Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość lukejro   
Gość lukejro
Dnia 6.12.2016 o 14:47, popo73 napisał:

Rzepak fermy drobiu wozniak 1950 netto.

 

Ciekawe gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

I ja się tak waham. W sumie mogę trzymać i do wiosny, bo zwykle wtedy bywał najdroższy ale ten nagły wzrost cen o czymś chyba świadczy? No i te propozycje umów na przyszłe zbiory już powyżej 1700 netto.... Bądź tu mądry.

 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

Handlował ktoś z firmą Agro-pol  Golub-Dobrzyń? Są wypłacalni? Skupują zboża do portu.Za paszówke zaproponowali 560 netto w gospodarstwie na podkarpaciu a to i tak więcej niz okoliczne skupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

https://www.agrolok.pl/notowania/notowania-cen-rzepaku.htm

 

Apetyt rośnie w miarę jedzenia No nie .....:)

Porównując cenę jaka dostał bym w żniwa do aktualnej to jest 10tyś na plus za tira 25t . Mój rzepak właśnie pojechał , zarobiłem 7,5tyś za25t a straciłem 2,5tyś do aktualnej ceny i jestem zadowolony a Wy sie wahacie ? :)

Co maja powiedzieć ci co sprzedali rzepak w żniwa. Jak dla mnie jest to jawne dymanie rolników bo nie widzę powodów do takich różnic ceny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Pewnie, że dymają, przez ostatnie bodaj 2 lata miałem rzepak na przechowaniu w elewatorze i zysk zawsze byłą chociaż max 100-200zł na tonie, a w tym roku już nie chętnie brali na przechowanie, a jak już to trzeba było 50% sprzedać w żniwa....;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a Złote jajko w Bonisławiu wypłaca pieniadze za zboże bo wczesniej slyszalem mieli problemy z wypłacalnością za zboze ludzie czekali po kilka miesiecy za pieneidzmi jak jest teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

https://www.agrolok.pl/notowania/notowania-cen-rzepaku.htm

 

Apetyt rośnie w miarę jedzenia No nie ..... :)

Porównując cenę jaka dostał bym w żniwa do aktualnej to jest 10tyś na plus za tira 25t . Mój rzepak właśnie pojechał , zarobiłem 7,5tyś za25t a straciłem 2,5tyś do aktualnej ceny i jestem zadowolony a Wy sie wahacie ? :)

Co maja powiedzieć ci co sprzedali rzepak w żniwa. Jak dla mnie jest to jawne dymanie rolników bo nie widzę powodów do takich różnic ceny .

 

nie zawsze tak jest....

nie raz już się przecież zdarzało, że rzepak w żniwa był droższy niż na przełomie roku czy nawet na wiosnę....

wszystkiego nie da się przecież przewidzieć!

to jest gra... jaz wygrywasz raz przegrywasz...

tak samo z kontraktami na sprzedaż - 2 lata z rzędu podpisując kontrakt w marcu-kwietniu cena była niższa niż w żniwa....

z kolei 3-4 lata wcześniej odwrotnie.

nie ma tu żadnej stałej zależności, więc nie można wyśmiewać innych że ktoś sprzedał w żniwa...

Dzisiaj wygrałeś Ty, za rok może być odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Trochę źle mnie zrozumiałeś a tym bardziej nie wyśmiewam tych co sprzedali rzepak w żniwa.  Owszem ceny mogą się wahać w zależności od popytu i podaży ale nie w takim zakresie. Tym bardziej że ci prorocy w białych kołnierzykach wiedzą ile będzie rzepaku  zaraz po tym jak my go zasiejemy i na tej podstawie ustalają ceny skupu. Tylko ze to jest pic na wodę i w zależności jak im pasuje to plony sa albo niskie albo wysokie. Po prostu teraz ci co nakupili rzepaku zaraz po  żniwach teraz realizują zyski.

Gdyby cany faktycznie ustalał rynek to było by to dużo prostsze ale niestety to inwestorzy giełdowi maja zarobić a nie my.

Tak jak piszesz to jest gra tylko ze my jesteśmy w niej tylko pionkami.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Już tu wiele razy to pisałem że raporty o stanie i ilości upraw mają się nijak do stanu rzeczywistego przynajmniej w Europie bo sporo po niej jeżdżę szczególnie po Niemczech Holandii Belgii i widzę na wlasne oczy jak wyglądają uprawy i ile ich jest a bardzo często wmawia się nam że jest dokładnie odwrotnie niż w rzeczywistości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

W tym roku nie trzeba było być prorokiem żeby wiedzieć że rzepak  będzie drogi ,wymarznięcia  w Polsce i na Ukrainie ,mniejsze zasiewy na zachodzie Europy , brak neonikotynoidów -- to będzie miało wpływ na plony i ceny w następnych latach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

To nie jest gra to dla rolników hazard jak cała produkcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

W tym roku nie trzeba było być prorokiem żeby wiedzieć że rzepak  będzie drogi ,wymarznięcia  w Polsce i na Ukrainie ,mniejsze zasiewy na zachodzie Europy , brak neonikotynoidów -- to będzie miało wpływ na plony i ceny w następnych latach .

 

Tylko pamiętaj, że z Kanady będzie można sprowadzać rzepak bez cła. Sama Kanada produkuje 18mln ton rocznie gdzie w całej UE produkuje się ok 21mln ton...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Nie jestem ekspertem ale Canola to GMO a coś było mówione że GMO  CETA  nie dotyczy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Sam mam i nie sprzedaje, jeszcze napewno podrożeje ,a jak zima będzie niełaskawa to 2 tysie będą i canoli też się nie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

w CETA nie ma słowa o GMO - sprowadzać można.

Moje obawy są takie, że po nowym roku cena może polecieć na łeb. Własciwie, tylko w przypadku osłabienia złotówki tak się może nie stać.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

panowie to jest post o cenach pszenicy a nie rzepaku. Załużcie taki sam i tam dyskutujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

1. Umowa CETA nie jest tajna, tzn jak się naprawdę chce, to można ją przeczytać

2. Znajomość angielskiego jednak się przydaje

3. Załączników nie czytałem

Obserwuję giełdę i powiem, że - stagnacja, 160 euro za pszenicę chyba długo nie drgnie. U nas ceny rosną, bo złotówka osłabła i przestaje się opłacać import.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie to jest post o cenach pszenicy a nie rzepaku. Załużcie taki sam i tam dyskutujcie

Większość osób woli aby ceny zboża kukurydzy i rzepaku były w jednym miejscu. Tych ceny nie podaje nikt w liczbie 100 na dzień więc wszystko spokojnie do wyłapania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Mazowieckie, pszenica konsumpcyjna 660 netto, paszowa 640 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj