Polecane posty

Gość   
Gość

Jest mało mleka a kierowców tyle samo co wcześniej więc albo wyleci parę osób bądź obniżka stawek widać, nie padło na to drugie. Podobno mlekovita zerwała kontrakt z biedronka bo nawet po zapłacenia kar więcej na tym zarobia

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromlek    3

to fajnie ze podnoszą ceny, tylko żeby podlasiaki nie zaczęli zaraz obór budować bo znowu będzie kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

W porownaniu do GDT to podnoszą tyle co nic.Zarabiają jak w czasach gdy placili nam 50gr wiecej a nas karmią ochłapami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Mlekpol od września rozpoczął nowa kampanię reklamową łaciatego, więc wiadomo już dlaczego tylko 5 gr...
jak od września dorzucą 10gr to obory będą rosły, u nas w zeszłym roku 3 nowe wyrosły w tym roku dwie planowane i nie ruszają. Jeden jałownik postawił i w przyszłym roku na 100 dojnych planuje


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Powiem tak. Znajomy weterynarz powiedział, że na jego terenie już ok. 30 rolników albo zmieniła zbiorniki na większe albo planują to zrobić w najbliższym czasie. Z resztą co tu się dziwić jak wszyscy w okolicy narobili siana sianokiszonki na do oporu. Ja sam mam tyle bel, że przy tej obsadzie bydła co mam to starczy mi paszy na 2 lata, a jeszcze min. 100 bel w tym sezonie zrobię.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Dlatego pisałem wcześniej żebyście nie liczyli na wielkie podwyżki bo tak nie będzie!! Musicie wykorzystywać efekt skali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie natomiast w okolicy każdy ma maximum krów na swoje hektary, fakt trawa i kukurydza w tym roku była ładna ale każdy pamięta tamten i jakoś nie widać zwiększania liczby krów, pomijając to że bez budowy nikt nie zwiększy bo każdy już dawno pozostawiał stare budynki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Dokładnie. Lepiej mieć zapas niż brak.
Sam chętnie bym postawił obore lecz ze względu na wygodę i lzejsza, szybsza pracę niż nastawić się na wielka produkcję ;) Najwyżej dostawić pare sztuk na początek A później patrzeć jak rynek będzie się zachowywał lecz trzeba się cieszyć że chociaż trochę te ceny podskoczyly za mleko...


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

kto mówi że ropa zdrożała? ja kupuję nie duże ilości(4-5 tys. litrów na jedną dostawę) i nic mi nie wiadomo o żadnych podwyżkach, jak już są to kilku groszowe, po tygodniu wszystko wraca do normy, ostatnio kupowałem po 3,65 brutto(jakiś tydzień temu), miesiąc temu było po 3,7...

Mlekovita na stacji własnej tydzień temu 4,12 brutto za ON. Kierowca jak nie zatankuje, to trasy nie dostanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

jeden rok duzo powyzej sredniej plonow i juz szaleją...zapomnialo sie tamten rok?tylko postawic obore,dostawic krow a potem plakac jak susza zeszloroczna wroci a kredyt na obore zostanie.Po zniesieniu kwotowania to juz nie czas na szalenstwa.Owszem rozwijac sie trzeba ale umiarkowanie a nie przeskoki produkcji 3x. milion kapusty pod kreską i trwoga gdy sytuacjs sie pogorszy.Tak jak wystrzelil rynek produktow mlecznych do gory tak z hukiem moze runac w kazdej chwili.Poza tym nie rozumiem czym tu szalec?ceną 1.2zl w porywach?Do godziwej ceny narazie daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sms z Mlekovita Baranowo. Dopłata do litra za wrzesień wzrasta o 10 groszy. Było 15 gr(razem z podwyżką 5 gr) będzie 25 groszy. Jeszcze z 10 groszy jakby rzucili to 1,25 zł powinno już wyjść i coś więcej by zostało z tej wypłaty.
Ciekawe czy tę drugą ratę kary rozłożą znów na 3 msc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Jest mało mleka a kierowców tyle samo co wcześniej więc albo wyleci parę osób bądź obniżka stawek widać, nie padło na to drugie. Podobno mlekovita zerwała kontrakt z biedronka bo nawet po zapłacenia kar więcej na tym zarobia

 

 

W mojej okolicy akurat mleka przybyło, więcej osób ma codzienny odbiór itd. Co do kontraktów z biedronką to faktyycznie dużo wskazuje na to co mówisz. Wiem ze aktualnie mlekovita robi duże zamówienie pod Chiny, może coś ruszy, tylko ciekawe czy w cennikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może u niektórych jest więcej jednak ogólnie jest tendencja spatkowa . Będzie jazda jak rusza proszkownie w Wysokim i Bielsku ciekawe zkad mleka wezmą skoro produkcja na Litwie padła a przerzutowe droższe niż płacą rolnikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Sąsiad postawił to ja też muszę ;) modernizację pospłacali to teraz szaleją, u mnie we wsi hitem były kredyty suszowe kilku domy sobie wyremontowali. Zawiść coraz większa, jeden mówi otwarcie że kredytów ma na 15 lat na jesieni za 0.9ha słabego pola dał 50 tyś tylko dlatego żeby obu sąsiadom po bokach zrobić na złość ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

@edit

 

GDT z 6 września, +7,7%

 

Te 7.7% jest z wiekszej liczby wiec to wiecej niz 10% miesiac temu!

 

Jak przejmowalem gospodarstwo w 2014 to mlekpol chwalil sie ze nowe proszkarnie buduja i zeby produkowac mleko bo placi dobrze wiec sie tak nie nastawiajcie bo z kasy za mleko na budowe wam potracaja a jak proszkarnia ruszy to na pracownikow i utrzymanie wam potraca i kolo sie zamyknie


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa, u Was zapasy pasz na dwa lata a u nas w środkowej części kraju susza taka, że qq skoszona tydzień temu a balotow jeszcze mniej niż w zeszłym suchym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad postawił to ja też muszę ;) modernizację pospłacali to teraz szaleją, u mnie we wsi hitem były kredyty suszowe kilku domy sobie wyremontowali. Zawiść coraz większa, jeden mówi otwarcie że kredytów ma na 15 lat na jesieni za 0.9ha słabego pola dał 50 tyś tylko dlatego żeby obu sąsiadom po bokach zrobić na złość ;)

Dał bo miał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj