mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

konteno    1782
2 godziny temu, 12Pafnucy napisał:

Jak peletował?

Znaczy co?

no w taki młynek 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Jeśli chodzi Ci o palenie owsem to nie przy tej cenie, paliłem mieszając z pelletem i jednak to nie jest to lepiej sprzedać owies i za to kupić pellet ze slonecznika jeśli trzeba przyoszczedzic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3492
7 godzin temu, konteno napisał:

no w taki młynek 

 

No ale owies i tak se leci.

On już praktycznie w granulacie jest.

Aby czysty i nie chudy był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2147
17 godzin temu, Strongman napisał:

Głęboko i ładnie wzeszedł 

W zamian dostaniesz beznadziejne krzewienie.

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710
Napisano (edytowany)

Jest sens do R1 w owsie w fazie jak niżej na zdjęciu dodać np azoksy solo?

Czy lepiej czekać i ewentualnie jeden zabieg tebukonazolem.na flagę lub wiechowanie.

Może zero fungi?

20240424_123237.jpg

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    332

10 lat uprawiam owies i nigdy nie dawałem fingicydow, na robaka tak, resztki mokro z pszenicy tak szkoda kasy ale na pewno nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710

Powiem tak - staram się walczyć o plon. Nawożenie dane konkretne i 3 czy 4 tony mnie nie interesują bo to będzie porażka. Nie ma żadnej gwarancji że i tyle zbiorę, ale dopóki piła w grze...

Zabieg fungi za 100zł jeśli dałby zwyżkę plonu o 250kg i poprawił jakość to już ma sens.

Ale nie mam pojęcia jak to się w owsie przekłada.

Z obserwacji to widywałę rdzę i septoriozy na owsie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

na chwasty  planuję mustang forte  , a co dajecie w owsie na jednoliścienne ? szczególnie chodzi mi o chwastnicę 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    332
Agrest napisał:

Powiem tak - staram się walczyć o plon. Nawożenie dane konkretne i 3 czy 4 tony mnie nie interesują bo to będzie porażka. Nie ma żadnej gwarancji że i tyle zbiorę, ale dopóki piła w grze...

Zabieg fungi za 100zł jeśli dałby zwyżkę plonu o 250kg i poprawił jakość to już ma sens.

Ale nie mam pojęcia jak to się w owsie przekłada.

Z obserwacji to widywałę rdzę i septoriozy na owsie

Nikt nikomu nie zabroni, ja w poniedziałek dałem 100kg saletry, w sobotę chwasty mustangiem i zależy jaki będzie Maj jak będzie woda to siarczan magnezu i cos na robaka i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710

Nic chyba nie ma.

I skąd tam chwastnica?

Jak wcześniej zasiany to ziemia zakryta, a chwastnica wschodzi najczęściej jak jest dobrze wygrzana gleba, zazwyczaj w maju. Nie powinna liczebnie stanowić konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507
misio3p napisał:

17 godzin temu, Strongman napisał:

Głęboko i ładnie wzeszedł 

W zamian dostaniesz beznadziejne krzewienie.

Akurat owies nie potrzebuje zeby jakos bardzo sie krzewil bo najlepszy plon jest z glownego źdźbła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2443
47 minut temu, farmerss34 napisał:

na chwasty  planuję mustang forte  , a co dajecie w owsie na jednoliścienne ? szczególnie chodzi mi o chwastnicę 

Jeszcze nic nie wymyślili na jednoliscienne w owsie 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1505    0
Agrest napisał:

Jest sens do R1 w owsie w fazie jak niżej na zdjęciu dodać np azoksy solo? Czy lepiej czekać i ewentualnie jeden zabieg tebukonazolem.na flagę lub wiechowanie. Może zero fungi?  Też swojemu owsu planuje dać po niedzieli odżywkę a przy regulacji dodać fungicyd Planuje dać tebukonazol bo planuje powalczyć o plon tak ja ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710

A tebu lepsze czy azoksy?

Który lepszy na septoriozy i rdzę bo tego bym się spodziewał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3635

Jedno dobre na to, drugie dobre na tam to. 243074333_tabela_fungi_1_big.jpg.894e8b1abc9a2b21adc9191a7ec4d70a(1).jpg.dc180c0e836984844807e80b5f409c0d.jpg

Dał bym samo tebu najmniejszym kosztem, albo, albo wcale bym nie dał. To tylko owies 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1290
10 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Jedno dobre na to, drugie dobre na tam to. 

Dał bym samo tebu najmniejszym kosztem, albo, albo wcale bym nie dał. To tylko owies 

Za dużo kasy ludzie mają, dobrze zaprawić i nie potrzeba robić żadnej t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710

Nie zaprawiałem bo znalazłem dane że zaprawianie owsa daje zwyżkę plonu...I tu uwaga- 100kg/ha

Więc na pewno odpowiedni fungicyd w odpowiedniej fazie da sięcej zysku.

Ale tylko skrócę a o ochronie będę myślał jak coś zacznie się dziać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1782
16 godzin temu, Janeczko napisał:

Jeśli chodzi Ci o palenie owsem to nie przy tej cenie, paliłem mieszając z pelletem i jednak to nie jest to lepiej sprzedać owies i za to kupić pellet ze slonecznika jeśli trzeba przyoszczedzic 

jak mam się nałopatować na przyczepe lub naworkawać naważyc itp to wole od razu w piec , myślałem mieszać z trocinami z piły /krajzegi /heblarki/tartaku lub podumać o sprzęcie ciągnikowym by samodzielnie te składniki wymieszać i zrobić pellet bo usługa chyba też droga i czasochłonna , u mnie sie ponakręcali na owies , sąsiad podniósł dzierżawę okolicznemu krowiarzowi , ten sie zrzekł i wziął inny i 3,5ha owsa za miedzą budżetowo bez nawozu przedsiewnie tylko zaorane wiosną zeszłoroczne ściernisko , 2x talerzówka i owies agregatem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245
9 godzin temu, Agrest napisał:

Nie zaprawiałem bo znalazłem dane że zaprawianie owsa daje zwyżkę plonu...I tu uwaga- 100kg/ha

Więc na pewno odpowiedni fungicyd w odpowiedniej fazie da sięcej zysku.

Ale tylko skrócę a o ochronie będę myślał jak coś zacznie się dziać

Opryskaj pół działki, zważ i będziesz wiedział. Innej opcji nie ma żeby się przekonać. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710

A dziękuję, działka nieregularna 2,5km długa. Chyba zrezygnuję z takiego doświadczenia🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Wy tutaj o skracaniu i t1, a mi zostało 20 arów do zasiania na dołku. Dwa dni temu byłem to na pusto koleina się robiła.... Łącznie mam 6,5ha i połowę udało się wysiać ok 20 lutego, jutro pryskam go Mustang forte, a w Majówkę n2 150 kg saletrzaku. Pod agregat wszędzie dawałem 300kg saletrzaku, bez pk ale na zimowej orce i na jesieni wszędzie pomiot i obornik od byczków. Planuje tylko pilnować robaków, bez żadnej regulacji bo na piasulkach to tylko może to palić. Jeśli t1 to max tebu solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710

Pęd główny tak wygląda. Boczne jeszcze długo nie dogonią.

Skracanie w poniedziałek będzie ok czy za wcześnie?

Dam 0,2 max 0,3 moddus

20240426_190010.jpg

20240426_190225.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj