Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ganicus86    1

Kolego @luki21, napiszesz jaką masz strategię skracania?? Ja też mam chyba lekko spóźniony zabieg, bo kolanko jest na 1 cm praktycznie- a dziś chyba nie uda się prysnąć. Kiedyś pisałeś, że skracasz 2-krotnie, ja na pierwszy rzut daję optimus 0,45+1 ccc, a kiedy dać poprawkę skracania, żeby dobrze zadziałało? Mam trochę resztek moddusa i medaxu na 2 zabieg, i kiedy go najlepiej wykonać-liść flagowy czy wcześniej?

 

do 1,5 cm kolanko nad ziemią jest bezpiecznie..

0,45 l Optimusa i 1l  CCC zbyt duzo spokojnie 0,3l Optimusa +0,8l CCC wystarczy i obserwować II skracanie etap liść flagowego może być modus 0,3l lub medax 1l łaczyć można...

Faza około BBCH 29. Odmiana sailor, wygląda bardzo ładnie, tylko od spodu trochę zaczyna jakiś grzyb wchodzić (kolega mówi że to rdza), więc chyba T1 zrobię jako pierwsze połączone ze skracaniem i odżywką bo już faza będzie zaraz wchodziła a pogoda nie sprzyja, więc trzeba wykorzystać puki się da, a potem chwasty i na końcu nawożenie.

To jaki środek byś polecił zamiast topsina?

 

jak od spodu to raczej mączniak...rdza raczej nie od spodu...jak medaliony to podstawa...ale jak od spodu i podobne do rdzy bo żółte po całości to mączniak, nie ma śsiwego nalotu ??? ale jak coś to duet star 1,2l i masz to i to rdze i mączniaka zalatwionego...1l duetu troszke za mało morfoliny...przypatrz sie też czy czasem podstawa źdźbla nie jest zainfekowana...to wtedy jakiegos prochlorazu min.0,6l a najlepiej 0,75-0,8l...pamiętaj o jakimś adiuwancie podczas dożywiania i robienia grzyba...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

U mnie arkadia szybko siana to jednym slowem porazka cala zolta praktycznie dostala juz 160kg N,odrzywki , ewidentnie widze maczniak ja atakuje w niedziele przymrozek zapowiadaja to kolo wtorku pewnie juz pojade tiltem+prochlaz +skracanie i odrzywki , kiepskie w tym roku pszenice szybko siane u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert81    1

Ja planuje dać T1 Wirtuoz 1l/ha a na T2 Osiris 1,7l /ha na skracanie modus 0.4+antywylegacz 1l(.Odżywke to basfoliar 36 extra 1.5l/ha +siarczan magnezu 10kg+mocznika)x2 .Czy taki zestaw styknie na pszenice jarke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

powiedzcie czy to moczniak i czy ma juz pierwsze kolanko   . Za odp . z gory dzieki 

 

 

post-124721-0-48161600-1429118096_thumb.jpg

post-124721-0-85158100-1429118129_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja jutro z drugą dawką lecę. mineło już 5 dni od herbicydu, chwasty zrobiły sie żółte wiec można lecieć. Pszenicy zaczyna juz troche brakowac azotu a jest w fazie pierwszego kolanka przy samej ziemi. Planuje opryskac Tiltem+atak ale boje sie tych chłodów. Niby na opakowaniu jest napisane że tilt mozna stosowac w temperaturach mniejszych niz 12 stopni wiec nie wiem. o Skracaniu nawet nie mysle narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

U mnie kolanko gdzieniegdzie 1 cm, reszta pola tak 0,6-0,7 cm. Dziś opryskałem optimus+ccc, ale wiało strasznie-myślę że na rośliny dotarło powiedzmy ok. 80% dawki. A co powiecie jakby do zabiegu fungicydem za jakieś 5 dni dodać 0,2 litra medaxu(zostało trochę z zeszłego roku)? Nie powinno się chyba nic stać negatywnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja poczekam ze skracaniem az te chlody miną. mieszanine CCC z optimusem mozna stosowac nawet w drugim kolanku ale nawet nie sądze zeby po tych chłodach wyskoczyła w drugie kolanko, bedzie miała najwyzej zaawansowane pierwsze kolanko. Nadają jutro wiatry wiec napewno beda nici z pryskania. Mączniaczek troche zaczyna brac Arkadie ale ogolnie nie ma zle jeszcze.. Najwyzej poczekam. Rozsieje jedynie 200 kg/ha saletry i tyle. Z pogoda człowiek nie wygra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qaskar    0

Dzisiaj opryskałem pszenice Lancet'em Plus 125 WG (herbicyd) ze względu na prognozę pogody, oznaki choroby, oraz 1 prawie 2 kolanko, mógłbym jutro opryskać CCC+ Moddus+Wirtuoz 520, czy muszę czekać po tym oprysku na chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    129

To pogoda to masakra 3 dni ponad 20 stopni a pozniej zimno i tak wkółko
Dzisiaj udalo.sie opryskac herbicydem

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

też mam zgryza czy pryskać jutro na grzyba i skracanie jak takie zimno nadają w weekend, pszenica też takie niepełne kolanko jedne mają 1cm inne niecały ale ja samym stabilanem planuje pryskać. Ale raczej też skłaniam się na przeczekanie tych chłodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co to za avatar nie pomyliłeś portali ??

przy dobrej pogodzie pewnie że lecieć pózniej ccc już mało skuteczne

u mnie dzisiaj vangard 0.5kg plus mirage 0.8 plus tilt turbo 0.8l

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

hmm gość w slipach na portalu rolnym ale spoko mi  nie przeszkadza


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja chyba poczekam, wiecznie zimna nie bedzie. najwyzej po niedzieli opryskam grzybowka i skracaczem, a że bedzie chłodno to pszenica tez nie bedzie rosła na potęge i może nie przerośnie choroby raczej tez nie powinny w niskich temepraturach na potege atakowac. Pojdzie jedynie druga dawka N bo pszenicha jedzie na ostatnich resztkach azotu z pierwszej dawki. wole pozniej opryskac w cieple dni i zeby zadziałało niz opryskac przed niskimi temperaturami i ma nie zadziałac jak powinno. Opryski nie sa tanie a ja nie jestem milionerem.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganicus86    1

powiedzcie czy to moczniak i czy ma juz pierwsze kolanko   . Za odp . z gory dzieki 

 

napewno mączniak i podstawa źdźbła bo na ciemniejszym zdjęciuwidać "medalik"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

We czwartek pryskałem lancetem pszenżyto i pszenicę dodawałem do oprysku 20 kg/ha mocznika i 10 kg/ha siarczanu i nie wiem czy dobrze zrobiłem bo miotła robi się tylko lekko jaśniejsza , chyba efekty powinny być już większe czy jeszcze za wcześnie czy mogło to poszkodzić na działanie że dodałem mocznik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

mogłeś sulfonylomoczniki  z lancetu nie mieszamy z siarczanem ani z mocznikiem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

We czwartek pryskałem lancetem pszenżyto i pszenicę dodawałem do oprysku 20 kg/ha mocznika i 10 kg/ha siarczanu i nie wiem czy dobrze zrobiłem bo miotła robi się tylko lekko jaśniejsza , chyba efekty powinny być już większe czy jeszcze za wcześnie czy mogło to poszkodzić na działanie że dodałem mocznik ?

 

dlaczego do herbicydu dodałes mocznik i siarczan. herbicyd powinien iśc sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj