mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Axd529    117

Panowie jak myślicie ustoi czy trzeba skrócić? Jeśli tak to czy ccc mogę zastosować czy lepiej zamiennik moddusa? Stanowisko po poplonie z gorczycy, dostał pod korzeń  65N.

 

IMAG0354.jpg

IMAG0352.jpg


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek525    91

Panowie, jaki powinien być odstęp czasowy od pryskania Goldem do ewentualnego deszczu ? Bo nie wiem czy wyrobię się przed deszczem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

W tamtym roku jak pryskałem, to za plecami naszedł deszcz- podziałało. Jednak specjalnie bym tak nie robił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

panowie pierwszy raz będę stosował ccc w owsie i zastanawiam się czymoge dodać po 5% siarczanu i mocznika + mikro?


Oki juz doczytałem że mogę bez problemu zrobić taką mieszankę 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
Napisano (edytowany)

Bozio, choć jeden potrafi się cofnąć parę stron wstecz :)

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

Witam

Jak szybko po Chwastoxie można zastosować CCC??

Jakie najlepiej dodać stężenie mocznika i siarczanu magnezu do niego aby efekt był dobry?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

5% stężenie. Odstęp im dłuższy tym lepszy, dzień po dniu raczej nic się nie będzie działo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3241
Napisano (edytowany)

chlorek chloromekwatu jak dzielicie z modusem bo są rożne producenci i rożne sl 675sl,725sl,750sl i dawki inne.

Ale jak mieszanina to połowa modusa  z 04 na 02 i połowa ccc z tego typu co się ma bo 750 jak by samego zastosował to 1,5l czyli 0,75 jak z modusem a tego 675sl trzeba 2l czyli 1 l z modusem.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatKub2405    0

Owies siany 13 marca rzutowo(działka po ugorze),dane 200 kg polifoski i 200 saletrzaku na tym się skończyło.Starczy mu?

IMG_20210528_203051.jpg

IMG_20210528_203131.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

owies idzie ostro w górę, w poniedziałek pojedyncze rosliny były w fazie 1 kolanka a dzis juz drugie kolanko na większości, niestety pogoda nie pozwoliła skrócić ccc, kolejna próba w poniedziałek. Do jakiej fazy można bezpiecznie i efektywnie skracac owies ccc, planuje dawke 1.5l teraz już na 2 kolanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1388

spokojnie, owies fajnie reaguje na ccc do fazy czwartego kolanka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829
38 minut temu, dzikiWschód napisał:

owies idzie ostro w górę, w poniedziałek pojedyncze rosliny były w fazie 1 kolanka a dzis juz drugie kolanko na większości, niestety pogoda nie pozwoliła skrócić ccc, kolejna próba w poniedziałek. Do jakiej fazy można bezpiecznie i efektywnie skracac owies ccc, planuje dawke 1.5l teraz już na 2 kolanko

a pisali koledzy aby wtedy jechać i nie czekać, będzie nauczka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

pierwszy raz będę skracał owies I dygalem się w sumie nie wiem czego. Za rok będę wiedział 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Nic by mu nie było, tak samo jak mustangiem leciałem jak były trzy pełne liście bo ziela było sporo i zapowiadali załamanie pogody i nic mu nie było mimo że etykieta podaje że od czterech pryskać. Potem właśnie pogoda się załamała opady i szybko poszedł do przodu i zapewne oprysk później był by mniej efektywny bo myślę że mógł by  nie dotrzeć do samego dołu

Na wczoraj

 

20210528_134811.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

Tydzień byłem na wyjeździe. Przed ostatnim weekendem ani widu ani słuchu pierwszego kolanka. Wróciłem w piątek, dziś idę na pole, a tam 2 kolanko :/ Mam antywylegacz 725, to pewnie polecę jak tylko się da 2L/ha + siarczan/mocznik/odżywki. Generalnie źle nie wygląda. Żółte place zdecydowanie lepiej wyrównały się w bingo. Ogólnie lepiej wygląda od aventisa. Może nie ma bardzo dużej różnicy, ale zauważalna, choc nie wiem czy na zdjęciach będzie widoczna. 

W ogóle wygląda, że po goldzie w max dawce trochę zielska zostało. Cos podpowiecie co to i czy się martwić? Miejscami jest kuźwa zielono od tego. Generalnie od miedzy zbrakło mi oprysku na jakieś 2-3m szerokości, to zielsko, które jest widoczne tu na zdjęciach, to na tym pasku jest kilkukrotnie większe i nie wiem, czy tutaj po prostu jeszcze nie zdechło, czy oprysk tylko przyhamował i ruszy to dalej. Oprysk był jakoś w pierwszym tygodniu mają.

IMG_20210530_102738155_HDR~2_copy_1849x1040.jpg

IMG_20210530_102603528_HDR~2_copy_1849x1040.jpg

IMG_20210530_102323176_HDR~2_copy_1849x792.jpg

IMG_20210530_103113542~2_copy_733x1363.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
8 minut temu, daron64 napisał:

Tydzień byłem na wyjeździe. Przed ostatnim weekendem ani widu ani słuchu pierwszego kolanka. Wróciłem w piątek, dziś idę na pole, a tam 2 kolanko :/ Mam antywylegacz 725, to pewnie polecę jak tylko się da 2L/ha + siarczan/mocznik/odżywki. Generalnie źle nie wygląda. Żółte place zdecydowanie lepiej wyrównały się w bingo. Ogólnie lepiej wygląda od aventisa. Może nie ma bardzo dużej różnicy, ale zauważalna, choc nie wiem czy na zdjęciach będzie widoczna. 

W ogóle wygląda, że po goldzie w max dawce trochę zielska zostało. Cos podpowiecie co to i czy się martwić? Miejscami jest kuźwa zielono od tego. Generalnie od miedzy zbrakło mi oprysku na jakieś 2-3m szerokości, to zielsko, które jest widoczne tu na zdjęciach, to na tym pasku jest kilkukrotnie większe i nie wiem, czy tutaj po prostu jeszcze nie zdechło, czy oprysk tylko przyhamował i ruszy to dalej. Oprysk był jakoś w pierwszym tygodniu mają.

 

IMG_20210530_102738155_HDR~2_copy_1849x1040.jpg

IMG_20210530_102603528_HDR~2_copy_1849x1040.jpg

IMG_20210530_102323176_HDR~2_copy_1849x792.jpg

IMG_20210530_103113542~2_copy_733x1363.jpg

A to nie oset? U mnie pięknie granstar wszystkie chwasty ściął no może poziewnik jeszcze walczy ale powinien owies go zagluszyc nawet jesli odbije... jedyne co to po tym oprysku owies jakis taki przychamowany jakbym skracal a nie na chwast przyskal ale moze to inie dobrze bo nie zamierzalem skracać w zeszlym roku 4.5t/ha i ustał w 99% odmiana komfort. Na następny sezon planuje jakieś nowe wziac z centrali na oku mam kws flamingsgold i romulus. Moze ktos ma je na ten sezon lub wcześniej mial i cos o nich powie bo troche sie na nie nakrecilem. Ale z komfortu i tak nie zrezygnuje bo na moje pola i klimat naprawdę rządzi zreszta sasiady tez tak sadza bo ponad 10t na siew pobralo 6 chłopa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

Bardziej boję się, że to złocień, bo z nim mam problem w jarych zbożach. Jakiś czas temu w owsie pryskalem granstarem i dał radę, a teraz kurcze licho to wygląda. Tylko zastanawiam się właśnie, czy po prostu jest na zdechnieciu, czy zbiera siły żeby ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Granstar dobrze czyści nawet w zaniżonej dawce (35g/ha testowałem) ale  i w tej dawce trochę przyhamowuje owies , liście troszkę jaśnieją ale później to mija. Golda testowałem w dawce 1l/ha i po nim rośliny nie żółkną , liście robią bardziej pochylone no i oczywiście gorzej radzi sobie z niektórymi chwastami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Ja prychalem mustangiem to chwasty padły moment. siany na totalnym piachu.pada często i jestem bardzo zadowolony jak na razie.wyglada super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
46 minut temu, Ogon988 napisał:

Granstar dobrze czyści nawet w zaniżonej dawce (35g/ha testowałem) ale  i w tej dawce trochę przyhamowuje owies , liście troszkę jaśnieją ale później to mija. Golda testowałem w dawce 1l/ha i po nim rośliny nie żółkną , liście robią bardziej pochylone no i oczywiście gorzej radzi sobie z niektórymi chwastami.

Ja dałem mniej wiecej dawke.granstara 45-46g/ha :) wiec wiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

Panowie jest pytanie. Pryskałem owies ccc 1l na ha w fazie 1 kolanka. Teraz 3 kolanko jest tak z 1cm nad drugim, owies rośnie jak szalony i robi się trochę wiotki. Można dać mu jescze 1l ccc w tej fazie? 1 oprysk byl 2 tygodnie temu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Panowie szukam szybkiej pomocy. Owies na polowach plantacji wygląda tak jak na zdjęciach a nawet gorzej. Zaczyna się plamkami jak na 2 foto a potem obumierają liście jak na foto 3. Ponad 30ha tak wgląda. Bez względu czy przeczka czy ścieżka. W niektórych miejscach jest odcięte jak od linijki tu jest ok, za 20cm już cały żółty. Nie wiem co robić odżywki czy grzybówka? 

Roślina na 1 fotce to i tak wygląda dobrze, niektóre z nich od dołu do spodu żółte. I bardzo zastanawia mnie ze korzen nie ma białych nowych cieniutkich korzeni. Jest kilka grubych starych a nowych nie widzę. Zawsze gdy wyrywałem zboże wiosna to było pełno nowych idących do przodu mikroskopijnych korzonków tu nie ma prawie nic. 

20210530_205058.jpg

20210530_205122.jpg

20210530_205136.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj