Polecane posty

wojtek554    12

Czy mogę zastosować fungicyd w fazie krzewienia? Wszędzie na ulotkach jest że stosować od początku strzelania w źdżbło, boje sie że mi choroba zniszczy pszenice do tego czasu (na końcówkach liści pojawiły się pomarańczowe przebarwienia).

Widzę że każdy poleca wirtuoz, nie ma nic tańszego?

Ostatnie pytanie o jakiej porze zastosować zabieg fungicyd + siarczan magnezu+mocznik? wieczorem czy w środku dnia

z góry thx za pomoc

 

Możesz zastosować w fazie krzewienia, ale te przebarwienia mogą wynikać też z niedoboru magnezu (chociaż bardziej obstawiam grzyba). Stosować możesz w środku dnia, tylko żeby nie świeciło mocno słońce. Najlepiej lekkie zachmurzenie i temperatura +12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461

W sobote pryskałem na chwasty puma z sekatorem i czy w tym tygodniu koło środy moge opryskać na grzyba i skracanie bo potem ma się zepsuć pogoda i ma być zimniej . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Mam problem, 3 dni temu pryskałem apyrosem i chyba przypaliło pszenice bo mi mocno przyżółkła, dawałem 26.5g /ha na 300 l wody, dziwne że tak się stało, co teraz mam zrobić? ładować jakieś nawozy dolistne ? Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

mirage z tego co kojarze to prochloraz a corbel i lotus to morfiny daruj sobie tego corbela i kup duet star i to pomieszaj z mirage.

 

a te morfiny to nie przynoszą żadnych korzyści czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Mam problem, 3 dni temu pryskałem apyrosem i chyba przypaliło pszenice bo mi mocno przyżółkła, dawałem 26.5g /ha na 300 l wody, dziwne że tak się stało, co teraz mam zrobić? ładować jakieś nawozy dolistne ? Pomocy

 

Jak jest duża różnica temperatury dzień/noc to są możliwe fitotoksyczności, dodatkowo dawka maksymalna w warunkach stresowych jest nie do końca bezpieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajonk25    4

koledzy jak to ogarnąć, mam Pszenicę opryskana od chwastu w piątek jednak teraz czeka mnie ochrona od grzyba, skracanie, odżywki, i druga dawka nawozu. W jakiej to kolejności i odstępach czasowych dawać??

Skracanie mozesz zrobic razem z grzybem ja tak robiłem w piatek i sobote  jutro albo w srode lece z druga dawka nawozu i jak pogoda pozwoli to dolistne odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W tym tygodniu musze opryskac od grzyba Arkadie bo mączniak zaczyna atakowac.Trocher wiatry wieją i krzyżują mi plany Miałem razem z CCC+optimus pryskac ale pszenicy troszke brakuje do pierwszego kolanka i prysnę tylko grzybówka z siarczanem magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

witam .pryskalem pszenice huzarem na chwasty. kiedy posiac druga dawke n i kiedy opryskac t1 i antywylegaczem prosze o odpowiedz zdjecia pszenicy wstawie dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

Nawóz na drugi dzień możesz, a t1 i antywylegacz na 1 kolanko, no chyba, że widzisz chorobę na pszenicy to przyśpiesz zabieg t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

a czy można pomieszać 1 l Duet Star+0.8 Mondatak +0.8 Stabilant+0,3 Modus nie przypali mi ta mieszanka zboża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

ja zawsze pryskam na grzyba razem ze stabilanem i modusem. Nic się dzieje. W tym roku to jeszcze odżywki do tego dolałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Mogę skracanie  zrobić razem z grzybem i plonvit zboża?

 

Plonwit zboża jest trudno mieszalny z większością fungicydów.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

W sobote opryskalem od chwastów. Dzisiaj II dawka saletry 150 kg rozrzucona. Widac ze trafilem w dobry czas na herbicydy. Juz dzisiaj chwasty sa zolte i mocno obolale. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

W sobotę pryskałem Bogatkę herbicydem Starane. Temperatura podczas zabiegu wynosiła ponad 20 stopni, w nocy 8, a od nocy z niedzieli na poniedziałek jest coraz zimniej; również w dzień. Ciekaw jestem, czy chwasty zostaną załatwione? Na etykiecie pisze, że do 5 dni powinno być minimum 8 stopni, a z kolei na ulotce (kolorowej) pisze, że spadek temperatury po zabiegu nie obniża skuteczności środka.

 

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja linturem pryskałem w dzien było z 20 stopni na plusie a w nocy przymrozek, chociaz zapowiadali plus 3. zauwazylem ze chwasty zółkną a przytulię kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

a czy bezposrednio po rzuceniu saletry mozna pryskac fungicydami??? mam zamiar jeszcze dzisiaj Mondatakiem i Lotusem prysnac tylko czekam az wiatr sie uspokoji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

z tym wiatrem to bedzie problem bo i jutro nadaja. chce pryskac od maczniaka bo białe plami wychodza mi na lisciach ale wiatr nie daje mi wykonac zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
infinityPG    0

Mam do skracania Medax Top teraz moje pytanie Czy robic jeden zabieg na kolanko czy poprawic drugim zabiegiem na początku liścia flagowego?Gdzies znalazłem że  mozna mieszac z CCC na pierwszy raz.Jesli ma ktoś doświadczenie z tym środkiem proszę o podpowiedzi Jakie dawki zastosowac i kiedy.Dodam że planowane nawożenie azotem bedzie ok 180kg przedlonem był rzepak. T1 i druga dawka N już wykonane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

ja linturem pryskałem w dzien było z 20 stopni na plusie a w nocy przymrozek, chociaz zapowiadali plus 3. zauwazylem ze chwasty zółkną a przytulię kręci.

Kiedy dokładnie pryskałeś?? Też dawałem Lintur ale jakoś słabo widać efekty.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Będzie coś z tego??

 

e91edd1c80f83333med.jpg

 

c6d7635c855af89cmed.jpg

 

Tak wygląda pare kroków dalej:

 

a4a1d3bd49b45134med.jpg

 

Dostała już 220kg saletry i w piątek mocznik 25kg/h siarczan mg 10kg/h yara zboże 1,5l/h i CCC na dokrzewienie.

Myślałem żeby sypnąć saletrzaku z 7% wapniem, zostało mi 150kg

 

Taka mała jest tylko przez środek pola i na końcu, fasola w tamtym roku też marnie w tym miejscu wyglądała. Podejrzewam brak wapna, tylko czym to teraz złagodzić.

Ojciec mi marudzi żebym kupił saletre wapniową w płynie. Tylko tego wapna tam tyle co kot napłakał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj