mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Jacolino    46
5 godzin temu, kacperro napisał:

stosował ktoś mustang forte razem z siarczanem magnezu 7wodnym? jeśli tak to w jakim stężeniu

5% stężenie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
30 minut temu, damianos95 napisał:

Znajomemu kiedys pryskalem to dawal 5kg siarczanu i 10kg mocznika tylko ze z chwastoxem turbo

Kiedy siany i jakie nawozenie ?

14 marca 41 Mtz 95% kiełkowanie,  wyszło około 215kg

270 kg NPK  Plantavita, 150kg siarkopol, przedsiewne ja szpilkował przed świętami wielkanocnymi 110kg saletry i wczoraj 100kg saletry. Cztery dni temu oprysk Goldem.

Przedplon pszenica na oborniku, poplon facelia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

Witam

Planuje na chwasty kropić chwastoxem, czy dodajecie coś do niego w tej fazie na skrócenie czy osobno kropicie w późniejszej fazie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

siarczan magnezu można mieszać z mustangiem forte? nic się nie stanie roślinom.. z tego dotychczas wiedziałem to to że nie należy mieszać nawozów z herbicydami.. kurde ale jeśli tak można robić to z chęcią tak bym zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Ja jak zwalczam ziele to żadnych odżywek nie dodaje i siarczanów. Po 4, 5 dniach od oprysku od ziela będą odżywki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46
1 godzinę temu, iwanek7 napisał:

Witam

Planuje na chwasty kropić chwastoxem, czy dodajecie coś do niego w tej fazie na skrócenie czy osobno kropicie w późniejszej fazie??

Jaka jest "ta" faza? Retardanty i herbicydy to złe połączenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mam zamiar opryskać po niedzieli chwastoksem lub mustangiem. Czy 25 kg siarczanu magnezu nie będzie za dużo a około 700l wody. Wychodzi około 3,7 %stężenie jak dobrze policzyłem. Siarczanu magnezu nigdy nie dawałem. Kiedyś czasami mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Czemu piszecie ze herbicydy i nawozy to złe połączenie tzn chodzi mi o to co u was się po takiej mieszance działo? Wiem ze piszą ze się nie powinno tak robic ale ja zawsze do odchwaszczania na jare daje właśnie siarczan i mocznik i nigdy nie zauważyłem żeby coś się podziało złego. Pryskane było mustangiem chwastoxem i goldem i zawsze szedł siarczan 5% z mocznikiem 10 %  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

poprostu nigdy tego nie praktykowałem z obawy o to że taka mieszanka może spalić zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8060

Czym prysnąć owies?

Pole V klasa i chwasty dość późno się pokazują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
57 minut temu, Karollorak93 napisał:

Czemu piszecie ze herbicydy i nawozy to złe połączenie tzn chodzi mi o to co u was się po takiej mieszance działo? Wiem ze piszą ze się nie powinno tak robic ale ja zawsze do odchwaszczania na jare daje właśnie siarczan i mocznik i nigdy nie zauważyłem żeby coś się podziało złego. Pryskane było mustangiem chwastoxem i goldem i zawsze szedł siarczan 5% z mocznikiem 10 %  

Czyli gdyby dał na 700 l cieczy 25 kg siarczanu magnezu czyli jakieś 3,6 % i 25 kg mocznika to powinna być dość bezpieczna mikstura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Każdy kieruje się własną logiką i może robić na własnym polu co chce, "dokarmianie" przy odchwaszczaniu powoduje szybsze przemieszczanie się substancji w roślinie. Jeżeli nie ma warunków pogodowych  tak jak w tym roku, to nie wszyscy mają możliwość z każdym specyfikiem jechać oddzielnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, dzikiWschód napisał:

po co dajecie siarczan i mocznik do zabiegu herbicydowego?

żeby lepiej chwastom trucizna smakowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Stosując mocznik trzeba pilnować temperatury, powyżej 20stopni Celsjusza może poprzypalać roślinę uprawną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, PRIMO napisał:

Czym prysnąć owies?

Pole V klasa i chwasty dość późno się pokazują. 

To znaczy jak późno ,w jakiej fazie będzie owies? 

Ja lece chwastox trio 

10 godzin temu, hubertuss napisał:

Czyli gdyby dał na 700 l cieczy 25 kg siarczanu magnezu czyli jakieś 3,6 % i 25 kg mocznika to powinna być dość bezpieczna mikstura.

A po co ten mocznik ? Azotu to dowalić doglebowo , a nie pryskać bo to więcej szkody można zrobić niż pożytku , dawno już się z tego wyleczyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8060

@Ursus932 Chwastoxem Trio pryskałem a nawet Chizelem i przepuszczał mi chwastnice jednostronną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@PRIMO bo chwastnica to jednoliścienny chwaścior 🤦‍♂️ te środki są na dwuliścienne 

Kukurydzę uprawiasz i nie wiesz co to jest 🤔 , w owsie tego się nie pozbędziesz , no chyba że razem z uprawą owsa☺️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pany, mieszanka 60% owies i 40% jęczmień. Skracanie zrobić samym Moddusem czy dorzucić Antywylegacza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Kurcze chyba się pospieszyłem z tym azotem. W sobotę w dzień delikatnie kropiło, wieczorem rozsialem saletrę. Nad ranem w niedzielę pokropilo, a po południu przeszła burza i doj**o zdrowo deszczu. Z pozytywów - zielsko widać, że już dostało po d*pie - dobrze, że popryskalem, bo po tych deszczach by poszo jak szalone, no i nie wiem kiedy bym wjechał teraz. Zołte plamy na polu wyrównały się, ale widzę, że w wielu miejscach góra liścia jest ciemno zielona, a dół żółty po brzegach :/ myslalem przejechać się z mocznikiem/siarczanem/odżywkami, ale jest bardzo mokro.

 

IMG_20210517_135809820_HDR~2_copy_1776x792.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj