło i cały mies robiłeś za podstawę :D i nikt Ci nie powie dziękuję. Także chłopy wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Co do  pracy w korporacji to ten co pracuje i się nią jara to chyba pierwszy kwartał tam robi i się podnieca czy to on nie jest a tak naprawdę to jest niczym i niech tylko "cyfra" nie będzie się zgadzać kopną go w d*pę bez powiedzenia dziękuję. Popracuje chłop dwa lata i tak mu spiorą manerę że psychiatryk go czeka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Damian to słabiutko nie masz gdzie zmienić mleczarni?

Mlekpol cennik pazdziernikowy, za listopad +16gr grudzień +36gr

DOBRZE licze przy bialku 3.6 i tluszcz 3.65 i pod ocena mam a ilosc okolo 20tys to za pazdziernik wyszloby 1.332 netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj