Polecane posty

rafal4610    142
22 godziny temu, suzuki18l napisał:

borowina w lubuskim?

 

ja lubelskie :P 

@galan99 no już z rana pokropiło troche, ale czekam na więcej :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Tez myślę że pszenica koło 20 lipca jęczmień zimowy raczej na koniec czerwca a rzepaki koło 10 lipca przy aktualnym przebiegu pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

U mnie Ostroga ma 8-9 pieterek. Patrzyłem u sąsiada, podobnie, czasem zdarzy się 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211
Zamojskie , w końcu pada bo było nieciekawie oby bez gradu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Powiat Lublin do chu... wafla wszystko mija obok z jednej i z drugiej strony, 10km dalej zlało że szok u mnie 2l dziś...

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Łódzkie 8 l na m2 nie tak źle to co miało uschnac to już dawno uschlo. Jak ostroga da 6 ton u mnie to będzie nędza w tamtym roku hondia ponad 8 dawała na podobnym kawałku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

u nas siejemy ostrogę lub mewę, ościste ze względu na dziki, mniej ją niszczą, ostroga jest super na mrozy bez okrywy i susze, ale co do plonu zawsze będzie gorsza od nie ościstych, teraz pogrodziłem pola, i zacznę siać normalne pszenicę, co byście polecili na wysoki plon, na głównie IV klasę i nawożenie i zabiegi na full?/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

Ja mogę ci  polecić Bohemię, tylko jest to odmiana wysoka i wymaga skracania w normalnych warunkach. Nieźle plonuje na IV klasie. Zostanę przy ostrodze na kawałkach pod lasem bo jednak mniej ją zwierzyna atakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Linus, Kilimanjaro bardzo dobrze plonują  ,ŻE  DOBRZE  plonują ok ale jakie maja wymagania żeby ten plon dali i na jakiej klasie ziemi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

a ja mam inne pytanie, pszenice dostały u mnie w tym roku pod 200N, nie wiem czy pobrały z tego 70% bo nie padało praktycznie, reszta azotu zostanie w glebie na jesień czy tam na następny sezon czy nie ma szans ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
4 godziny temu, kamilc017 napisał:

Powiat Lublin do chu... wafla wszystko mija obok z jednej i z drugiej strony, 10km dalej zlało że szok u mnie 2l dziś...

Zawsze pada tam gdzie nas nie ma ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16
4 godziny temu, suzuki18l napisał:

u nas siejemy ostrogę lub mewę, ościste ze względu na dziki, mniej ją niszczą, ostroga jest super na mrozy bez okrywy i susze, ale co do plonu zawsze będzie gorsza od nie ościstych, teraz pogrodziłem pola, i zacznę siać normalne pszenicę, co byście polecili na wysoki plon, na głównie IV klasę i nawożenie i zabiegi na full?/?

Dobrze plenny jest Opal i sprawdzona Hondia. W tym sezonie mam nową odmianę Norwey. Napewno jest niższa od hondi i lepiej przezimowala A w sierpniu się okaże jak z plonem. Chodź przy tej suszy ciężko będzie o dobre plony. Zach-pom trzy dni z deszczem od maja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U nas też niektórzy chwalili kilimanjaro, hondię, a wracają do Arkadii, patrasa, bamberki. Zależy jak rok trafi i tyle. Ja na słabszych ziemiach miałem kiedyś fajnego fideliusa. DOdatkowo toleruje ziemie z niższym ph. Nie wyglądał, a sypał. Podobnie ma się rzecz z Arkadią, szczególnie wtedy kiedy myślimy że słabo sypnie, a tu zonk i 2 tony więcej na przyczepie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8
13 godzin temu, JozB napisał:

Gdzieś czytałem że na kłosa prochloraz zdecydowanie lepiej chronił przed grzybem niż tiofanat czy tebukonazol.

W którymś TopAgrarze coś było, ale chyba nie tyle lepszy co skuteczny na inne rasy patogena niż te które bierze tebukonazol więc warto mieszać z tebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
2 godziny temu, Uziu92 napisał:

a ja mam inne pytanie, pszenice dostały u mnie w tym roku pod 200N, nie wiem czy pobrały z tego 70% bo nie padało praktycznie, reszta azotu zostanie w glebie na jesień czy tam na następny sezon czy nie ma szans ?

Na pewno jakieś straty będą, ale skoro była susza to też z kolei było małe wymywanie azotu wgłąb gleby. Dla zmniejszenia strat azotu warto zasiać jakiś poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Co to może być od dwóch tygodni zaczęła lekko schnąć a teraz całkiem już uschła, dodam że to tylko z 5 arów tak, ale mnie zastanawia co to może być reszta pola normalnie jak widać dalej na zdjęciu

IMG_20180611_193211.jpg

IMG_20180611_193334.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

ja mam tak w miejscach, gdzie pod spodem jest piasek, pszenica nie ma wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
44 minuty temu, msjaro napisał:

Dokładnie, mam tak samo. Czas na wapno :)

U mnie w takiej sytuacji czas na wodę minął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Na wodę, czy wapno? Jak to jest miejscowe, to tam faktycznie ph prawdopodobnie kuleje, jedną działkę mam pod tym względem zbadaną i się zgadza, ph poniżej 5, a tam gdzie nic nie rośnie to 3,7 nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximusss    1

Odmiane opal polecam w tamtym roku przy nawozeniu 200N oddała 10,5 tony z 1ha ale bylo duzo deszczu i nie chorowala , 3razy grzybowka z robakiem bez odzywek. Klasa3-4a, w tym roku susza zaczyna ladnie brac , zobaczymy jak odda

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
2 godziny temu, RolnikTivi napisał:

Co to może być od dwóch tygodni zaczęła lekko schnąć a teraz całkiem już uschła, dodam że to tylko z 5 arów tak, ale mnie zastanawia co to może być reszta pola normalnie jak widać dalej na zdjęciu

IMG_20180611_193211.jpg

IMG_20180611_193334.jpg

U mnie się dzieje podobnie w miejscach gdzie jest sporo kamieni pod spodem, czyli mało wody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

U mnie też są takie miejsca ale to wina suszy i iłu z kamieniami który jest miejscami ,słabszy system korzeniowy i wcześniej pszenica odczuwa suszę

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj