Skocz do zawartości

wojtek554

Members
 • Zawartość

  228
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

9 Neutral

O wojtek554

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław
 1. Regulacje pługa

  Luzy około 5cm na stronę. Wstępnie tzn. przed orką. Podczas orki oczywiście także ustawiam. Teraz mam ustawiony wg. mnie nie najgorzej bo pług dobrze dosypuje, pole równe, tylko ściąga go trochę do zaoranego. Pług co prawda jest pochylony nieco w stronę zaoranego, ale jak pisałem wcześniej regulacja na wieżyczce nie pozwala bardziej wyprostować pługa. I jest tak jak piszesz, że podczas regulowania linii ciągu bardziej do bruzdy pług się chce obracać i wtedy także pojawia się problem z zagłębieniem. Może faktycznie jedyne rozwiązanie to zmiana rozstawu kół.
 2. Regulacje pługa

  Przed orką ustawiam wieszaki w ciągniku na tą samą długość, tak samo odciągi, z lekkim luzem. Podpinam i ustawiam pochylenie poprzeczne wstępnie. Akurat w tym pługu mam korbę na wieżyczce do tej regulacji. Tak się zastanawiam, bo może pierwszą skibę źle ustawiam. Ten pług może się ustawiać na odciągach bocznych po wejściu w ziemie?
 3. Regulacje pługa

  I właśnie tutaj pojawia się problem, bo brakuje już regulacji do poziomowania pługa, przez to, że wieżyczka się za bardzo przechyla.
 4. Regulacje pługa

  płozy nowe
 5. Regulacje pługa

  pług to Krone romanus. Pierwsza skiba ustawiona dobrze, przynajmniej tak myślę. W każdym razie dorzuca. Chodziło mi o śrubę na środku pługa do ustawienia lini ciągu pługa. I wyczytałem, że gdy ściąga ciągnik do oranego to mam ją tak kręcić aby koniec pługa docisnąć do bruzdy. Ale gdy to robię, pług zdecydowanie gorzej się zagłębia.
 6. Regulacje pługa

  Witajcie. Mam pytanie odnośnie ustawienia pługa obrotowego. Posiadam pług 2 skibowy obracany mechanicznie. Pług ściąga mi do zaoranego, a jak reguluję śrubą na środku pługa, aby go "dociśnąć" do bruzdy to nie chce się zagłębić oraz nie chce się obracać. Dodatkowo zauważyłem, że wieżyczka pługa nie jest pionowo, tylko przechylona w kierunku zaoranego. Ma ktoś może jakieś sugestie co mógłbym poprawić?
 7. Pszenica Ozima i jara

  Mam zamiar zastosować Legato plus 1,2l + 8g glean na pszenicę. Takie dawki będą ok?
 8. Rzepak ozimy Chrobry

  zobaczymy, pierwszy raz ją mam
 9. Rzepak ozimy Chrobry

  około 60szt, ale w niektórych miejscach jest gęściej bo samosiewy powychodziły.
 10. Opryski rzepaku i innych oleistych

  Rzepak pryskałem Caryxem równo miesiąc temu, zastanawiam się czy nie podać mu jeszcze jakiegoś fungi np. tebu. Co o tym myślicie?
 11. Wyniki badań 2017.

  jak magnez uzupełniają?
 12. Opryski rzepaku i innych oleistych

  Jest jakiś środek co zwalczy larwy śmietki?
 13. Pszenica Ozima i jara

  Mi też hondia się trochę mało posiała. Celowałem w 300szt, ale wyszło 250 siane 28.09. Zobaczymy co z  tego będzie
 14. Pszenica Ozima i jara

  Mam ofertę zakupu pszenicy kwalifikatu w dobrej cenie. Jest tylko jeden problem, są to nasiona z tamtego sezonu. Czy takie nasiona będą miały mniejszą zdolność kiełkowania?  
×