mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2248
17 minut temu, TheJanekTV napisał:

Jakie dawki jak łączysz?

Nie pamiętam 600g ccc chyba i 0.25 heltrina. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panowie a jak u Was wyglądała ekonomicznie uprawa owsa bezłuskowego (nieoplewionego) w stosunku do owsa zwyczajnego? Mam ochote spróbować na nowej dzierżawie owies bezłuskowy ale tak patrząc na średnie plony tego owsa to wypada słabo. Pole klasy IIIb ale niestety poprzedni dzierżawca ostatnio tam miał jęczmień jary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Sial ktoś z was owies Pablo ? Jak plonuje ? Muszę coś kupić z kwalifikatu i zastanawiam się nad tą właśnie odmianą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    20

jaki owies polecacie na mozaiki od 3-6 co najlepiej plonuje i ma dobrą gęstość z małym udziałem łuski? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Dnia 26.01.2022 o 16:41, kaseton napisał:

Sial ktoś z was owies Pablo ? Jak plonuje ? Muszę coś kupić z kwalifikatu i zastanawiam się nad tą właśnie odmianą

Miałem w ubiegłym sezonie. Na dołku był rewelacyjny, ale że 95% pola to piasek to susza go zmasakrowała. Ale mimo to byłem zaskoczony jak sypał, bo 2,5 zbiornika bizona (a ja zastanawiałem się czy warto wzywać kombajn). Nie ważyłem i sądzę że wagowo było mało. W odpowiednich warunkach sądzę że w pewnością oddałby bdb.

Edytowano przez milanreal1
  • Thanks 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Panowie sial ltos saltre pod owies i mieszanke owsanz jeczmiemiem ? Najlepiej dac pod agregat czy po wschodzie ? Zawsze stosowalem mocznik

Warto sypac wieloskladnik ? Dzialki po oborniku tylko 2 nie nawozone ale sloma zostala na polu ile saletry dac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

witam, gdzie mogę kupić kwalifikat Nawigatora? potrzebuje 80- 100kg dzwoniłem do Siedlec Białej Łosic i Parczewa, nigdzie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Pytanie ? mam na strychu leżeć  owies ,mieszankę ze żniw 2020 ,ładny to był dobry rok.Z młynkować ,zrobić próbę kiełkowania i siać ?Dobrze kombinuje? Z 2021 r prawie nic nie umłóciłem, 5 ha jarych się utopiła i zarosło chwastnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316
Marecki2922 napisał:

@Piffpaff mam nawigator wysiewany kwalifikat wiosną 2021 r , okolice Siemiatycz

Jak cenisz za 100kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Nawigator juz trochę przeżytek choc moze sa rejony ze inne odmiany nie plonuja tak dobrze. U mnie tak bylo i w sumie jest że komfort przebija inne. Ja juz zamowilem rambo nowość na ten sezon zobacze co to warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

Jak cenisz za 100kg?

120 zł 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
2 godziny temu, jaco512 napisał:

Rambo zamawiałeś na miejscu czy z internetu, jaka cena?

Stacjonarnie u siebie na rejonie :P a na necie jest juz na milde i tam cenia 230zl 

1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

a jak plonował Ci komfort?

W zeszłym sezonie słabo bo 2,7-3t/ na piaskach ale to nie był rok na jare. Zreszta 2 lata górki na owsie to za duzo. Za to w 2020roku na rekord poszedł u mnie 4,8t/ha ale u mnie 5-6klasa ziemi i musi byc rok odpowiedni zeby takie plony zbierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Panowie na ktoś zasiany owies ozimy? Jakieś spostrzeżenia? W sobotę byłem na zabawie i kolegi ojciec mówił że ma zasiane 15 hektarów tak mu super wyszedł w poprzednim sezonie. Twierdzi że kosi się go równo z jęczmieniem ozimym. Mam u niego zamówione 1.5 tony na próbę. Co do odmian jarych owsa to polecam Liona. Siałem go 110 kg na ha czyli koło 350 roślin i wyszedł super jak na ten rok. No i gęstość powyżej 52!

Edytowano przez Dawid727

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
4 godziny temu, rollo29 napisał:

Pytanie ? mam na strychu leżeć  owies ,mieszankę ze żniw 2020 ,ładny to był dobry rok.Z młynkować ,zrobić próbę kiełkowania i siać ?Dobrze kombinuje? Z 2021 r prawie nic nie umłóciłem, 5 ha jarych się utopiła i zarosło chwastnicą.

Materiał z 2020 może być znacznie lepszy. Mi został 1bb z 2020 z kiełkowaniem 91%, a owies ubiegłoroczny miał 27%kiełkowania. Ale tak jak pisałem, susza go zmasakrowała.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514
11 godzin temu, Dawid727 napisał:

Panowie na ktoś zasiany owies ozimy? Jakieś spostrzeżenia? W sobotę byłem na zabawie i kolegi ojciec mówił że ma zasiane 15 hektarów tak mu super wyszedł w poprzednim sezonie. Twierdzi że kosi się go równo z jęczmieniem ozimym. Mam u niego zamówione 1.5 tony na próbę. Co do odmian jarych owsa to polecam Liona. Siałem go 110 kg na ha czyli koło 350 roślin i wyszedł super jak na ten rok. No i gęstość powyżej 52!

O tym że są prowadzone badania nad ozimym to wiem , ale nie słyszałem żeby ktoś tak siał dla bydła 

Pilnuj tematu bo to jest ciekawe 

Dnia 21.01.2022 o 17:55, Piffpaff napisał:

Na początku grudnia sprzedałem 5t po 720brutto a dzis cena 900brutto

 

WLS

 

Kto tyle płaci


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
28 minut temu, Marecki2922 napisał:

ale nie słyszałem żeby ktoś tak siał dla bydła 

z tego forum Sołtys 86 siał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj