mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

kaseton    11

No u mnie też już 3 liść jest,  siany 4 marca, niedługo trzeba odchwaszczanie wykonać, dam jeszcze Ok 150 kg saletry i powinno starczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389
Napisano (edytowany)

Gold zawsze przytrzymuje owies i przez parę dni roślinki są jakby zwiędnietne, ale to szybko przechodzi, a co do skracania to na dobrej ziemi bardziej bym się obawiał ccc w pszenicy, niż we wcześnie sianym owsie. 

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3247

Trzeba obserwować i dać w miarę potrzeby, ogólnie skracanie na piachach strasznie przypala jak potem przyjdzie susza, jak już skracać to nie takimi dawkami co piszę na etykiecie ze np modusa jest 0,4 to dać 0,15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22
Napisano (edytowany)

Własnie po goldzie spoko u mnie było 0 przebrarwień, liście lekko oklapły ale generalnie nie miałem zastrzeżeń. Przy granstarze natomiast zawsze niezależnie czy dolna czy górna dawka zboże zmienia kolor na jasny zielony (może to kwestia odmiany) - jakby przypalone albo opryskane herbicydem który nie ma w tym rejestracji, rośliny jakby wyprężone do góry ale to efekt przejściowy i  raczej nie ma to wpływu na plon. W tym roku jadę granstarem

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3247

Najlepszy według mnie jest mustang forte w dawce 0,8 i żadnych przebarwień ni nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25760
Napisano (edytowany)

Mój 7 kwietnia tak wyglądał.

Odchwaszczony Goldem 4 kwietnia. Uszkodzeń przebarwień nie zauważyłem 

20240407_173102.jpg

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    335

ja od 3 lat jadę Goldem i plony mam zadowalające, żadnych przypaleń. w tym roku mustang żeby zrobić jakąś zmianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    312

Ja w tamtym roku dał się namówić na chwastoxa i nigdy więcej. Jedynie skrzyp hamuje a tak to szału nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    375

Owies ładnie rośnie, niestety chwast też. Na tej działce mam problem głównie z chabrem, przytulią i ostrożniem. Myślę prysnąć Goldem. A może macie jakieś inne sprawdzone środki?

 

IMG_20240410_173520.jpg

IMG_20240410_172246.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    11

No ja tez mam trochę ostrożnia, i planuje opryskac Goldem, tylko skrzypu trochę tam jest No i nie wiem co zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2152

Mustang Forte zawsze u mnie dobrze działał na dwuliścienne. W tym roku w jęczmieniu jarym będę stosował.

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3247

Według mnie mustang forte najlepszy najskuteczniejszy  środek na owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
1 godzinę temu, Sim95 napisał:

Owies ładnie rośnie, niestety chwast też. Na tej działce mam problem głównie z chabrem, przytulią i ostrożniem. Myślę prysnąć Goldem. A może macie jakieś inne sprawdzone środki?

 

 

 

IMG_20240410_173520.jpg

IMG_20240410_172246.jpg

Myślę że chwatox zawracać  i nie ma co sobie d*py . Nigdy nie widziałem jakiejś zwyżki plonu w owsie jeśli walczyłem z przytulia . Koszty oprysku nie równe zyskom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk69    14

Co polecacie na zwalczanie chabra bławatka bo Mustang chyba tak średnio go zwalcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    911

Panowie u mnie owies już się dość mocno krzewi że ledwo rajki widać, dawać już mikro czy jeszcze za wczas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    335

Jak już ziemi nie widać to większa szansa że ciecz nie spadnie ena glebę więc możesz jechać, kup jeszcze jakiś pyretroid np cyperkill max żeby od razy mszyce zwalczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    911

Mo najbardziej chodzi czy nie przypale owsa w tal wcześniej fazie, cyperkill mam z jęczmienia ozimego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389

Daj se spokój z tym mikro ani to pomoże ani zaszkodzi i nie będziesz niepotrzebnie rozmyślał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1783
48 minut temu, jajonasz napisał:

Daj se spokój z tym mikro ani to pomoże ani zaszkodzi i nie będziesz niepotrzebnie rozmyślał. 

Ale spokojnie spać będzie że zrobił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25760

I chyba będzie poprawka na rzodkiew. Tak jak myślałem, łatwo się nie podda. Ewidentnie liść się prostuje i połysku nabiera.

Ech... I deszczu by się zdało a o tym słuch zaginął

20240411_130831.jpg

20240411_130907.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Dziś kończę siew owsa, mam jeden kawałek niestety woda stoi może uda mi się za tydzień zaorać o ile nie będzie padać. Pytanie czy na taki późny siew jest sens inwestować w nawozy czy posiać i zebrać co się uda ? Zasobności nie znane na tej działce ale ogólnie najsłabsza. Mam co prawda Map 12-50 i sól potasową tylko jest sens dawać ? Co byście poradzili?

IMG_20240411_173214.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    335

patrząc na kalendarz to jeszcze późno nie jest ale patrząc na przebieg pogody i to że rzepaki już kwitną a ty chcesz siac owies to już późno i bez sensu. Powiem tak ceny za zboże nie będzie a z owsa to już tym bardziej bo wszyscy sieją. Siej najniższym kosztem i co urosnie bo teraz licząc trochę polifoskj trochę azotu paliwo kombajn to będzie trzeba 4t żeby wyjść na 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67
Napisano (edytowany)

Właśnie podobnie myślę chyba że będzie w maju woda no to jeszcze może się udać ogólnie okres wegetacyjny się wydłuża więc kto wie czy za x lat nie będziemy siać dwa razy jare tego samego roku

 

Jak nie wykorzysta potasu i fosforu z nawozu to przy zostawionej słomie nie zostanie dla rośliny następczej ? Czy lepiej te nawozy zostawić na następny siew

Edytowano przez Janeczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj