Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daron64    4271

Panowie rada potrzebna. Muszę pociągnąc prąd przed podwórko do obory. Na jesieni będę tam robił przyłącze, ale narazie muszę z domu pociągnąć. Będzie szło dom-slup przy garazu(zejście na garaż)-drugi skup na stoku podworka-oborka-obora. Jak się zrobi pozniej przyłącze to od drugiego słupa będzie szło do Wiatki, a obora i obórka będą na tej nowoutworzonej linii. Do jesieni na jednej linii będzie dom/garaż(wiertarki, szlifierki, mala spawarka), oświetlenie garazu, oświetlenie obórki (praktycznie nieużywane), w oborze dojarka + oświetlenie, srutownik. Na raz kilka  z bardziej prądożernych rzeczy raczej nie chodzi. najomy, który ma to robić, mówił że finka 4x16 starczy. Kabel będzie szedł z domu że ściany, na słup przy garazu, stamtąd  jedna nitka na garaż zejście, a druga na kolejny słup, z niego na ścianę obórki i dalej z tej ściany na ścianę obory). Więc:

1) 4x16 starczy? 

Najtaniej co na szybko znalazłem to

https://www.kablesklep.pl/kabel-aluminiowy-napowietrzny-asxsn-4x16

Trzeba mi gdzieś 150m. Niecałe 130 jest jak po prostej mierzyłem odcinki + zejście ze słupa, zwisy (liczac między słupami budynkami itd bedza 4wiszace odcinki, najdłuższy ok 40m) i lekki zapas - chyba starczy?

2) co mi jeszcze potrzebne? Obejmy z naciągiem na słupy, zejście ze słupa na garaż, uchwyty z naciągiem na ściany, przydałaby się jakaś skrzynka z bezpiecznikami chyba na garaż, na słupy chciałem od razu jakieś lampy założyć, to do nich włączniki i jakieś puszki na kable?

Moglibyście jakimiś linkami konkretnych gratów poratować, bo w elektryce zielony jestem, a chciałbym zamówić wszystko z netu. Jak kiedyś w sklepie pytałem o 4x25, to było drożej od ceny z netu o ponad 2zl na mb..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strazak93    4

Ten 4x16 spokojnie wystarczy, zresztą na nim robiła energetyka przyłącza,zejście ze słupa do skrzynki bezpiecznikowej można zrobić też z tego kabla, tylko trzeba go wpuścić w rurki, aby móc to przykręcić do ściany czy słupa,zresztą sam mam tak zrobione. 

Edytowano przez strazak93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko ameliniowy kabel w tych czasach dawać? Nie wiedziałem, że jeszcze takie sprzedają. Ziemią nie chcesz puścić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16897
bratrolnika napisał:

znajomy który u brata kosi i prasuje zawsze do niego na każde zawołanie przyjeżdża-dlatego że zanim zjedzie z pola jest już rozliczony na zero, sam mówił że wiele osób za kombajn to płaci dopiero jak na kolejny rok idą kombajn zamówić

moj uslugodawca ma zawsze u mnie zaplacone do 3 dni od wykonania uslugi. zawsze zadowolony. nieraz rzucal robote u innego co placil pozniej i jechal do mnie. i tak jak piszesz: niektorzy pkaca jak juz nie ma wyjscia i trzeba znow zamowic usluge. zawsze powtarza, ze nie dosc, ze swoja gospodarke robi to jeszcze za czyjes prace musi placic.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

ci co u nas robią to mają zapłacone jak jest kasa czyli jak czyli raz po kilka dniach innym razem po tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19803

Za usługi których z resztą mało potrzebuje płacę najczęściej już na polu ewentualnie na drugi dzień. 

Uważam że tak jest fer, sam bym chciał żeby mi tak płacono 

@daron64 odpuść to aluminium daj miedź i najlepiej ziemią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

płaci sie nawet po tygodniu albo i dłużej i nikt z tym kłopotu nie ma ;) ale od razu przy usłudze sie mówi że teraz nie bedzie zapłacone bo kasy nie ma tylko np. za tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19803

Robota wykonana,paliwo za które trzeba zapłacić  spalone ,więc chyba wypadało szybko zapłacić 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

Myślałem że napowietrzny będzie lepszy. Ok proszę o wyrozumiałość i docenienie, że na telefonie się z tym męczyłem :)

Więc tak. Rysunek jeden - tak chce teraz zrobić, rysunek dwa - tak chce na jesieni zrobić. Na dzień dzisiejszy prąd jest jedną linia z domu 1 prowizorycznie na garaż 2 oraz druga linia jest z nr 5 czyli starej chaty, na nr 4 obore i dalej na nr 3 oborke. Z tym, że nr 5 jest w opłakanym stanie i chce zlikwidować tam przyłącze, a nowe zrobić na jesieni prosto na oborę (4) jak skończy się tam remont. Wtedy będzie tak jak na drugim screenie, czyli 5odcieta całkowicie, ze słupa bezpośrednio na 4, z niej na 3 i w przyszłości dalej w kierunku balotów, gdzie planuje wiatę. Natomiast z nr 1 zostanie na 2 i na 6.

Kółka to słupy. Przy 2zostanie słup, a jak zrobię drugą linię to drugi zostanie przeniesiony koło balotów, czyli koło przyszłej wiaty.

Między 1/2 jest droga - kamienie. Między 2/3 jest najdłuższy odcinek i po trasie 2przejzdy, kawałek płyty gnojowej, między 3/4 wodociąg. Natomiast między 5/6 dość blisko i góra najłatwiej.

Między 1/2 jest koło 10m i tam w miarę łatwo góra. Między 2/3 nie widzę sensu kłaść w ziemi, bo to tymczasowe. Między 3/4 nie wykluczam w ziemi później, ale idzie tam wodociąg, więc nie wiem czy można? Natomiast później między 3/baloty tylko góra, bo tam jest płyta i szambo. Kabel, który zostanie mi po odłączeniu 2/3 poszedłby na 1/6 i jak starczy to 3/baloty. Tak to widzę. Nie wiem czy wystarczająco jasno napisałem. :)

Screenshot_20190708_182246.jpg

Screenshot_20190708_182419.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 minutę temu, soltys48 napisał:

Robota wykonana,paliwo za które trzeba zapłacić  spalone ,więc chyba wypadało szybko zapłacić 

a tydzień to nie jest szybko ? ja to nawet 3 tygodnie czekałem za kasą

ten co u mnie kosi to swojej qq w ogóle nie ma tylko zboże sieje, jezdzi na usługi, ma 2 jaguary, jeden jezdzi sam a drugi z zestawami i jeszcze ma firmę z materiałami budowlanymi także mu wielkiej różnicy nie robi czy dostanie kase na koniec roboty czy za tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1579

Ja czekałem 2 miesiące na kasę za prasowanie po upomnieniu gościa, poleciał do sąsiada i sie żalil "oni tacy bogaci i jeszcze ode mnie pieniądze chcą" to jest szczyt chamstwa... I to był ostatni raz u niego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19803

a za paliwo na stacji czy za części w sklepie nie trzeba płacić od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

ta bo cały czas sie wszystko sypie ;)

8 minut temu, Ursusc385 napisał:

Ja czekałem 2 miesiące na kasę za prasowanie po upomnieniu gościa, poleciał do sąsiada i sie żalil "oni tacy bogaci i jeszcze ode mnie pieniądze chcą" to jest szczyt chamstwa... I to był ostatni raz u niego 

też juz takie kiedyś było ... do jednego pojechało sie na usługi a później po okolicy chodziło że znajomy a żeśmy go skasowali ... pomijam fakt że nigdy przy żadnej pracy nam nie pomógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2219

 Jak nie masz kasy ,mówisz to przy zamawianiu usługi,i każdy wie na czym stoi. I od razu ugadujemy się kiedy kasa,tak powinno być . Houg.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28764
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Tylko ameliniowy kabel w tych czasach dawać? Nie wiedziałem, że jeszcze takie sprzedają. Ziemią nie chcesz puścić? 

Są dostępne, oczywiście większe przekroje, cienkiego w alu nie kupisz

Dodajmy, bo nikt o tym nie wspomniał że kabel alu przyniesie mniejszy prąd niż taki sam kabel Cu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

@daron64 coś się tak uparł na te słupy i linię górą ? Ze zdjęć widać, że masz ładne siedlisko. Zasrasz sobie tymi kablami i słupami to wszystko. Ziemią może być drożej ale nie musisz robić całości na raz. Lepiej etapami ale tak żebyś potem sam nie przeklinał i mie przerabiał za rok czy dwa.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
19 minut temu, extrabyk napisał:

@daron64 coś się tak uparł na te słupy i linię górą ? Ze zdjęć widać, że masz ładne siedlisko. Zasrasz sobie tymi kablami i słupami to wszystko. Ziemią może być drożej ale nie musisz robić całości na raz. Lepiej etapami ale tak żebyś potem sam nie przeklinał i mie przerabiał za rok czy dwa.

Nie tyle się uparłem, co sądziłem, że będzie hmm lepiej? Do 4 muszę zrobić na juz, bo w 5 w miejscu licznika dosłownie się wali, teraz mam parę groszy i chciałem to odciąć i zrobić szybko jakoś, żeby do jesieni było.  Później jak już będzie przyłącze na oborę, to między 2/3 nie będzie kabla przez całe podworko. Narazie musze zrobić wszystko na raz tak żeby dociągnąć do 4 prad. Słupy akurat wymieniali blisko i za grosze wziąłem 2 w najlepszym stanie. Między 1/2 mało jeżdżę, więc tam nie przeszkadza mi gora. Miedzy 3/4 chciałem ziemia później jak zrobię przyłącze na obore, ale nie wiem jak to jest jeśli przecinało by to linie wodociągu? Między 3 a nalotami musi iść góra, ale tam w niczym nie będzie przeszkadzac. Takze narazie chciałem góra, bo łatwiej/szybciej(czyli jak myślałem - lepiej). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1560
3 godziny temu, Ursus932 napisał:

Ja mam niedaleko kilkanaście, ba, kilkadziesiąt hektarów konopii,krzaki pięknie rosną,wysokie  i gęste, ale...no właśnie jest ale, są to zwykle konopie włókniste 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Belaruss820 napisał:

Ja mam niedaleko kilkanaście, ba, kilkadziesiąt hektarów konopii,krzaki pięknie rosną,wysokie  i gęste, ale...no właśnie jest ale, są to zwykle konopie włókniste 😀

Trza było po między nimi trochę zasiać tej😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, soltys48 napisał:

a za paliwo na stacji czy za części w sklepie nie trzeba płacić od razu?

Nie. 😂 W grene mam 45 dni a za paliwo na prywatnej stacji 30 dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj