Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kizak    2200

 Teraz jak wzrost cen i towaru brak to pomoc,gdyby to było jak kolega pisze w zeszłym roku,komuś [ nie jednemu] tyłek by podratowało. Jak oddawałem mleko do sudowii ,ilość mleka z listwy była identyczna z ilością w samochodzie,a teraz za każdym razem z 3 procent brakuje,to samo dotyczy temperatury-mam ustawione na swoje 2 stopnie a na wydruku od - 0,6 do plus 6,paranoja. Ja tam nie wiem ale w suwałkach takich cudów nie było [normalnie grajewo to chyba jest wielka niewiadoma],czy u was podobnie czy to ja muszę się leczyć ? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

U mnie i litry i temperatura się zgadza. Daje do Mlekpolu 6 lat juz. A teraz przyjezdzaja po mleko solówka i zabierają mnie i tych z sudowii bo moje mleko do Suwałk idzie.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Teraz jak wzrost cen i towaru brak to pomoc,gdyby to było jak kolega pisze w zeszłym roku,komuś [ nie jednemu] tyłek by podratowało. Jak oddawałem mleko do sudowii ,ilość mleka z listwy była identyczna z ilością w samochodzie,a teraz za każdym razem z 3 procent brakuje,to samo dotyczy temperatury-mam ustawione na swoje 2 stopnie a na wydruku od - 0,6 do plus 6,paranoja. Ja tam nie wiem ale w suwałkach takich cudów nie było [normalnie grajewo to chyba jest wielka niewiadoma],czy u was podobnie czy to ja muszę się leczyć ? :blink:

Po co chłodzisz tak mocno mleko? U mnie mam ustawione termostat między 4,2 a 4,6, z mlekovity wpisuje zawsze 4 bo tyle teoretycznie jest maksymalnie w umowie i zero problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Ta temperatura mleka się zmienia. Jak są upały to wiadomo że chłodnie trzeba podkręcić bo wszędzie jest duszno, jeszcze jak stoi przy drzwiach to w ogóle. W zimę jak chłodno dookoła to zawsze lekko podnoszę temperaturę bo wychodzi za niska temperatura mleka. To normalne i logiczne. Radzę przetestować.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Chyba mam jakąś inną chłodnię, u mnie czy lato czy zima chłodzi do takiej samej temperatury, tylko w lato trochę dłużej niż w zimę(agregat na dworze), schładza do temperatury 4,2, jak wzrośnie powyżej 4,6 to się załącza i chłodzi znowu do 4,2 i tak w kółko, nic nie trzeba przestawiać ze względu na temperaturę na dworze, bakterie rzędu 8-15 tysięcy czyli nic cię złego z tym mlekiem nie dzieje(agregat normalny czteroudojowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

   Ustawiam tak niską temperaturę bo jak pisałem są takie rozbieżności pomiarów po pobraniu [pomimo że cały czas u mnie2 stopnie,a tak naprawdę 3,5],a wynik do wypłaty oczywiście z samochodu.      Zbiornik wypoziomowany,z legalizacją,listwą i tabelą.      Pierwsze kilka   pobrań z tego samego samochodu były wręcz identyczne jak na tabeli. Twoje mleko idzie do Suwałk,a moje    ponoć do Mrągowa.        Jakby nie patrzeć 3 procent to około 15 litrów,niby nie wiele,3 razy 15 pobrań wychodzi 45 procent statystycznego jednorazowego odbioru,idąc dalej tym tropem jestem prawie jeden dzień w miesiącu do tyłu,pogrążając się dalej w temat przy opłacalności teoretycznej 20 procent muszę za darmo rypać prawie 5 dni,a gdy 10 procent z której strony by nie patrzeć dni ok.10 :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3136

@kizak Oddaję do Grajewa już spory kawał czasu i w mojej sytuacji litry jak i temperatura zawsze się zgadzają. Jak na zbiorniku jest np. 4,2 stopnie tak i na wydruku jest ta sama wartość. Jakiś czas temu jak jeździł nowy inny kierowca to do końca nie wybierał mleka ze zbiornika i tak zostawiał ze 3 litry w zbiorniku, teraz jest już wszystko w porządku :)

 

Edytowano przez WitekRolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Moje tez przedtem szło do Mrągowa a teraz po przejęciu do Suwałk. Ja delikatnie reguluje temperaturę w zależności od pory roku. I nigdy problemów z bakteriami nie było. Średnia 6-8 tysięcy- jak wychodzi więcej szukam przyczyn :D


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

płn. wielkopolska ok 10 tys. L tł. 3.9 b 3.2 - 1,17 brutto 

 

max. cena w mleczarni 1,36 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

łowicz za sierpień +10 gr


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromlek    3

zgadza się w łowiczu +10gr i kazali mówić kierowcom że to nie koniec podwyżek, także zobaczymy co się będzie dziać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

ryki za sierpień plus 12 groszy czyli przy moich parametrach (3,5 bi 4,5 tł pow 15 tys litrów ) 1,21 netto . zaczynamy oddychać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Mlekpol 1.23 netto przy dostawie powyżej 30tys. Tłuszcz 4.0 białko 3.5. Szału nie ma podnieśli o 5 groszy, mogli o 10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pal    0

Mam prośbę czy mógłby ktoś wrzucić cennik Łowicza oddział Konin ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tłuszcz - 8 gr za jednostkę
Białko - 10 gr za jednostkę
Klasa Extra - 15 gr
Ocena - 2 gr
Dopłaty do 1 litra:
przy dostawie do 3000L mleka - 10 gr
przy dostawie od 3001L do 6000L - 12 gr
przy dostawie od 60001L do 10000L - 14 gr
przy dostawie od 10000L do 15000L - 16 gr
przy dostawie od 15001L do 20000L - 18 gr
przy dostawie od 20001L do 30000L - 20 gr
przy dostawie powyżej 30000L - 22 gr

Dodatkowa premia dla wszystkich dostawców - 15 gr
 

 

tak wygląda cennik NETTO za sierpień(po tej podwyżce 4 gr) w mlekovicie wys. mazowieckie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mówi się że w mlekovicie za wrzesień +10groszy a pracownicy premia 500zl. Bardzo możliwe bo produkty mocno zdrozaly ostatnio masło kostka 2.5 dziś 3.68zl na hurtowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj