Polecane posty

Zefir    75
16 godzin temu, 90210grzesiu napisał:

To ile byś chciał płacić za 15 letnią prasę?

Te 15 letnie krone vario packi chodzą od 35-40 netto w górę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Vicon trzyma cenę, bo to młode prasy. Sam kupiłem viocna bez siatki i jakoś nad tym nie boleję. Wiązanie w nich na 2 sznurki jest szybkie i możne sobie to ustawić jak się chce. Więcej na brzegach, po środku czy pomiędzy jednym a drugim. Wydatek jak wydatek może i niemały, ale ponad wszystko cenię niezeżność. Zamawiałem kilka razy usługę, nawet jak się jd zepsuła to czkawką mi się to odbiło. Koleś wyczuł sytuację i skasował mnie prawie 2 razy tyle co normalnie się bierze i to sipmą flaków narobił.   Grunt, że było zebrane przed ulewą, ale tak się nie robi komuś i to z tej samej wioski. Także siatki może nie być, ale podbieracz musi być szeroki. Nawet na szerokim przy 2-3 pokosie jak trawa krótka to potrafi rozsypywać na boki i trzeba szybko jeździć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203
teraz większy wybór pras w zimie dużo mniej wystawionych . A spytam gdzie tak można zarobić na usługach bo u nas zero każdy ma swoją prasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na mazurach też sporo pras, ale są jeszcze mniejsi mający po kilkanaście hektarów co wynajmują. Na północy Mazowsza, czyli Kurpie w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od Ostrołęki  też jest bardzo dużo małych rolników i tam potrafią zarobić. Kolega @corrado sporo ma takich klientów.

Ja jd sprzedałem w lipcu i szukałem zaraz prasy to prawie nic nie było w ogłoszeniach. Od rolnika w tym czasie nie kupisz wcześniej jak wrzesień, październik a u handlarza też za dużego wyboru nie było. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja robię 1200-1500 bel na usługach, płn mazowsze.... Dużo krowiarzy - czyli dużo traw i kukurydzy więc nie rzadko na podwórku przyczepa zbierająca za 200tys stoi a prasy brak. Zbiory to taki czas że każdy patrzy kto wolny a nie że szwagier obiecał mi za 3 dni przyjechać.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Gadacie na Polskie rolnictwo a ja przeglądając sobie angielski odpowiednik AF natrafiłem na taki temat. Nasze AF chyba nie ma takich wątków. 

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780
13 godzin temu, zetorki12 napisał:

Czyli na co najbardziej w Krone zwracać uwagę ? Co z tym podbieraczem ?

Na podbieracz czy nie wyjechany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
11 godzin temu, stuart napisał:

Gadacie na Polskie rolnictwo a ja przeglądając sobie angielski odpowiednik AF natrafiłem na taki temat. Nasze AF chyba nie ma takich wątków. 

Przechwytywanie.PNG

Depresja w rolnictwie u nas też jest ogromna. Była nawet taka reklama społeczna w której podano liczbę samobójstw wśród rolników i to głównie młodszych. Tak więc temat u nas mógłby się też mocno rozwinąć...tylko ta nasza mentalność. Wstydzimy się o tym mówić co zresztą nie dziwi bo już widzę tą bandę prześmiewców na AF jadących po tych którzy odważyli by się podzielić swoim problemem. Tu widać prawdziwe różnice między ludźmi wschodu a zachodu i zobaczcie ile tam jest otwarć i ile wpisów...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, stuart napisał:

Gadacie na Polskie rolnictwo a ja przeglądając sobie angielski odpowiednik AF natrafiłem na taki temat. Nasze AF chyba nie ma takich wątków. 

Przechwytywanie.PNG

bo na zachodzie nie potrafią sobie radzić z problemami,a tu seta z rana i łogeń

  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

toć na wyspach rudą wódę na myszach piją xD

 

W tym tempie rozwoju nam jako tako to nie potrzebne na razie gonimy unie, ale prawda jest taka im wiekszy postęp to trzeba wszystko na już bo reszta ma a ja zacofany , tyle że jeszcze trzeba zapieprzać i mieć łep na karku żeby na darmo nie męczyć się .

Widziałem kiedyś super rozwojową farmę NL może DE to roboty powstawiali maszyny to tylko do paszowozu a pole obrabiają firmy i w końcu żona zostanie przy krowach mąż będzie dolatywał bo idzie do roboty do tej firmy co usługi mu robi .... i gdzie tu sens

 

A w usa też rolnika może pracownika raczej jak mleko w dół leciało to on bankrut bo wszystko na kredyt a on w końcu nic nie ma jak wyżej tylko krowy doił i karmił

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121
8 godzin temu, sebe1033 napisał:

 

Widziałem kiedyś super rozwojową farmę NL może DE to roboty powstawiali maszyny to tylko do paszowozu a pole obrabiają firmy i w końcu żona zostanie przy krowach mąż będzie dolatywał bo idzie do roboty do tej firmy co usługi mu robi .... i gdzie tu sens

 

Że nie ma kredytu na maszyny za kilkaset tyś ojro i robota zrobiona.

Albo taki jak u nas z koszeniem KUKU Sam chodzę dorabiam po takich firmach bo gdzie mi sieczkarnia na kilka ha.

https://www.olx.pl/oferta/owijarka-3d-tekla-CID619-IDueoEz.html#d43ea2fbce
|
Ktoś powie jak oni owijają? 

Edytowano przez stuart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Sam znam gościa co ma spore gospodarstwo ok 50 dojnych krów i nocami cieciuje za 8zł/h bo się deko przeinwestowało.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4266
4 godziny temu, farmtrac8244 napisał:

Na szybko przejrzałem -  a czemu ktoś miałby się nie polasic? 

@pawel

A ja znam takich młodych rolników z kredytami, co to o 7 rano śpią, a babcia sama na obrzadkach robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, stuart napisał:

Podajnik do folii jest obracany to poziomu. Jednocześnie też rozłączany jest w jakiś sposób napęd obrotu stołu. Robota  bez sensu a oszczędność chyba żadna. Ktoś liczyć nie potrafił, że takie coś ulepił. Dopiero zauważyłem ostatnie zdjęcie z szeregowymi owijarkami. Bela na tej zwykłej jest jakby z szeregowej.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121
54 minuty temu, Thomas2135 napisał:

Podajnik do folii jest obracany to poziomu. Jednocześnie też rozłączany jest w jakiś sposób napęd obrotu stołu. Robota  bez sensu a oszczędność chyba żadna. Ktoś liczyć nie potrafił, że takie coś ulepił. Dopiero zauważyłem ostatnie zdjęcie z szeregowymi owijarkami. Bela na tej zwykłej jest jakby z szeregowej.

Na czym owijanie 3D polega doskonale wiem ale się zastanawiam jak ten człowiek to owija. Może jemu chodziło o owijanie to owijarką szeregowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
Cytat

Że nie ma kredytu na maszyny za kilkaset tyś ojro i robota zrobiona.

Albo taki jak u nas z koszeniem KUKU Sam chodzę dorabiam po takich firmach bo gdzie mi sieczkarnia na kilka ha.

 

ale co innego dorabiać a co innego zatrudnić się na stałe (usługi to robią cały rok a nie tylko w sezonie)

Zresztą sam mam maszyny  różnym wieku jeden nowy ciagnik , drugi po dwudziestce , a taką samozbierającą to po trzydziestce 8t i 20 ha pierwszego pokosu obrobi , 15 drugiego i wcale nie musi być nowa żeby robić tydzień w roku .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082
https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-amazone-CID757-IDuLDjW.html ciekawa cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
6 godzin temu, daron64 napisał:

A ja znam takich młodych rolników z kredytami, co to o 7 rano śpią, a babcia sama na obrzadkach robi :)

Dba o babcie - dla starszych ludzi bardzo ważne jest czuć się potrzebnym :D

https://www.olx.pl/oferta/czesci-przedni-naped-massey-ferguson-3095-3650-3115-inne-tryb-CID757-IDuLuoJ.html#6c7394f9be

A znajomy głupi dał 12tys za napęd do ursusa 902.... A tłumaczy ciągle toć to panie w zachodnim jak coś siundzie to gospodarki zabraknie 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Z Karszówki też sprowadza wraki na części. Ostatnio widziałem miał napęd przedni od MF 3070 około 7 tys woła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
16 godzin temu, daron64 napisał:

 

A ja znam takich młodych rolników z kredytami, co to o 7 rano śpią, a babcia sama na obrzadkach robi :)

Bo niektórzy młodzi rolnicy są nimi tylko na papierze aby ojciec mógł doinwestowac gospodarstwo z prow. :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4266

Tu akurat tak nie jest.  

Ale fakt, że u mnie w okolicy większość młodych rolników tak wygląda,  jak to opisales. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28761
8 minut temu, KlimekPL napisał:

Bo niektórzy młodzi rolnicy są nimi tylko na papierze aby ojciec mógł doinwestowac gospodarstwo z prow. :)

I najgorsze jest to że takim dają, a jak chce taki co naprawdę tą ziemię przewraca, to mu wniosek odrzucą. Brat się nie załapał,a gospodarkę ogarnia od zawsze, i z tym wiąże swoją przyszłość, a znajomy mieszkający w Warszawie, pracujący w policji, ojca w nowy traktor i maszyny uposażył, bo na papierze gospodarka na niego

Edytowano przez bratrolnika
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Z drugiej strony to też dobrze, że tak robią. Trzeba sobie jakoś radzić a skoro kochana Unia daje, do trzeba korzystać tyle ile tylko można aby wyjść na swoje a że są takie dziury, które pozwalają na takie ruchy to już problem UE. Szkoda, że tak jak mówisz tracą na tym ci którzy naprawdę chcą się rozwijać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jakiej unii twój problem , ktoś ma kasę i dalej dorabia , a jak ktoś nie ma to dalej nie ma .

To tak jak z przetargami na drogi , znana firma na Polskę wygrała przetarg to reklama bo każdy samochód sprzęt z ich nazwą robili przy mieście kawałek drogi i rondo . No ale resztę drogi im dalej od miasta to lokalne firmy tyle że najpierw ich właściciele z kopertami dreptali do tej co przetarg wygrała żeby tylko ich wzieli na podwykonawcę :|

 

Druga sprawa kładli te rury pod światłowody (do dziś puste stoją) i znów na województwo firma wygrała, podwykonawców wzięła , kasę dostała a podwykonawcy się sądzą bo im "zapomniała" zapłacić :|

 

Jakby to nie mogli tych robót podzielić i lokalne firmy by to samo zrobiły może i taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj