mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

lukasz1995    111
Dnia 31.05.2021 o 19:36, Danielllo777 napisał:

Witam panowie,  opryskalem owies najprawdopodobniej złym herbicydem "puma" zaczął schnąć cały. Jest szansa żeby go czymś uratować? 

Ups,raczej po owsie.W tamtym roku pryskałem pumą jęczmień i obok miałem owies i go akurat troche zahaczyłem i praktycznie został spalony 

Przed chwilą, lukasz1995 napisał:

Ups,raczej po owsie.W tamtym roku pryskałem pumą jęczmień i obok miałem owies i go akurat troche zahaczyłem i praktycznie został spalony 

A dużo tego masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29
Dnia 31.05.2021 o 19:36, Danielllo777 napisał:

Witam panowie,  opryskalem owies najprawdopodobniej złym herbicydem "puma" zaczął schnąć cały. Jest szansa żeby go czymś uratować? 

Teraz szybka orka i możesz jeszcze grykę posiać. Kto Ci doradził pume na owies? A etykietę czytałeś wogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16
Dnia 31.05.2021 o 20:09, daron64 napisał:

Kurcze pojechałem dziś ccc/mocznik/siarczan/odżywki no i nie wiem co robić - pryskane było goldem z helmtribi i zostało to gówno. Miejscami jest kuźwa dramat. O ile te niższe kępki biedy w zbożu nie robią, poza kradzieżą składników z gleby, to złocień potrafi bajzlu narobic, a miejscami jest go od ch*ja. Rozmawiałem ze znajomym, to mówił że na złocień można polecieć no galmetem, czyli metsulfuron metylu, ale nie ma on rejestracji w owsie, a do tego w jarych zbożach podane jest, że można stosować w fazie krzewienia. No i co zrobić? Ktoś kojarzy środek, którym można by było spróbować powalczyć? Owies wygląda, moim zdaniem, dość obiecująco i żal byłoby żeby ten pier**lony złocień narobił tu bajzlu :/

 

 

 

IMG_20210531_194145579~2_copy_1040x1850.jpg

IMG_20210531_193537993_HDR~2_copy_1514x902.jpg

IMG_20210531_194351657_HDR~2_copy_1849x1040.jpg

Dlatego zrezygnowałem z golda bo przepuszcza sporo chwastów. Takich jak złocień i poziewnik szorstki. U mnie na złocień robili mieszankę Galmet z galaperem 

Ja pryskalem biathlonem i też zdechł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Bez nawozów sztucznych... Trochę popruszone obornikiem kurzym. Mieszanka owies pszenica jęczmień.

IMG_20210602_164849.jpg


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4262
2 godziny temu, slay6 napisał:

Dlatego zrezygnowałem z golda bo przepuszcza sporo chwastów. Takich jak złocień i poziewnik szorstki. U mnie na złocień robili mieszankę Galmet z galaperem 

Ja pryskalem biathlonem i też zdechł

Miałeś złocień, popryskales biathlonem i zdechł? Bo widzę, że ma rejestrację w owsie i jeszcze w fazę rozwojowa bym się wstrzelił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50
3 godziny temu, czesio200 napisał:

Bez nawozów sztucznych... Trochę popruszone obornikiem kurzym. Mieszanka owies pszenica jęczmień.

IMG_20210602_164849.jpg

Trochę, czyli ile? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

tutaj sie wsypało ze 25t/ha. ale obornika nie pomiotu. i to za dużo albo walnie albo sie zaraz spali jak przestane padać.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Bardzo spóźniona regulacja dopiero przy 2-3 kolanku , na szczęście tylko na jednym kawałku taka sytuacja - moddus 0,3l + 0,4l (725g) ccc , zobaczy się co będzie z tego.

IMG_20210602.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

Ja skracałem ccc na 1 kolanko i teraz robiłem poprawkę też ccc na wczesne 3. Zobaczymy jak to wyjdzie bo pierwszy raz w owsie takie rozwiązanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

zostało mi jeszcze 0.2kg medaxu pszenicy I jak będę widział ze mimo ccc dalej idzie w górę to jeszcze raz skrócę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pany, w mieszance jęczmień-owies zaczyna nieśmiało wyłazić liść flagowy. 0,2l/ha Moddusa jeszcze chyba można dorzucić? Bo jutro mam plan jechać wieczorem na skrzypionkę psiknąć to by można dolać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32
29 minut temu, Rolnik200598 napisał:

Pany, w mieszance jęczmień-owies zaczyna nieśmiało wyłazić liść flagowy. 0,2l/ha Moddusa jeszcze chyba można dorzucić? Bo jutro mam plan jechać wieczorem na skrzypionkę psiknąć to by można dolać.

Jesteś pewien że to liść flagowy? Ja siałem owies 10 marca i jest dopiero 3 kolanko, południowa wielkopolska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Romanzio napisał:

Jesteś pewien że to liść flagowy?

Chyba tak bo jak rozetnę to już bezpośrednio od niego idzie zalążek wiechy w przypadku bezłuskowego owsa/ kłosa w przypadku jęczmienia. Nieśmiało zaczyna dopiero wychodzić, siane 27 marca, ja z Małopolski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32
29 minut temu, Rolnik200598 napisał:

Chyba tak bo jak rozetnę to już bezpośrednio od niego idzie zalążek wiechy w przypadku bezłuskowego owsa/ kłosa w przypadku jęczmienia. Nieśmiało zaczyna dopiero wychodzić, siane 27 marca, ja z Małopolski. 

No rozumiem, moim zdaniem można prysnąć jak liść już cały wyjdzie, ale niech się jescze ktoś wypowie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16
20 godzin temu, daron64 napisał:

Miałeś złocień, popryskales biathlonem i zdechł? Bo widzę, że ma rejestrację w owsie i jeszcze w fazę rozwojowa bym się wstrzelił

Tak po biathlonie go wyhamowało i w żniwa było czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4262
23 godziny temu, slay6 napisał:

Tak po biathlonie go wyhamowało i w żniwa było czysto

U mnie po goldzie też go wyhamowało, bo w nieopryskanym miejscu ma bite 20cm, a gdzie pryskane to przy ziemi siedzi cały czas. Tyle, że poza wyhamowaniem nie widać żadnej reakcji na herbicyd i boję się, że trochę się namysli i ruszy, a wtedy już będzie za późno na jakiekolwiek poprawki. A szkoda by było. Dziś przeszedłem się jeszcze raz, to miejscami jest czysiutko, a miejscami jakiś kuźwa dramat. Ale i tak nigdzie w pobliżu nie mają biathlonu. Jutro do roboty, w niedzielę do roboty. Także najwcześniej w poniedziałek. Owies w wiekszosci ma 3kolanko.

Dwa pierwsze zdjęcia bingo, dwa kolejne aventis. Pierwsza odmiana dużo lepiej się prezentuje jak narazie.

IMG_20210604_101754566~2_copy_1849x1040.jpg

IMG_20210604_102040144~2_copy_1581x813.jpg

IMG_20210604_102750110~2_copy_1480x873.jpg

IMG_20210604_103950521~2_copy_1836x909.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a pamietacie oddmiane krezus ? ona był według mie lepsza od bingo , chyba ziarno bardziej wyrównane i gestosc wieksza choć odmana bardziej łudkowa w porównaniu do binga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4262

Nigdy nie miałem problemu z gęstością w bingo. Czasem jakaś inna odmianę posieje, ale głównie właśnie bingo, to gęstość zawsze była 48-52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

w zeszłym roku miałem gęstość 42 w bingo ale może dla tego że ograniczyłem się tylko do azotu pod korzen a potem padał ciągle deszcz i poszło w slome bo obietosciowo bingo było bardzo dużo ale wagowo niestety lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

W okolicy na piachu zaczynają rudziec pędy Troche sucho jest ale czy to susza to wątpię.. jakaś choroba?


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350

W tym roku posiałem owies bo byłem zmuszony ale nie musiałem.😁Nawigator I  Breton .Według mnie Nawigator narazie prowadzi czyspacer.pngściutki zielony .Breton 🤔  Nawigator na już spacer.png

spacer.pngspacer.png

20210604_093137.jpg

Edytowano przez Dariowola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj