deluss

Jaki akumulator do Ursusa C-360

Polecane posty

kopin    3791

sznajdera miałem w zetorze 140ah,zdechł po 3 latach ,musiał sie oberwać bo zwarę robił,wiec też jakością d*py nie urywa,

w ciapku mam teraz od 3 lat granita 12v i jak na razie wszystko ok,

więc do zetora teraz też granita kupiłem 135ah

a rozruszniki szybkoobrotowe jasne że zdychają jak się chinole kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
3 godziny temu, witejus napisał:

ale podobno szybkoobrotowy to szajs ,w innych tematach tak piszą

Może szybkoobrotowe to szajs ale z tego powodu jeśli nie umie się poprawnie użytkować. U mnie w C-4011 od prawie czterechjest szybkoobrotowy z tego linku https://sklep.mizar.com.pl/rozrusznik-z-reduktorem-ursus-c-330-c-360-46657000-9142722-933253-69185771-p-1324.html i jak narazie kręci znakomicie a R11A czeka 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

@jackob1997 tylko ile ty robisz tym ciągnikiem 20-50 mth to nawet chinol za 169zl będzie chodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
3 minuty temu, Borekk17 napisał:

@jackob1997 tylko ile ty robisz tym ciągnikiem 20-50 mth to nawet chinol za 169zl będzie chodził

Żaden chinol,części biorę dobrej jakości. To ile robi niema znaczenia. Napewno więcej niż 50 mtg,100 mtg lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Huk z tymi Szybkoobrotywmi większość R11 nie potrafi dobrze zregenerować i temu wolno kręcą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

stary bosh przy dobrym aku i silniku w zupełności wystarcza, skoro u nas potrafi zajechany silnik targnąć


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Więc tak. Kupiłem centre power pro 120Ah za 375zł  w miejscowym sklepie. Życzcie szczęścia w użytkowaniu, bo to jest bezobsługowy akumulator. :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
3 minuty temu, PaweLisowicz napisał:

Więc tak. Kupiłem centre power pro 120Ah za 375zł  w miejscowym sklepie. Życzcie szczęścia w użytkowaniu, bo to jest bezobsługowy akumulator. :D 

i dobrze,centra to centra,powinna długo służyć ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

nie wiem jaki to jest aku,ale sprawdż ten bezobsługowy czy po prostu korków u góry naklejką nie ma zaklejonych ,bo sąsiad tak się naciał a potem na sucho jeżdził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

jak korki będą to sprawdzaj elektrolit bo za 2 lata go wywalisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Oczywiście wiadomo, ale z tego co widzę to na aukcjach piszą że jest bezobsługowy . Jak dożyje 5 lat to będzie dobrze bo ciągnik niby stoi zadaszony ale temperatura jak na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Centra już nie daje możliwości sprawdzenia elektrolitu pomijając formę dewastacyjną typu nawiercanie otworów. Górny dekiel już nie jest wpinany na zatrzaski tylko zgrzewany na stałe z podstawą. Bez cięcia się nie obejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Widzę że mam na zatrzaski, bo z obydwu stron jest miejsce na podważanie srubokrecikiem u lekko udało mi się podważyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Jedna 12v nada się do współpracy z prądnica czy będzie słabo to się lądowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Czyli gruba inwestycja tysiąc będzie mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848
Dnia 13.02.2021 o 16:34, mf362 napisał:

Jedna 12v nada się do współpracy z prądnica czy będzie słabo to się lądowało?

A czemu ma słabo ładować? Skoro na 12V jest mniejsza pojemność niż na 2x6v.Lepiej dać alternator 40 50 A jak nie ma dodatkowych oświetleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucio426    0

Panowie Mam Pytanko

W moim Ursusie pojawił się problem z odpalaniem. Akumulatory ładowały się ok. 15h. po naciśnięciu startera gasły lampki od ładowania i oleju ale reakcji żadnej nie było. Po wyczyszczeniu klem i przewodów traktor zapalił. Jednak godzinę później stało się to samo. Po wstępnej diagnozie moim zdaniem wina leży w akumulatorach( 2x6V). I teraz pytanie: czy jak będę wymieniał aku to wymieniać 2x6 i raczej zrobić to na 1x12V. Czy dużo jest przeróbek? I czy 1x 12V będzie dobrze współgrało z oryginalnym rozrusznikiem( jest po regeneracji jakieś 3 lata temu) i oryginalną prądnicą czy lepiej wstawić tam nowe szóstki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Ja mam 12 ale 180 Ah wstawiłem skrzynkę z 80 ciężko było to wsadzić ale wlazł. 120 by może nawet pasowała w oryginalną skrzynkę. Najlepiej mieć altek zamiast pradnicy . Jak poszukasz to znajdziesz ma szrocie z takim kolem pasowym jak masz w 60. Od oku jeden kabel do masy drugi do rozrusznika i tyle. Żadnych przeróbek w porównaniu 2x6. Tylko żeby wlazł do skrzynki. Ewentualnie z przodu pod filtrem albo dorobić mocowania koło rozrusznika jak nie masz tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1457

Znajdź altek od Poloneza... To już nie te czasy że na każdym złomie Polonez stoi

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
    • Przez Ziomal20084
      Sprzedam nowy, kompletny, gotowy do montażu akumulator gazowy do ładowaczy John Deere, montowany w ramę. cena 1500zl do negocjacji.
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj