Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krychu    152

Jaka cena u was rzepaku? U nas lekko w dół, obecnie 1830 północna wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Znajomy do kapki w tamtym tygodniu auto puścił. Ciekawa historia.

 

2 tygodnie temu auto pojechało gdzie indziej : białko 14,9 , gluten 32 , gęstość 75.

 

U kapki : białko 12,7 , gluten 26 , gęstość 76

 

Wczoraj robił próbę u kupującego do którego sprzedawał pierwsze auto : białko 14,3 ,  gluten 32, gęstość 74.

 

 

 

Dodam tylko że pszenica z tego samego silosu do którego poszła ta sama odmiana z tego samego kawałka. Ciekawe.

 

to jaka ja mam pszenice jak u kapki białko wychodzi w okolicach 14???


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    1

Znajomy do kapki w tamtym tygodniu auto puścił. Ciekawa historia.

 

2 tygodnie temu auto pojechało gdzie indziej : białko 14,9 , gluten 32 , gęstość 75.

 

U kapki : białko 12,7 , gluten 26 , gęstość 76

 

Wczoraj robił próbę u kupującego do którego sprzedawał pierwsze auto : białko 14,3 ,  gluten 32, gęstość 74.

 

 

 

Dodam tylko że pszenica z tego samego silosu do którego poszła ta sama odmiana z tego samego kawałka. Ciekawe.

 

Dziś sprzedana przyczepa(9t) pszenicy u KAPKI  białko15,5-gluten33,2-wilgotność13,7-gęstość75,9-wyrównanie83,2-l.opadania354

dostałem za nią 63zł stojąc w kolejce kilka godzin po rozmowie ze sprzedającymi dowiedziałem się że max65zł jeszcze nikt w tym młynie nie dostał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

mówisz o cenach netto?

były przypadki ze dostał ktos u KAPKI w tarnogrodzie banana i wracał z towarem do domu?

Edytowano przez Pajej

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    1

mówisz o cenach netto?

były przypadki ze dostał ktos u KAPKI w tarnogrodzie banana i wracał z towarem do domu?

 

tak netto, dziś pojechał jeden tir do domu chyba za mało mu dali ,nie dopytywałem i jeden ciągnik z wielką przyczepą też nie wiem jaka była przyczyna reszta poszła znajomy z gorszymi parametrami dostał tą samą cene chciałem maksymalną ale nie chcieli mi pokazać próby dostałem ją po podpisaniu faktury .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Sprzedłem pszenice po 670 netto, GoodMIlls. Gestość 77,4 Gluten 33

W którym oddziale tyle płacą?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tak netto, dziś pojechał jeden tir do domu chyba za mało mu dali ,nie dopytywałem i jeden ciągnik z wielką przyczepą też nie wiem jaka była przyczyna reszta poszła znajomy z gorszymi parametrami dostał tą samą cene chciałem maksymalną ale nie chcieli mi pokazać próby dostałem ją po podpisaniu faktury .

 

 

czyli cena do góry jak 2 tygodnie temu dzwoniłem to 620 netto był max. Ja sie troche boje jak moja pójdzie parametry sa ok tylko inny problem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

robiłem dzisiaj próby dwóch pszenic:

- gęstość mierzyłem w dwóch miejscach wyszło- jedna odmiana 76 druga 77,2, w innym zakładzie 75,1 i 76,2

- białko i gluten mierzyłem tylko w tym drugim zakładzie- wyszło dla pierwszej białko 11,4, gluten 29, a dla drugiej 12,3 a gluten 30,8. 

Nie wierzę w wyniki odnośnie białka, po świętach pojadę te same próbki przebadać gdzieś indziej. Pszenice koszone jeszcze przed deszczami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

czy ktoś zna firmę MAR-TRANS z okolic Namysłowa bo dzisiaj do mnie dzwonili i chcą zapłacic za pszenicę 650 netto płatnosć 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

czy ktoś zna firmę MAR-TRANS z okolic Namysłowa bo dzisiaj do mnie dzwonili i chcą zapłacic za pszenicę 650 netto płatnosć 7 dni

 

 

Paszową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Dziś sprzedana przyczepa(9t) pszenicy u KAPKI  białko15,5-gluten33,2-wilgotność13,7-gęstość75,9-wyrównanie83,2-l.opadania354

dostałem za nią 63zł stojąc w kolejce kilka godzin po rozmowie ze sprzedającymi dowiedziałem się że max65zł jeszcze nikt w tym młynie nie dostał .

Kolejka kilka godzin ,u mnie do pół godziny maksymalnie jak nikogo nie ma to 15 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

robiłem dzisiaj próby dwóch pszenic:

- gęstość mierzyłem w dwóch miejscach wyszło- jedna odmiana 76 druga 77,2, w innym zakładzie 75,1 i 76,2

- białko i gluten mierzyłem tylko w tym drugim zakładzie- wyszło dla pierwszej białko 11,4, gluten 29, a dla drugiej 12,3 a gluten 30,8. 

Nie wierzę w wyniki odnośnie białka, po świętach pojadę te same próbki przebadać gdzieś indziej. Pszenice koszone jeszcze przed deszczami. 

 

 

Masz fajna gestosc wiec może tak byc ze białko nie za mocne nadrobiło ilością. Widac że u ciebie nie było takiej suszy jak u mnie.  U nas wyniki super tylko ziarno po zasychane nie wykształcone i brak gestosci bialko 17, gluten 40, opad 350  dany skagen, bamberka, arkadia praktycznie bez różnicy 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

ostatnio woziłem do młyna Desamo,tam nie było gęstości bo 73, ale te inne parametry były dobre.

Ale i tak zbadam w innym skupie jeszcze :) Jeszcze tak nie miałem żeby Julius miał tylko 12 białka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jak porządna aparatura do wszystkiego to parametry się zgadzają. Jak licha jak w Elewarach gdzie badają Darmińskim zasypowym wilgotność i opłata za to jak tylko z próbką się przyjeżdża podobno? Phii, śmiech na sali nic więcej. 

 

600 pasza

630 jakość 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

gomez181 tak paszową znasz firme to napiszczy warto z nimi handlowac i jak z płatnościami bo nie chcę się naciąć a za gotówkę nie chcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Jak porządna aparatura do wszystkiego to parametry się zgadzają. Jak licha jak w Elewarach gdzie badają Darmińskim zasypowym wilgotność i opłata za to jak tylko z próbką się przyjeżdża podobno? Phii, śmiech na sali nic więcej. 

 

600 pasza

630 jakość 

 

To w jakim Elewarze ty to badałeś skoro to był Dramiński? A może twoje wprawne oko nie wychwyciło, że to nie Dramiński, a Dickey-John? A z nim się nie dyskutuje, bo to inne wilgotnościomierze na tle Dickey-Johna oszukują, ale na korzyść sprzedającego. Niejeden już miał takie zdanie jak twoje i przegrywał spór z elewarem badając próbki w niezależnych jednostakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Hehe no przesadziłem z tym Darmińskim, napewno jednak to jest zasypowy, a sądzić się nie muszę bo zdaję tam w ostateczności jak potrzebna jest wywrotnica czyli od święta raz w roku. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Pisząc o sporze miałem na myśli, nie sąd, ale akredytowaną jednostkę. Pozwoliłem sobie rozwinąć temat poruszony w twoim poście, bo znam temat rozbieżności wilgotności w próbkach elwarowskich. Nie od wczoraj budzą one dużo kontrowersji, ale niestety wilgotnościomierze elewarowskie GAC mierzą bardzo dokładnie. Właściwie wiele zamieszania wprowadziły wagosuszarki, które nie bez powodu nie maja legalizacji. Niestety, co pokazuje nie tylko twoj post pracownikom uelewaru niesłusznie sie obrywa   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ostatnio woziłem do młyna Desamo,tam nie było gęstości bo 73, ale te inne parametry były dobre.

Ale i tak zbadam w innym skupie jeszcze :) Jeszcze tak nie miałem żeby Julius miał tylko 12 białka :)

gdzie woziłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

gomez181 tak paszową znasz firme to napiszczy warto z nimi handlowac i jak z płatnościami bo nie chcę się naciąć a za gotówkę nie chcą

Szczerze ci powiem pierwsze slysze o niej,w sumie mam do namyslowa 40km to moge nieznac,ale cene dali ci bardzo wysokla unas za konsumpcje 610 w polskim mlynie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerardpolska    11

Dziś sprzedana przyczepa(9t) pszenicy u KAPKI  białko15,5-gluten33,2-wilgotność13,7-gęstość75,9-wyrównanie83,2-l.opadania354

dostałem za nią 63zł stojąc w kolejce kilka godzin po rozmowie ze sprzedającymi dowiedziałem się że max65zł jeszcze nikt w tym młynie nie dostał .

wyrównanie 83 a gęstość 76 ... niezłe

630 na podkarpackie niby niezła cena ale po c**j mówić 650????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

gdzie woziłeś?

 

Desamo woziłem dobry miesiąc temu do Kijowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj