Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pajej    231

czyli po swietach trzeba wozić a teraz gazowac


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Kontrakty na marzec jak i listopad 50 zł droższe, dolar do góry, złotówka w dół, a już wszyscy wiedzą że cena akurat po 15 stycznia pójdzie ostro do dołu. Dodatkowo przy drożejącej ropie i cenach nawozów. Różnie oczywiście może być, ale oczywistym jest też fakt że jakiś troll może celowo rozsiewać po forum panikę, bo coś słyszał lub obiło mu się o uszy. Jak ktoś będzie miał pewną informację, to wtedy niech napisze.

U nas kukurydza sucha 560 netto, a z informacji kierowców, którzy wożą na kurniki, to cena oscyluje na 600 netto. Gość z dużej firmy skupującej kukurydzę, już obdzwania największych dostawców za większymi partiami kukurydzy. Ciekawe czy dlatego, że prawie nikt jej nie suszył w tym roku i zaczyna mu brakować surowca. A do początków następnych żniw daleko. I co, cena akurat w tym przypadku zapikuje po 15 stycznia w dół czy może pójść do góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3474

Według giełdy towarowej jak i wszelkiej maści eksperci twierdzą że zapasy młyny i przetwórnie mają zapasy tylko do końca roku więc dlatego taka  plotka że od połowy stycznia taniej  by wystraszeni rolnicy wozili jak podczas żniw . W Agrobiznesie już mają przygotowane artykuły na styczeń i to w zależności od pogody i jak zasypie to opublikują tą wzmiankę jak to rolnicy wystraszeni w grudniu wysprzedali się ze zboża , a jak będzie ładnie , z lekkim mrozkiem bez śniegu to oświadczą że pogoda sprzyja sprzedaży więc się skupy obłowili  :) .Oczywiście realna sytuacja w sprzedaży będzie jaka będzie i nikt świadomy po tych cenach nie sprzeda więc już w lutym stwierdzą że miało być dobrze a wyszło jak zawsze :) ale w tym czasie  ile nieświadomych rolników obskubią to im w kieszeniach zostanie  . Do tego jak jeszcze uwzględnić nadęte prognozy a nie zbiory z drugiej półkuli to dopiero w marcu będzie normalny rynek podaż/popyt ale do tego czasu więcej się może wydarzyć w polityce i pogodzie że osobiści nie odważę się podać przybliżonej ceny a jedynie mogę zasugerować że cena systematycznie w górę ale czy w marcu będzie tylko 20 zł więcej czy 200 zł to już ......:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Przetwórnie i młyny nie mają znaczącego wpływu na cenę,za to istotny wpływ ma odległość od portów,cena paszówki nie spadła poniżej 600 kukurydza sucha od żniw trzymie około 600-620,o cenach w głebi kraju to faktycznie jest nieciekawie.Ciekawostka jęczmień w obrocie między rolnikami do 650 i jest poszukiwany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

Według giełdy towarowej jak i wszelkiej maści eksperci twierdzą że zapasy młyny i przetwórnie mają zapasy tylko do końca roku więc dlatego taka plotka że od połowy stycznia taniej by wystraszeni rolnicy wozili jak podczas żniw . W Agrobiznesie już mają przygotowane artykuły na styczeń i to w zależności od pogody i jak zasypie to opublikują tą wzmiankę jak to rolnicy wystraszeni w grudniu wysprzedali się ze zboża , a jak będzie ładnie , z lekkim mrozkiem bez śniegu to oświadczą że pogoda sprzyja sprzedaży więc się skupy obłowili :) .Oczywiście realna sytuacja w sprzedaży będzie jaka będzie i nikt świadomy po tych cenach nie sprzeda więc już w lutym stwierdzą że miało być dobrze a wyszło jak zawsze :) ale w tym czasie ile nieświadomych rolników obskubią to im w kieszeniach zostanie . Do tego jak jeszcze uwzględnić nadęte prognozy a nie zbiory z drugiej półkuli to dopiero w marcu będzie normalny rynek podaż/popyt ale do tego czasu więcej się może wydarzyć w polityce i pogodzie że osobiści nie odważę się podać przybliżonej ceny a jedynie mogę zasugerować że cena systematycznie w górę ale czy w marcu będzie tylko 20 zł więcej czy 200 zł to już ......:)

 

Dalej wierzycie w mikołaja.sam podpisałem na 400ton pszenicy na styczeń z odbiorem po 620netto opolskie gestosc 74. Półkula południowa rekord.duzo gospodarstw bedzie realizowalo kontrakty grudniowe w styczniu.,lutym i jak pojedziecie w pole w marcu i bedzie kasa potrzebna to wam ceny nie podniosa.jak sie nic w pogodzie i na swiecie nie wydarzy to zniwa 550 mamy pszenice.jest nadprodukcja.kazdy decyduje sam i placi za swoje decyzje.w sierpniu wam to przypomne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jakiś czas temu podpisaliśmy kontrakt na nowe zbiory 12,5 700netto z gospodarstwa.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

też pisałbym taki kontrakt na jakieś 50t czyli niecała połowe planowanych zbiorów


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

Jakiś czas temu podpisaliśmy kontrakt na nowe zbiory 12,5 700netto z gospodarstwa.

Ja mowie o cenie w skupie w zniwa.sam chce cos zakontraktowac na zniwa u nas 700 jest nierealne na zniwa 640 max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Parę miesięcy wstecz też wyśmiewaleś się z plotek na temat plonow i cen kukurydzy ,obecnie na Pomorzu też pcha każdy kto ma konsumpcje 690-700 nikt nie wierzy że będzie drożej ,niektórzy obstawiają na wzrost tuż przed żniwami :rolleyes: .Niestety obecnie rolnictwo co do cen to rosyjska ruletka,więcej luzu ,mniej spinki :D

 

No właśnie wyśmiewałem się z plotek kiedyś, wyśmiewam się z plotek teraz, sam przyznajesz że ceny w rolnictwie to rosyjska ruletka, więc nie bardzo rozumiem o co ci chodzi cytując mnie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Lechpol twierdzi że pod koniec stycznia powinno być drożej niż jest obecnie, zalecają jeszcze czekać z sprzedażą. Także co odbiorca to inne dane. Prawda jest taka że nikt nic wie co się stanie, trzeba mieć szczęście aby sprzedać gdy jest najlepsza cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

Ja na razie czekam ze sprzedażą. Wszyscy mówią że cena będzie szła w górę także chyba trzeba jeszcze się wstrzymać. W Lubelskim, okolice Puław cena paszówki to 610-630 zł brutto.


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

Plotki nie plotki ale ja sprzedaje po 700 stówek netto na gospodarstwie 300 ton z tamtego roku  i tak sie naczekała .pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c405    0

Ja na razie czekam ze sprzedażą. Wszyscy mówią że cena będzie szła w górę także chyba trzeba jeszcze się wstrzymać. W Lubelskim, okolice Puław cena paszówki to 610-630 zł brutto.

Kto daje taką cenę w okolicach Puław? Można prosić o namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ws Trade dziś za konsumpcje powiedział 620netto a kolega paszówkę w tej cenie sprzedaje. Ciekawe kto i na jaki termin tyle daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas mazowieckie pszenica paszowa 10 zl w dol w lokalnej mieszalni pasz bylo 630 spadlo na 620 niewiadomo dlaczego spadki juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Woj Opolskie konsumpcja 600 zł netto , paszowa 580 zł netto.

 

Gdzie masz taka cenę? Wiecie gdzie najlepiej sprzedać w opolskim? Najlepiej odbiór z gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

spadać ma dopiero po 15 stycznia ale dlaczego już teraż to nie wiem

Weź zadzwoń do tych co obniżyli cenę i powiedz, że powinni to zrobić po 15 stycznia bo Ty tak słyszałeś.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj