mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

livebird    54
25 minut temu, pawelus1986 napisał:

Polecam o zadbanie o potas i o magnez, który wydaje się dla wielu nieistotny a jest bardzo ważny i to  nie tylko o ten w oprysku ale ten np. w kizerycie. 

Co do chwastów ja stosowałem w tamtym roku Mustang Forte, i jestem zadowolony. Słoma oczywiście na przyoranie. 

Ja stosuje korn kali jest potas cos siarki i magnez ale akurat ja mam gleby zasobne w magnez wiec ten magnez mi tam nie pasuje 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

I ja byłem dziś na polu na którym ma być owies to przy dobrych warunkach może pod koniec tygodnia wejdzie się na pole. Już dawno nie siałem tak późno owsa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Jak tam podlasie rusza już z siewem owsa? Bo planowałem siac pod koniec tygodnia ewentualnie po niedzieli ale u mnie w okolicy nikt nic nie robi nawet n1 na ozime nie wysiewaja ja oczywiście wysialem 10marca ale i tak wszystko stoi. Jeszcze musze na 5 ha zarfować bo ludziom 5ton na sprzedaż wiałem a sobie dalej nie mam zrobione :) Jeden co kupowal owies odmemnie to tez mówił że najwcześniej po świętach siac będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877

Ja Suwalszczyzna, wschodnie mazury. Tak szczerze to wątpie żeby przed świętami dało rade w pole wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
4 minuty temu, Krzysztof81 napisał:

Ja Suwalszczyzna, wschodnie mazury. Tak szczerze to wątpie żeby przed świętami dało rade w pole wjechać.

W moich rejonach żwirowni, piachów i pustyń wjedzie sie i w zime na odwilży :) Wschód podlasia granica z Białorusią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29
7 minut temu, Michal014d napisał:

W moich rejonach żwirowni, piachów i pustyń wjedzie sie i w zime na odwilży :) Wschód podlasia granica z Białorusią.

Jaka miejscowość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

No to kawałek ode mnie ja okolice Kuźnicy. Plan jest taki żeby spróbować na dniach wjechać z nawozem. U mnie akurat owies w tym roku pójdzie po wypleśniałym pszenżycie i jest kilka dołków gdzie woda stoi ale nocne przymrozki ładnie suszą. Może po niedzieli uda się wjechać z siewem jak pogoda się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66
11 godzin temu, karolr2 napisał:

Mój zasiany a tu tak wiosna..

received_449045576522294.jpeg

No ale w czym problem? Mój jutro tydzień jak posiany. Rok 2019 po ociepleniu na początku marca przyszło ochłodzenie i miesiąc w ziemi siedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6
21 godzin temu, livebird napisał:

Jaka miejscowość? 

Miechów a o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
2 godziny temu, iwanek7 napisał:

Miechów a o co chodzi

A to nic myślałem że bliżej moich stron ja okolice Lisiej Góry  przy granicy z podkarpackim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ten breton lepszy od bingo ? Partia zeszłego roku ciekawe czy aktualna siła kiełkowania . Ja też mam siać bingo zeszłego roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Kurcze pokazują jutro i w piątek pogodę, potem jakieś przelotne opady co drugi dzień. Trzeba jutro z rana uderzać w pole, czy da radę już uprawić, czy jeszcze za mokro. Byłem w poniedziałek sprawdzić jak sytuacja, to spierniczalem z pola, bo na pusto miejscami ciężko przejechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

U siebie dziś zasiałem bretona

20210324_185234.jpg

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

na jesień pryskałem pszenżyto chlorotoluron, diflufenikan, Galmet. pszenżyto chyba trzeba przesiać i tu moje pytanie; czy owies nie będzie miał fito bo pisze na dff że trzeba zaorać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828
2 godziny temu, thor1984 napisał:

ile siałeś na ha?

425 szt czyli 180 kg/ha wyszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29
1 godzinę temu, wicia433 napisał:

na jesień pryskałem pszenżyto chlorotoluron, diflufenikan, Galmet. pszenżyto chyba trzeba przesiać i tu moje pytanie; czy owies nie będzie miał fito bo pisze na dff że trzeba zaorać...

Podłączam się do pytania. Pszenżyto opryskane na jesieni zamiennikiem gleanu+0.2 dff. Pszenżyto wypleśniało pójdzie owies . Wystarczy talerzówka i siew agregatem upr-siew czy trzeba orać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Trochę mokro miejscami, ale dziś raz, potem nawozy, jutro z rana drugi raz i po południu mam nadzieję siew.

IMG_20210325_113507678_HDR~2_copy_1156x650.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj