mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Michal014d    142

Z swoich doświadczen na slabych glebach jak saletra to tylko na 1-2liść owsa calosc N. No chyba ze siejemy w maju owies przy 20oC i za 3 dni wschodzi to mozna wtedy pod korzeń dac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj wjechać uprawić. Nie da rady ciągnik siada... trzeba czekać. Myślę że tak do 5 kwietnia nie będzie tragedi. Poczekam do czwartku, piątku i może pójdzie. Fajna pulchna glinka ale co z tego jak pod spodem bagno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Ja w tym roku stosuje dwa rozwiazania z azotem w owsie. Na jednym polu poszła całość przed siewem w postaci mocznika. Na drugiej działce 50% przed siewem w postaci mocznika a drugie 50% pójdzie w fazie krzewienia w postaci saletry. Plus pewnie jeszcze jedno nawożenie dolistne NitroSpeed39 w dawce 3-5l na hektar dawka zależna bedzie od rokowań plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
jajonasz napisał:

1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

polowe saletra na 3-4 liść albo sama saletrę.

Za późno, w owsie albo wszystko pod korzeń, a jak dzielić to resztę na szpilkę. 

moim zdaniem trochę za wcześniej na szpilkę. Sialem owies tydzień temu I myślę że w święta wyjdzie szpilka a pod korzeń dałem mocznik który w ciepłych warunkach działa po ok 2 tygodniach więc akurat na szpilkę. Teraz dorzucić jeszcze saletrę to skumuluje azot dla tego uwazam ze do tego 3 liścia azot z mocznika działa potem saletra jak znalazl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3213

 Najlepsza opcja pod korzeń, wiadomo nie bedzie potem padać rozsypiesz nawóz w suszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Ja dałem mocznik pod korzeń i siew 2 tyg temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
18 godzin temu, Michal014d napisał:

Z swoich doświadczen na slabych glebach jak saletra to tylko na 1-2liść owsa calosc N. No chyba ze siejemy w maju owies przy 20oC i za 3 dni wschodzi to mozna wtedy pod korzeń dac.

Ja dawałem mocznik, który leżakował z 10 dni zanim go wymieszałem z glebą i dopiero siew. Poszło 170kg/ha. Potem już żadnego nawożenia aż do żniw, plon 5t ale klasa gleby to IIIB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Faza dwóch liści. Po świętach musowo odchwaścić bo rzodkiew góruje i azot żre.

20240327_115310.jpg

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Dajcie sobie spokój , kolodziejczak przed chwila powiedział ze dopłata tylko żyto , pszenzyto , pszenica , jeczmien … i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1286
4 godziny temu, Agrest napisał:

Faza dwóch liści. Po świętach musowo odchwaścić bo rzodkiew góruje i azot żre.

20240327_115310.jpg

Czym lecisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Siane 16.02

Plan po taniości tribenuron bo po za  rzodkwią nz razie nic nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
dzarjan8111 napisał:

Dajcie sobie spokój , kolodziejczak przed chwila powiedział ze dopłata tylko żyto , pszenzyto , pszenica , jeczmien … i tyle 

niestety wszyscy się rzucili w tym roku na owies bo kasa była i jest zachęcająca ale po zniwach poleci na 400zl, przez zielony ład i pozostawienie ścierniska do wiosny zawęża pole manewru na wiosnę więc każdy leci po taniosci i wybiera owies

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Życzę wszystkim jak najlepszej ceny.

Jak uda się dorwać owies zwany ozimym to po 5 latach wrócę do uprawy tego zboża. W planie pół pola chcę zasiać jęczmieniem ozimym a pół owsem i zobaczyć co lepiej wyjdzie.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

Chcesz ten owies? Mieszkamy stosunkowo blisko siebie a miał będę go miał na pewno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Zgadza się, z drobnym hakiem godzina jazdy. Będę pamiętał i odezwę się po ten owies po żniwach.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

Tylko się przypominaj bo u mnie z pamięcią....m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

Tak z samej północy.

Ja nie mam posianego ale mam namiar na gościa który ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Tylko trzeba mieć na uwadze że jak rzadko ma się śnieg na polach w swojej okolicy to bez okrywy może nie przetrzymać zimy. U mnie wypadło tak około 2 hektary. Było -15 bez okrywy i nie dał rady. Ale w rejonach gdzie był śnieg to wytrzymywał i ponad -20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się dzieje. Czekam tyle czasu aż obeschnie bo pola problematyczne a tu kiedy brakuje z 3-4 dni ma spaść z 10 litrów i weź znowu czekaj... Po świętach też ma lać. Chyba nie zasieje... kiedy najpóźniej sialiście owies który w miarę sypał?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

W 2013 roku siałem 20 kwietnia, sypał naprawdę rewelacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj