Polecane posty

Fendt308lsa    425

https://www.olx.pl/oferta/forschnit-zt-323-a-nie-zetor-ursus-case-jd-CID757-IDxh2j2.html#4c2c82bb19

Takie pytanie niektórzy twierdzą że te ciągniki lepiej ciągną niż polska 12stka ale przecież tutaj silnik ma tylko 100km a w 12stce prawie 120 km 

I czy taki ciągnik dałby radę współpracować z obracanym pługiem (chodzi mi o podnośnik) silnik 4 cylindrowy tutaj czy 6 ? 

Na główny ciągnik taki knur to też tak średnio się nadaje bo skręt mały i z belarką lipa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9277

możesz założyć do 323 rzędową szóstkę leylanda i będzie 120KM, można taki kupić, masa własna koło 5600kg plus obciążniki

były wersje 105, 115 i 120KM z silnikiem IFA, zalezy jakie ustawienie pompy trafisz

jak założysz siłowniki wspomagające to dźwignie obrotową 4, bez jest trochę za słaby podnośnik

Skręt na orbitrol się przerabia i jest ciut lepszy, bo orginalnie było chyba serwo, na pewno w 303 tak jest

skrzynia ma w sumie 20 przełożeń do przodu (chyba z półbiegiem) więc nasza "12" się chowa, i jeszcze kilka udogodnień

 

 

Edytowano przez jahooo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

Dzięki za info. 

Szukam ciągnika minimum 120km i narazie się rozglądam. 

Gdyby się taki trafił z silnikiem 120 km i w miarę okej stanie to mógłbym pomyśleć o takim. 

Moim zdaniem zdrowa 12stka ma też całkiem spoko uciąg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9277

Generalnie problemem 12 są skrzynie - za mało przełożeń, podnośnik za słaby do obrotowej 4 (zacina się). Skręt tez taki sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    241
1 godzinę temu, Fendt308lsa napisał:

https://www.olx.pl/oferta/forschnit-zt-323-a-nie-zetor-ursus-case-jd-CID757-IDxh2j2.html#4c2c82bb19

Takie pytanie niektórzy twierdzą że te ciągniki lepiej ciągną niż polska 12stka ale przecież tutaj silnik ma tylko 100km a w 12stce prawie 120 km 

I czy taki ciągnik dałby radę współpracować z obracanym pługiem (chodzi mi o podnośnik) silnik 4 cylindrowy tutaj czy 6 ? 

Na główny ciągnik taki knur to też tak średnio się nadaje bo skręt mały i z belarką lipa :)

mój kuzyn miał forszja tego starszego i bez napędu i jak zjechał z pługami piątkami zagonowymi z pola na podwórze i zostawił pług w górze to do rana może cm opadł podnośnik miał zarąbisty bele sianokiszonki podnosił bez zająknięcia ,co do tego forszaja sąsiad kilka lat temu miał i czwórki lemkena w obocie ciągał bez problemu

Edytowano przez jarecki7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

To prawda te podnośniki nie są do pługów obracanych... 

Ale sporo ludzi pracuje pługami obracanymi więc się da. 

Teraz pod względem zachodnich ciągników wiadomo że znajdą się niemałe niedoskonałości, lecz kiedyś taka 12stka 4x4 to było coś 9_9 

Nówka szła jak dzik :D 

Bardziej myślę nad jakimś ciągnikiem reno o mocy 120 km ale jak na tą chwile ważniejsze wydatki są. 

Ewentualnie jakaś 12stka czy 16stka w dobrym stanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

12 czy 16 w ładnym stanie też swoje kosztuje... a jednak to już ciągnik mocno zacofany technologicznie.

Tak kiedyś jak te ursusy były nowe i nie było u nas zachodu to nikt nawet nie pomyślał, że mogą być lepsze...

Co do tego forszaja to wygląda jak zabytek może i w polu zrobi... ale jednak zabytek.

W okoliy chodzi coś takiego z lemkenem 4 na obrocie (potrzebuje pola sąsiada, żeby zawrócić)


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

Zacofany i to bardzo :D 

Ale za to równie prosty i bardzo tani... Szkoda tylko że części badziewne, stare komunistyczne części były naprawdę dobre przy tych. 

Kiedyś były inne czasy, kiedyś na 10 ha miał c360 i to był byk  a teraz na tyle kupują 120 km czy więcej :D

Ale jednak przykre jest to że przez komunizm zostaliśmy tak bardzo w tyle, gdyby ursus i bizon miał pieniądze na modernizację ciągniki mogły by być naprawdę fajne. 

Na eksport szły naprawdę fajne ursusy, które mogły w mniejszym lub większym stopniu konkurować z zachodnimi ciągnikami tylko to wszystko zostało w tyle z braku nowych technologi. A polskiego chłopa traktowano jak psa i dostał byle gówno zle złożone w fabryce i itak musiał się z tego cieszyć że wgl ciągnik dostał. 

To mi pola może nie starczyć z zawracaniem się... Bardzo cenię sobie zwrotność ciągnika. A kręcić się non stop do tyłu i do przodu to nie dla mnie. Ciągnik dobry na duże pola. 

Nie najgorszą 12stke czy 16 stkę można kupić do 40 tyś jak ma się coś w głowie. 

Pare lat temu znajomy kupił za 40 tyś eksportową 16stkę i dobrze chodziła ale pracuje na 300 ha :) 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28795
13 minut temu, Baks00 napisał:

Dzięki

Zbiłeś mnie z tropu,uzytkuje agregat uprawowo-siewny tej firmy..................

Nie rozumiem??? Chyba że pytałeś typowo o opinie o agregatach podorywkowych, a ja porzuciłem link na temat tej firmy i ich wyrobów ogólnie, to wtedy przepraszam za zamieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460

Ja się moze zle wyraziłem.Właśnie myślałem typowo o opinie o agregatach podorywkowych.Ale nie ukrywam że wybierałem się zobaczyć z,,Batyry''Ale jak poczytałem twój link to stwierdzam,,że moze mialem szczęscie''przy siewnym.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28795

Kiedyś na jakichś targach widziałem sprzęt od batyry, i z tego co widzę w twoim linku to chyba znacznie odchudzili konstrukcję, kiedyś było to dużo masywniejsze. Widać od kiedy batyra wszedł w produkcję na większą skalę to mu jakość spadła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460

Ja użytkuje siewny kilka lat,no i zastrzeżeń zero,super.Jedynie co budziły nie pokój spawy na początku-nie wygladały na ,,dobrego spawacza''Ale dają radę nic,nie pękło nie urwało nie wygieło.I dlatego pomyślałem na podorywkowym z tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj