Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Ktoś coś wie na temat sprzętu zielonkowego firmy Niemeyer? Jest trochę tego i nie wiem czy jakościowo jest taki sam jak Krone, Claas, Fella, itp?

https://www.olx.pl/oferta/zgrabiarka-niemeyer-rs-700-nie-krone-patinger-claas-CID757-IDtua5z.html

 

Takie cóś, co myślicie? Czy te odkryte bieżnie z rolkami ramion to trwałe rozwiązanie czy wszystkie mają tak samo a w oleju pracują tylko koła zębate przekładni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401
5 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Ktoś coś wie na temat sprzętu zielonkowego firmy Niemeyer? Jest trochę tego i nie wiem czy jakościowo jest taki sam jak Krone, Claas, Fella, itp?

https://www.olx.pl/oferta/zgrabiarka-niemeyer-rs-700-nie-krone-patinger-claas-CID757-IDtua5z.html

 

Takie cóś, co myślicie? Czy te odkryte bieżnie z rolkami ramion to trwałe rozwiązanie czy wszystkie mają tak samo a w oleju pracują tylko koła zębate przekładni?

 

Bardzo fajna maszyna używałem swojego czasu modelu 620 chodziła bezawaryjnie prosta i przede-wszystkim lekka konstrukcja idzie w tym nawet c330. Nie wiem jak w tym modelu ale jak patrzę to raczej tak samo nie można szybko zdemontować ramion trzeba wybijać zabezpieczenie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
7 godzin temu, izydor6280 napisał:

cena kosmos, szczególniej jak doliczyć kilka tys. na dobre gumy

https://www.olx.pl/oferta/ursus-c360-CID757-IDtEH3N.html#01b49538f3

Popieprzylo chłopa,  to co on tam wymienil,  co zrobione to jaki to koszt? Ze dwa koła? Trzy?  W ogóle jak mnie rozpiernicza jak piszą,  że wymienione filtry,  no kuźwa laskawcy wielcy,  prawie jakby generalke zrobili.. No i do tego te opony. Ciekawe czy w ogóle ma przegląd i ubezpieczenie.  Niby blachy są,  ale nic o tym nie wspomina

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Popieprzylo chłopa,  to co on tam wymienil,  co zrobione to jaki to koszt? Ze dwa koła? Trzy?  W ogóle jak mnie rozpiernicza jak piszą,  że wymienione filtry,  no kuźwa laskawcy wielcy,  prawie jakby generalke zrobili.. No i do tego te opony. Ciekawe czy w ogóle ma przegląd i ubezpieczenie.  Niby blachy są,  ale nic o tym nie wspomina

dron64 po prostu ludzie mają fantazje i szaleją z cenami.to samo jest z zetorami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Kurde ja swoje trzymam,  za dwadzieścia lat sprzedam i dziecku dom kupię :)

@bratrolnika

@zetorki

I co się nabijacie,  tu nie ma nic smiesznego -  60tka, zetor 7011 od nowości u nas i teraz 8145, przecież to będzie kiedyś kupę kasy warte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ludzie już przestają być ślepi, idą do przodu, tak jak dziś nikt nie spojrzy na poloneza czy skode felicje - a kiedyś używka droższa jak nowy, tak za 15 lat nikt nie spojrzy na ursusa czy zetora, kilkuhektarowcy będą robić 16-stkami wyrwanymi za 8 tys ze złomu bo trzeba szybko pole obrobić i do roboty wracać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
19 minut temu, daron64 napisał:

@bratrolnika

@zetorki

I co się nabijacie,  tu nie ma nic smiesznego -  60tka, zetor 7011 od nowości u nas i teraz 8145, przecież to będzie kiedyś kupę kasy warte :)

Byle byś dzieciaka taka willą nie uraczył za te miliony za zetory i ursusy https://goo.gl/images/kdfKKj

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Szwagier pracuje w muzeum, dam mu znac, może będą zainteresowani, alo może jakis skansen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Ludzie już przestają być ślepi, idą do przodu, tak jak dziś nikt nie spojrzy na poloneza czy skode felicje - a kiedyś używka droższa jak nowy, tak za 15 lat nikt nie spojrzy na ursusa czy zetora, kilkuhektarowcy będą robić 16-stkami wyrwanymi za 8 tys ze złomu bo trzeba szybko pole obrobić i do roboty wracać

Tu kolego się mylisz bo na chwilę obecną dane traktory wypasione , elektronika to będzie kupa złomu bo naprawy kosztują a wystarczy 8 lat i traktor wrak przy uprawie 100 ha rocznie , takie części są .

A Ursus jak jeździł in tak będzie służył nadal do 50 ha jest wystarczający i tani w obsłudze .

Już wiele widziałem co warte są te nowe traktory jak nowe , to zachwyt ale jak się zaczyna psuć to końca nie widać .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No, po Twoim avatarze widać że nie lubisz nowości :D Za 15 lat albo ludzie będą reanimować stare fendty, jd itp albo jeździć nowymi chińczykami, jak opodatkują rolników to inaczej to będzie wyglądać 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Śmiejcie się wszyscy, zobaczymy za 20lat kto się będzie śmiał :)

Co do reanimacji staroci,  toczą jakiś czas do starych zachodnich będzie coraz ciężej o części,  a do Ursusa,  czy zetor będą dalej klepac,  słabej jakości,  ale będą części.  

Obysmy wszyscy za te 20lat nowymi jeździli(nie na kredyt) ,  tego Wam i sobie życzę :)

 

A jeszcze co do chaty,  toć to vintage @bratrolnika, Ty wiesz jaki to spam na dzielni jakbyś sobie tą te paredziesiat lat taka chatka strzelił?  :)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

sam mam MTZ-ta z 1971 roku i na razie nie mam zamiaru go zmieniać, chyba że jakis kolekcjoner zaproponuje dobrą cenę :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

No, po Twoim avatarze widać że nie lubisz nowośc .

Wypowiem się tak lubię nowości ale nie za wszelką cenę nie mam kredytów w bankach .

Znam kilku dużych gospodarzy co mają ponad 150 ha mają na czysto pond 300 tyś zysku ale i wydają amortyzacja kosztuje czasami bywa że i braknie im kasy .

Sąsiad niedawno przyprowadził z remontu feda co ma już 25 lat koszt naprawy i robocizna 50 tyś i to jeszcze nie do końca zrobiony .

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Znacie tego handlarza  https://roltoma.otomoto.pl/ ? Ktoś coś u niego kupował? Warto jechać coś zobaczyć? Czy straszny przekręt jak co niektórzy ?  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Kolega ma 15 letniego fenda i 2 letniego fenda to powiedział że te nowe to już jest guwnolit. Jedna trzecia ceny to płaci się za nazwę fenda. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

dobre auta czy maszyny skończyły się mniej więcej w 2000r. 

teraz produkują tak aby wytrzymało gwarancję, wyrzucić i pędzić do sklepu po nowe

 

wracając do fantazji sprzedających https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-c-330-sprzedam-CID757-IDtGv6b.html#74189ed196

tu pół biedy jak jest kwit, ale i tak pewnie wyjdą kwiatki i bez 10tys. nie ma co zaczynać remontu https://www.olx.pl/oferta/ursus-c-360-CID757-IDtpEfx.html#01b49538f3


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Do nl chcesz to ci dam namiar na w miarę fajną firmę. Hollendrzy bardziej szanują polaków jak szwaby :) 

 

Edytowano przez stuart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj